Paul Craig Roberts
Dodane przez Adam Smiech dnia Marzec 18 2014 08:57:58

Cytaty z dwóch tekstów dr Paula Craiga Robertsa:

"Świat musi zrozumieć, że neokonserwatywny rząd USA to Trzecia Rzesza na sterydach. To złowroga siła bez poczucia sprawiedliwości, bez respektu dla prawdy, prawa i ludzkiego życia. Wystarczy zapytać mieszkańców Iraku, Afganistanu, Libii, Palestyny, Pakistanu, Jemenu, Somalii, Libanu, Hondurasu, Wenezueli, Kuby, Iranu. Nawet żyjący złudzeniem zachodni Ukraińcy wkrótce się o tym przekonają.

Obama osobiście zadeklarował, że USA to wyjątkowy naród. To neokonserwatywna wersja deklaracji Hitlera o wyjątkowości narodu niemieckiego ponad wszystkich. Jedyna różnica pomiędzy USA a narodowo-socjalistycznymi Niemcami jest taka, że Waszyngton dysponuje o wiele silniejszymi strukturami państwa policyjnego i bronią nuklearną."(Two Steps Forward, One Step Back, 17.03.14)

"Wyjątkowy, niezastąpiony, arogancki, zadufany w sobie rząd USA nie musi pytać nikogo o nic. Waszyngton przemawia nie tylko we własnym imieniu. Waszyngton reprezentuje kraj wybrany przez historię (i neokonserwatystów), aby przemawiać nie tylko w swoim imieniu, ale w imieniu całego świata.

Cokolwiek Waszyngton powie, jest prawdą. Cokolwiek Waszyngton zrobi, jest zgodne z prawem, tak jego wewnętrznym, jak i międzynarodowym. Kiedy Waszyngton dokonuje inwazji na obce kraje i niszczy je, wysyła drony i rakiety, zabija uczestników wesel, pogrzebów i dziecięcych gier, jest to uskutecznianie praw człowieka i przynoszenie ludziom demokracji. Kiedy taki kraj próbuje bronić swej suwerenności i integralności terytorialnej, ogłasza się, że jest to państwo zaangażowane w terroryzm, ma powiązania z Al Kaidą, gwałci prawa człowieka i tłumi demokrację." (World War 1 All Over Again, 14.03.14)

Paul Craig Roberts