Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumPaździernik 22 2019 08:17:08
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 20
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Na marginesie "referendum" w Irlandii
Polityka Zagraniczna

Zabawna sytuacja miała miejsce we Francji, która, przypomnijmy, odrzuciła konstytucję UE w referendum, i w której, w związku z tym, nie przeprowadzono referendum w sprawie traktatu, ratyfikując go za pośrednictwem parlamentu - otóż, to właśnie Francja ustami swego pseudoprawicowego prezydenta, grozi Irlandii konsekwencjami w razie odrzucenia traktatu - no, bo jak to, to my wszyscy poszliśmy po rozum do głowy i nie pozwalamy bydłu głosować, a wy się wygłupiacie?!. Nawiasem mówiąc, sytuacja, która wytworzyła się po odrzuceniu przez Francuzów konstytucji pokazała prawdziwe oblicze także polskiej prawicy piłsudczykowskiej spod znaku PiS. W tamtym czasie pisaliśmy, że po sukcesie francuskim siły rzeczywiście myślące o Europie wolnych narodów w każdym kraju UE powinny podjąć szeroko zakrojone działania na rzecz storpedowania pomysłu konstytucji, pod jakąkolwiek nazwą by nie był on promowany oraz działania na rzecz stworzenia wspólnego frontu politycznego, który stałby się alternatywą dla układu ponadnarodowego. Wtedy, kilka miesięcy po francuskim "Nie", władzę w Polsce przejął PiS. I, pomimo taniej retoryki dla naiwnych słuchaczy Radia Maryja, nie zrobił nic przeciwko konstytucji, przeciwnie, prowadził politykę zmierzającą do utrzymania trupa konstytucji UE przy życiu ręka w rękę z całym internacjonalistycznym układem, co zaowocowało traktatem reformującym, w końcu nazwanym lizbońskim.
Najsmutniejszy w całej sprawie jest jednak wspomniany wyżej brak reakcji narodów europejskich na tak jawne oszustwo dokonywane na żywym ciele Europy. Stan taki osiągnięto wprowadzając w życie pomysł tak genialny, co prosty zarazem. Otóż, wyciągając wnioski z przeszłości, prawdziwi władcy Europy zapewnili sobie spokój ze strony społeczeństw kształtując przez lata nowy, hedonistyczny styl życia, w którym, poza marginesem nie stanowiącym niebezpieczeństwa dla systemu, ogromna większość czuje się dobrze, i w którym każda myśl o oporze, o przeciwstawieniu się, spala się szybko w słomianym ogniu. Następuje kalkulacja, że jednak możemy stracić tę małą stabilizację wyznaczaną takimi filarami jak radykalnie złagodzone wymagania moralne i powszechny dostęp do najprostszych rozrywek. W ten sposób władcy triumfują, kontrolując jedynie z zewnątrz, tak naprawdę samostabilizujący się układ, a narody grzęzną w marazmie i otępieniu. Dla władców strata finansowa niewielka, a jaki zysk polityczny! Na chwilę obecną nie widać przysłowiowego światełka w tunelu. Społeczeństwa europejskie(czy można jeszcze nazywać je narodami?) są wewnętrznie niespójne, skłócone, zantagonizowane. Ponadnarodowe protesty np. kierowców ciężarówek, czy rolników, jako protesty jedynie wybranych grup, niczemu i nikomu poza układem, nie służą, a dają możliwość władcom do dalszej manipulacji nastrojami społeczeństw (łatwość przeciwstawiania sobie grup i społeczeństw). Europa jest chora. Rządząca grupa pasożytów zdaje się mieć wszelkie atuty, by patologiczną sytuację utrzymać. Narody Europy mają oczywiście potencjalną możliwość zmiany sytuacji, naturalnie nie poprzez fasadowe wybory, ale poprzez potężny oddolny ruch, ale to wymaga wyrzeczeń i żelaznej konsekwencji. Nie wydaje się, aby Europejczycy byli dzisiaj do tego mentalnie przygotowani.Adam Śmiech
Komentarze
gjw dnia czerwiec 13 2008 11:06:02
Niestety, wszystko na to wskazuje. Jedyną nadzieją w perspektywie niestety wieloletniej jest rosnący upadek (w tym ekonomiczny) Zachodu i odnowa Rosji a także zwielokrotnienie jej sił. Dlatego trzeba cały czas pracować nad świadomością rodaków w kierunku przeciwnym do tego, który widzimy odnośnie Rosji na rogach ulicy itd.
gjw dnia czerwiec 14 2008 16:47:52
Więcej wolności!
Więcej wolności gospodarczej, narodowej i politycznej. Mniej subsydiów i mniej podatków. Europa równoprawnych, szanujących się nawzajem ojczyzn, a nie centralizm biurokratyczny. Wolność słowa i cierpliwe wychowywanie ludzi w duchu prawdziwej tolerancji oraz odpowiedzialności a nie skryty terror tzw. politycznej poprawności. To jest przepis na wyjście z obecnej słabości i ruszenie Europy z martwego punktu. I proszę wszystkich euroentuzjastów przestać piętnować ludzi, którzy takie idee głoszą, wpychać ich do tej samej szuflady z Hitlerem itd. Mamy budować wspólnotę europejską opartą na swoim właściwym dziedzictwie humanistycznym i chrześcijańskim, na tym co dobre i szlachetne, czy na doświadczeniach całkowicie skompromitowanych nowszych koncepcji imperialnych? Jeśli ma być tak, że o wszystkim mają decydować elity połityczne Niemiec i Francji wraz z liczącą dziesiątki tysięcy suto opłacanych biurokratów komisją w Brukseli, tworząc orwellowski podział na równych i równiejszych, bo tak podobno będzie szybciej i sprawniej, to powstanie nowy ZSRR. Tego żaden normalny człowiek nie przyjmie.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014