Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 16 2019 18:11:29
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
41
41
VI Dzień Kultury Kresowej w Kędzierzynie-Koźlu 6.06.2009 r.
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Kolejne „przestępstwo” Rosji.
Jednodniówka NarodowaRosja wprowadziła obowiązek posiadania przez Polaków wiz tranzytowych. Natychmiast pojawiły się opinie, że jest to kolejny nieprzyjazny krok z jej strony w stosunku do Polski. Pan Putra ( PiS) wyraził nawet opinię, że stało się tak na skutek „miękkiej” polityki prowadzonej przez premiera.

A prawda jest taka, że wprowadzenie wiz tranzytowych dla Polaków przez Rosjan wynika z… wejścia Polski do strefy z Schengen (całkiem niedawno Ukraińcy skarżyli się na wprowadzenie wiz przez Polskę-efekt wejścia do Shengen). Wejście do tej strefy przez Polskę nakłada na nas obowiązek wprowadzenia wiz dla nie-obywateli UE (więc dla Rosjan też). Rosjanie zatem, nie wprowadzili wiz „dla Polaków”, ale dla obywateli Unii. Cierpimy, bo jesteśmy członkami tej międzynarodowej struktury. I tyle.
Komentarze
Adam Smiech dnia maj 05 2008 14:19:22
Krzysztof Putra(PiS) stwierdził, że decyzja Rosji o wymogu posiadania wiz przez Polaków udających się do ich kraju, to wynik złej polityki Donalda Tuska. - Taka miękka polityka nie przynosi skutków i teraz widzimy jej efekty.

No, tak - gdyby Tusk walnął pięścią w stół, to Rosjanie podkuliliby ogony i na pewno złożyli zapewnienie na piśmie (przed notariuszem naturalnie, pod rygorem nieważności), że wiz nigdy nie wprowadzą.
Adam Smiech dnia maj 05 2008 14:40:50
Wg strony MSZ:

Komunikat dot. wejścia w życie Umowy między Wspólnotą Europejską a Federacją Rosyjską o ułatwieniach w wydawaniu wiz obywatelom Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej

2007.05.29 14:43

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że 1 czerwca 2007 r. wejdzie w życie Umowa między Wspólnotą Europejską a Federacją Rosyjską o ułatwieniach w wydawaniu wiz obywatelom Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej. Umowa nie obejmuje Królestwa Danii, Irlandii oraz Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
Celem Umowy jest wprowadzenie na zasadzie wzajemności ułatwień w wydawaniu wiz obywatelom UE i Federacji Rosyjskiej planującym pobyt nie dłuższy niż 90 na każde 180 dni.
Umowa wprowadza m.in. następujące zasady uzyskiwania wiz Federacji Rosyjskiej, dotyczące także obywateli Rzeczpospolitej Polskiej:
a) Opłata za rozpatrzenie wniosku wizowego będzie wynosić 35 EUR zarówno dla wiz jednokrotnego, jak i wielokrotnego wjazdu. Opłata zostaje podwyższona do 70 EUR w sytuacjach, kiedy wnioskodawca składa wniosek wizowy oraz stosowne dokumenty w terminie trzech dni przed planowaną datą wyjazdu. Nie dotyczy to wniosków składanych z przyczyn humanitarnych (w tym w związku ze śmiercią krewnych) lub zdrowotnych.
Traci moc przepis Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Federacji Rosyjskiej o warunkach podróży obywateli Rzeczypospolitej Polskiej i obywateli Federacji Rosyjskiej z dnia 18 września 2003 r. umożliwiający wydawanie wiz bezpłatnie obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, zamieszkałym na stałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, na podróż do Obwodu Kaliningradzkiego.
b) Okres podjęcia decyzji w sprawie wydania wizy będzie wynosić do 10 dni kalendarzowych od dnia wpłynięcia wniosku w odniesieniu do wszystkich wnioskodawców. W razie konieczności przeprowadzenia dokładniejszej analizy wniosku okres ten może zostać przedłużony do 30 dni kalendarzowych. W nagłych przypadkach termin podjęcia decyzji może wynieść trzy dni lub mniej.
c) Umowa przewiduje zwolnienia z opłat wizowych m. in. dla bliskich krewnych obywateli UE lub Federacji Rosyjskiej legalnie zamieszkujących na terytorium Federacji Rosyjskiej lub państw członkowskich, studentów, którzy odbywają podróż w celu podjęcia nauki lub odbycia szkoleń, osób biorących udział w działaniach naukowych, kulturalnych i artystycznych, w tym w programach uniwersyteckich, imprezach sportowych oraz osób wyjeżdżających z przyczyn humanitarnych.
Na mocy Protokołu do Umowy dotyczącego Państw Członkowskich, które nie w pełni stosują dorobek Schengen, do czasu pełnej implementacji acquis Schengen, polskie urzędy konsularne będą wydawać obywatelom Federacji Rosyjskiej wizy uprawniające do wjazdu wyłącznie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej (tzw. wizy z ograniczoną ważnością terytorialną).
Umowa będzie obowiązywać wszystkie Państwa Członkowskie związane dorobkiem prawnym Schengen i będzie nadrzędna wobec postanowień umów lub ustaleń dwustronnych/wielostronnych zawartych między państwami członkowskimi a Federacją Rosyjską w zakresie w jakim postanowienia tych umów i ustaleń dotyczą zagadnień objętych tą umową. W kontekście podpisanej Umowy Ministerstwo Spraw Zagranicznych podkreśla, że zagadnienia związane z polityką wizową podlegają decyzjom Rady Unii Europejskiej.
gjw dnia maj 07 2008 00:56:53
Tak jest. Poza tym zaś jest to tyle samo warte twierdzenie jak założenie, że Jankesom i tym, co za nimi stoją, wolno rozbijać się po całym świecie, zabijając ludzi w krajach, których nigdy przedtem nie widzieli na oczy, a kiedy Rosja próbuje przywołać do porządku najbliższego sąsiada, który jej wygraża, to jest to skandal do entej potęgi. Ile razy Amerykanie wysłali piechotę morską do swoich sąsiadów w Ameryce Łacińskiej? I jakoś się im za to nie przypisuje imperialnych ciągotek.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014