Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 16 2019 18:40:24
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Zjazd Kresowian 4
Zjazd Kresowian 4
XV Zjazd Kresowian na Jasnej Górze - 5.07.09 r.
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Szukanie zwady z Rosją.
Jednodniówka NarodowaI znowu mamy „konflikt” z Moskwą. Media donoszą, że Rosjanie odmówili przelotu samolotowi prezydenta RP nad swoim terytorium. Podróżować nim mieli ministrowie prezydenccy do Gruzji. Saakaszwili podobno uważa, że Rosja czyni „wrogie działania” wobec jego kraju. Nie wiem skąd taki pogląd, bo ostatnio Moskwa zaproponowała Tbilisi unormowanie stosunków. Nie mniej Prezydent RP wysłał swoich ludzi do Gruzji wspierać kolejnego „strategicznego” partnera Polski.

I tu zaczęły się „schody”, niestety wymyślone przez Lecha Kaczyńskiego i jego świtę. Po pierwsze : dlaczego przelot do Gruzji miał się odbyć nad terytorium Rosji??? To droga o wiele dalsza, co może stwierdzić uczeń podstawówki patrząc na mapę Europy.

Po drugie : dlaczego nie zwrócono się od razu do „strategicznego przyjaciela” Pana Prezydenta Kaczyńskiego, Juszczenki ( on kocha tak Lecha, że odznaczył go orderem Jarosława Mądrego za ukrywanie zbrodni OUN-UPA na Polakach) ??? Najkrótsza trasa Warszawa – Tbilisi wiedzie właśnie nad Ukrainą i Morzem Czarnym.

Odpowiedzi na te pytania są banalne. Prezydentowi RP potrzebny był konflikt z Rosją. Właśnie dlatego zwrócono się o przelot do Rosjan, ( mimo, że jest to dłuższa trasa) ponieważ doskonale wiedziano, że odmówią. Dlaczego? Bo zgodnie z umową informacja w sprawie przelotu musi być zgłoszona kilka dni wcześniej, aby możliwe było ustalenie bezpiecznej trasy przelotu. No, a ponieważ odmówią to można będzie znowu „podgrzać” atmosferę i kolejny raz „pokazać” jaka to ta Rosja niedobra dla Polski.

W gruncie rzeczy mnie ten cyrk wcale nie dziwi. Prezydent Kaczyński jako neopiłsudczyk nie pokazuje nic nowego. Piłsudczyzna podszyta giedroyćyzmem nie jest w stanie, po za zoologiczną nienawiścią, zaproponować niczego na kierunku wschodnim. Dla tego typu ludzi liczy się tylko jedno : za wszelką cenę dowalić Rosji, choćby koszt przerósł zysk.
Komentarze
gjw dnia kwiecień 19 2008 12:44:31
Jedno mnie w tym wszystkim zastanawia. Czy Anglosasi i ich mistrzowie z narodu dobranego (pomijam marionetki, ruszające się na sznurkach swoich zależności i fobii - od nich nie spodziewam sią samodzielnego myślenia) naprawdę nie rozumieją dwóch rzeczy:
1) Rosja, Chiny itd. to zupełnie odrębne cywilizacje, religie, systemy filizoficzne i tradycje. Rosję łączy (łączyła? z czyjej winy można myśleć o tym w czasie przeszłym?) np. z Anglią kultura śródziemnomorska i pewne wartości etyczne. Na razie te odrębne systemy organizacji życia zbiorowego nie próbują głośno pouczać mocarstw zachodnich.
2) Jeśli jednak zaczną, to będą miały o czym. Czym bowiem sytuacja np. rdzennych mieszkańców Alaski różni się od sytuacji mieszkańców Tybetu? A Hawaje? To przecież krzycząca niesprawiedliwość. Zdławiono niepodległość ludu już zupełnie cywilizowanego (dzięki przyjęciu chrześcijaństwa), nie zagrażającego nikomu na świecie. Pozbawiono go prawa do bycia gospodarzem na własnej ziemi, odebrano mu własność i zepchnięto w nędzę i beznadzieję. Hawajczycy w przeciwieństwie do Tybetańczyków nie mają żadnej formalnej autonomii. Są w gorszej sytuacji niż Indianie. Nie ma żadnego porównania do olbrzymiego szacunku i delikatności, z jaką Rosja (z wyjątkiem potępionych prze władze i społeczeństwo garstek współczesnych czarnosecińców) traktuje swoje mniejszości narodowe i rasowe.

Wszystkie te kampanie antyrosyjskie i antychińskie są przeznaczone wyłącznie dla ludzi mających poważne trudności z samodzielnym myśleniem.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014