Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumPaździernik 18 2019 15:14:46
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 12
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Nosił wilk...
Polityka ZagranicznaNo i doczekaliśmy się. W Kosowie polscy policjanci chroniący budynek „sądu” ONZ zostali zaatakowani przez patriotów serbskich nie zgadzających się z rozbiorem ich państwa. Trzynastu Polaków zostało rannych.

Pytaniem podstawowym jest : kogo winić należy, za zaangażowanie polskiej policji po stronie międzynarodowych kryminalistów, niszcącyh suwerenną Serbię, ukrywających się pod szyldem ONZ? I drugie : kim są ludzie brutalnie łamiący prawo międzynarodowe, ustanawiając pokraczne „państwo”?

W Europie rzecznikami tego rozwiązania są tradycyjni wrogowie Słowian Niemcy przysłonięci parawanem t.zw. UE. Jugosławia zawsze była solą w germańskim ślepiu. Nie bez powodu w 1918 roku ( Traktat Wersalski ) powstało Królestwo Jugosławii będące zaporą dla niemieckiego imperializmu na południowej flance Europy. Niemcy zawsze podejmowały próby zniszczenia Jugosławii.

Drugim środowiskiem jest lobby żydowskie ( słynna rodzinka Kristolów ) w USA, sterujące neokonserwatystami. Dążą oni do zainstalowania na Bałkanach silnego państwa islamskiego. W chrześcijańskiej Europie będzie to zawsze powód do większych lub mniejszych napięć, a te będą dyskontowane z ich korzyścią. Zadziwiające, że cały świat walczy z Islamem, ale nie w Europie…

A my, naród słowiański służymy naszym wrogom. Bezmyślna polityka rządów PiS i PO prowadzi do izolacji Polski wśród narodów słowiańskich. Stawia nas w rzędzie przeciwników Narodu Serbskiego, który tradycyjnie był nam przyjacielski.

Konsekwencją takiej polityki są straty w ludziach. Nie tylko zresztą w Jugosławii. Nie zapominajmy, ze polska krew leje się w Afganistanie i Iraku. Winę za to ponoszą główni architekci polskiej polityki zagranicznej, czyli Ministrowie Spraw Zagranicznych RP, premierzy i prezydenci.

Należy zwrócić uwagę, że nasza polityka jest wogóle nastawiona na popieranie wrogów Polski. Będę pewnie nudny, ale muszę przypomnieć to co się dzieje na wschód od Bugu. Z uporem maniaka polskie władze popierają na Ukrainie pogrobowców OUN-UPA z Juszczenką na czele, hodując pod bokiem, śmiertelnego wroga. Na Białorusi zamiast szukać porozumienia z legalną władzą, mieszamy się w przygotowywanie przewrotu, który do władzy wyniesie ludzi otwarcie twierdzących, że Białystok jest białoruski. O skandalicznym popieraniu nacjonalistów litewskich już nie wspomnę. Czy to jest w interesie Polski???
Komentarze
Adam Smiech dnia marzec 17 2008 13:45:04
Znakomity tekst, Piotrze! Ja tkwię w niemocy od czasu "uznania" Kosowa przez rząd w Warszawie - skala łajdactwa mnie poraża i odbiera chęci. Nasi policjanci byli na pierwszej linii! To jest tak wielka głupota, że aż nie może być przypadkiem! Budynek ten był w wolnej Jugosławii budynkiem sądu jugosłowiańskiego. W 99 r. ONZ nielegalnie zajęła sąd na własne potrzeby. Kilka dni temu Serbowie go odzyskali. Teraz, przy pomocy głupców z Polski, ponownie go tracą. Jakiś bezczelny Mr Nikt wypowiadając się nt zajęcia budynku przez Serbów powiedział, że "podział Kosowa jest niedopuszczalny". Ale Serbię, wg tego przygłupa, oczywiście wolno dzielić, taK?!?
gjw dnia marzec 17 2008 22:19:16
Zgadzam się na 90 %. Pozostałe 10 to ocena roli Niemiec. Czegoś w niej zabrakło. Co da przeciętnym Niemcom i Niemkom rozbicie Jugosławii i polityka samobójstwa Europy? Pomoże im nie stracić pracy, którą już mają albo znaleźć nową, lepszą? Może dzięki niej spadły ceny, które muszą płacić za żywność albo obniżyła się dla nich cena benzyny? Akurat! Mają z tego tyle samo, co my tzn. nic + wstyd i hańbę. Przy tym są w Niemczech dobrzy ludzie, jak Peter Handke, którzy wskazują wielkim głosem na szaleństwo popierania islamu w Europie i płacą za to swoją cenę. Na razie nie mam na to czasu, ale w najbliższych dniach spróbuję się zorientować w nastrojach niemieckich czy austriackich ruchów narodowych w tej bolesnej sprawie.
Adam Smiech dnia marzec 18 2008 09:43:55
Panie Grzegorzu!
A od kiedy to życie przeciętnych ludzi jest wyznacznikiem działań wielkiej polityki? Dobrzy ludzie są na pewno wśród Niemców(świadczą o tym np. wpisy wielu Niemców wstydzących się za swój rząd w sprawie Kosowa), tak jak i wśród innych nacji, niemniej, zasadniczą sprawą pozostaje relacja ilości i wpływu tych dobrych do tych złych. Pan, w swej sympatii do Niemiec, próbuje ciągle znaleźć jakieś okoliczności łagodzące dla działań polityki niemieckiej, tymczasem nie tylko historia (iluż było kiedyś zakochanych w Niemcach wybitnych ludzi, którzy, zwłaszcza w Polsce, kończyli w obozach albo na Pawiaku - hitlerowcy nie oszczędzili nawet Lubomirskiego, stronnika Niemiec w czasie I w.św.), ale i rzeczywistość mówią co innego. Jeśli jest grupa Niemców patrząca na politykę inaczej, to bardzo dobrze, co nie zwalnia nas z obowiązku ostrożności i konieczności dogłębnego zbadania ich stosunku do Polski i drażliwych spraw polsko-niemieckich (niektórzy polscy idioci gotowi byli po 89 r. kanonizować Stauffenberga, nie mając pojęcia, że jego poglądy na sprawy polskie niewiele tylko różniły się od poglądów hitlerowców). Natomiast polityka rządu niemieckiego złudzeń nie pozostawia, zwłaszcza na kierunku bałkańskim. Niemcy są cichym katalizatorem i cichym zwycięzcą bałkańskich wojen toczonych od 1991 r. Przy czym, ważne rozróżnienie z tzw. polityką polską, czynią to z własnej woli, przez nikogo nie przymuszani. To ich suwerenna polityka. To jest właśnie ta potężna, fundamentalna różnica pomiędzy Niemcami a Polską. Polska realizuje to, co jej każe nowy pan żydowsko-amerykański, czasem nawet uprzedza rozkaz wiedząc, z czego ów pan będzie zadowolony. Serwilizm naszych "elit" jest po prostu wstrząsający, małość ludzi prowadzących tzw. politykę polską wymyka się wszelkim skalom. Wobec tego żałosnego lizania łapy pachnącej czosnkiem i cebulą, polityka niemiecka, obiektywnie biorąc, jawi się jako finezyjna. Niemcy umiejętnie lawirują pomiędzy USA a Rosją, nigdzie nie paląc mostów, nigdzie nie dając partnerowi carte blanche. Nawet, jeśli jest to polityka w niektórych aspektach antypolska albo, jak Pan mówi, prowadząca do skutków złych także dla Niemiec, to jednak imponuje swoją niezależnością.
gjw dnia marzec 18 2008 13:28:38
Moim zdaniem to jest wyłącznie sprawa określonego układu rzeczywistych ośrodków władzy naszych sąsiadów. Jednym z najważniejszych z nich jest wielki kapitał. To na jego życzenie nie pali się mostów ani z Rosją ani z Chinami. My takiego ośrodka władzy nie mamy, za co odpowiedzialność spada głównie na sprawców przegranych powstań, piłsudczyznę i PRL mniej więcej po równo. Odjąć to otrzymujemy funkcje wtórne polityki Waszyngtonu i nic istotnego poza tym.
gjw dnia marzec 18 2008 13:30:28
P. S. Ogólne zalecenie - z Niemcami ostrożnie, w pełni podzielam.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014