Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumPaździernik 18 2019 16:09:18
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 13
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Skwer Wołyński 9
Skwer Wołyński 9
Skwer Wołyński - 11.07.2013
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Wizyta premiera Tuska w Moskwie - garść refleksji na gorąco
Polityka Zagraniczna

- cel rzeczywisty, którym, wedle wszelkich znaków, jest wstęp do osaczenia Rosji poprzez zbliżenie instalacji wojskowych USA do jej granic, co jest zamierzeniem zwłaszcza grupy neokonserwatywnych jastrzębi (pogląd taki głosi wybitny polityk amerykański, ostry krytyk polityki neokonserwatystów, Pat Buchanan); zupełnie zrozumiały jest w takim wypadku sprzeciw Rosji i perspektywa permanentnie złych stosunków w regionie w razie realizacji projektu, wystawienie Polski na pierwszą linię "frontu" oraz groźba destabilizacji istniejącego status quo w dziedzinie zbrojeń

- cel polskich zwolenników instalacji tarczy, cel jawnie antyrosyjski tj. doprowadzenie do faktycznego zerwania stosunków z Rosją, poprzez politykę "ostrza noża" (np. podkreślanie, że tarcza ma nas chronić przed Rosją, ciągłe utarczki w dziedzinie handlowej itp.; nota bene - kilka dni temu min. rolnictwa Sawicki zwrócił uwagę, że Ukraina stosuje wobec Polski podobne lub większe restrykcje w dziedzinie gospodarczej, jednak o tym się nie mówi), która na dłuższą metę jest dla Rosji nie do zaakceptowania, Polsce naturalnie nie przyniesie żadnych korzyści, ale to zdaje się, nie jest przedmiotem troski zwolenników tarczy, których polityczny plan wyczerpuje się w programie negatywnym wobec Rosji oraz w bezwarunkowym popieraniu dążeń obozu pomarańczowo-banderowskiego na Ukrainie, którego interesy są dla polskich polityków reprezentujących kierunek antyrosyjski, priorytetowe

- prawdopodobna zmienność rozłożenia akcentów w polityce amerykańskiej po wyborach; jeśli nowe władze USA zrezygnują z dotychczasowej postawy konfrontacyjnej wobec Rosji, antyrosyjska Polska stanie się uciążliwą zawadą na drodze do znormalizowania stosunków USA-Rosja

Druga istotna sprawa - gazociągi. Bez deklaracji Polski w sprawie tarczy, Rosja z pewnością nie poczyni żadnych kroków w sprawie ewentualnego wstrzymania budowy gazociagu północnego, ale nawet w takiej sytuacji należy szukać wyjścia. Może nim być, na razie bez entuzjazmu przyjęty przez Rosję, pomysł gazociągu Amber przez kraje bałtyckie i Polskę, powrót do drugiej nitki gazociągu jamalskiego, przez Białoruś i Polskę, lub nawet zastanowienie się nad możliwością włączenia się w inwestycję gazociągu północnego w myśl zasady "nic o nas bez nas".

Reasumując, pierwszy krok na drodze do przełomu został wykonany. W dużej mierze od samego Donalda Tuska zależy, jak, przygotowany wizytą grunt pod przyszłe rozmowy, wykorzysta. Oby wykorzystał ów grunt jak najlepiej dla Polski mając na uwadze, że dominantą polskiej polityki, co wynika z naszej historii, powinno być ugruntowanie spokojnych i pokojowych stosunków przede wszystkim z sąsiadami. Rosja zaś jest bez wątpienia naszym sąsiadem najpoważniejszym.Adam Śmiech
Komentarze
gjw dnia luty 09 2008 01:13:51
Tak jest
dominantą polskiej polityki, co wynika z naszej historii, powinno być ugruntowanie spokojnych i pokojowych stosunków przede wszystkim z sąsiadami
, bo inaczej zamienimy się w obrotowe przedmurze, przekrącane ze wschodu na zachód, z południa na północ i z powrotem. Zaś te wariacje będą się odbywaś pod rozmaitymi nierozumnymi hasłami, od bzdurnego twierdzenia, że mamy wspólnych wrogów z Izraelem (Palestyńczyków, Persów, a może Etiopów?) po hasło potrzeby nawrócenia Rosji na jedyną prawdziwą wiarę (komuś w erze atomowej kołacze się jeszcze po głowie Zygmunt III z pułkownikiem Lisowskim?)... smiley
RomanK dnia luty 12 2008 01:29:36
POczyjcie text pod tym linkiem"
http://wydawnictwopodziemne.com/2008/02/10/list-otwarty-do-antoniego-macierewicza/
Adam Smiech dnia luty 12 2008 08:44:29
Eee, Panie Romku, przecież to są goście jeszcze bardziej zapiekli w nienawiści do Rosji, niż sam Macierewicz. Poza tym ich credo (credo Mackiewicza): "W dramatycznych okolicznościach, jesienią 1944 roku, Józef Mackiewicz w następujący sposób wyłuszczył swoje polityczne credo: r30;lepiej niech nie będzie żadnej Polski, niźli miałaby być czerwona. Święte słowa."
Nie ma o czym rozmawiać z takimi ludźmi. Nie są to żadne święte słowa, tylko zwykłe bzdury. Zawsze śmieszył mnie groteskowy antykomunizm Mackiewicza. Zaprowadził go do wyrażania radości z zajęcia Wilna przez Litwinów, do przekonania o pewnym zwycięstwie Niemiec nad Rosją itp. Oczywiście, wolno mu było, na tym polega wolność, ale już czynienie z jego obłędnego antykomunizmu ideologii na dziś, to zwykła głupota. Nadto, p. Mackiewicz wyjechał sobie z czerwonej Polski rzucając cytowane wyżej słowa i już, a 24 miliony Polaków zostało. Tylko tyle miał im do powiedzenia. A skąd wziął sobie prawo do twierdzenia, że Polski powinno w ogóle nie być? To jest trochę tak jak ze słowami Warszawianki, na które zżymał się Dmowski (dzisiaj tryumf twój albo zgon). Nikt nie ma prawa decydować wedle własnego uznania, czy Polska ma być, czy nie, ani p.Mackiewicz, ani nikt inny, choćby najwybitniejszy. Polska to wspólnota przeszłych, teraźniejszych i przyszłych pokoleń i ktokolwiek żyjący tylko w wycinku Jej dziejów nie ma prawa do wygadywania bzdur o Jej zgonie itp.
Jeszcze jedno - panowie, którzy napisali list są typowymi przedstawicielami najskrajniejszych rusofobów. Państwa byłych KDL-ów(z Polską na czele) jako forpoczta Rosji w NATO, zmierzająca do zaprowadzenia wszechświatowego komunizmu? Kolego Kolczyński - pasy poproszę!!!
Otóż, oświadczam jednoznacznie - tylko skrajna głupota i opętanie fałszywymi ideami, z poduszczenia rzeczywistych wrogów Polski, może doprowadzić do takich stwierdzeń. Interes Polski nie leży w ciągłej antyrosyjskiej konspiracji prowadzonej na zewnętrzne zamówienie we współpracy z jakimiś śmiesznymi krajami, lecz odwrotnie, interes Polski leży we współpracy z Rosją i rozgrywania całego wschodu we współpracy z Rosją na zasadzie dwóch biegunów. Dopóki większość Polaków tego nie zrozumie albo nie przyjmie do wiadomości, dopóty będziemy krajem bezmyślnych krzykaczy, którzy z jednej awantury popadają w drugą.
RomanK dnia luty 15 2008 03:57:18
Right!
WOlnosc w Internecie:

http://www.wakeupfromyourslumber.com/node/5687
RomanK dnia luty 15 2008 04:46:23
A gospodin Putin skazaliL
Anti-Russian sentiments in Poland purposely incited- Putin

MOSCOW. Feb 14 (Interfax) - Anti-Russian sentiments in Poland may be incited on purpose, as an excuse for the prospective deployment of elements of the U.S. missile defense system, President Vladimir Putin told a Thursday press conference in Moscow.

"I have the impression that someone is purposefully fanning anti- Russian sentiments in order to create an appropriate moral and political environment for the prospective deployment of missiles," he said.

"If they incite anti-Russian sentiments in Poland, it will be easier to convince the population that new armament systems are needed to protect the country. In fact, the enemy is unknown. They claim it is protection from Iranian missiles, but Iran has no missiles of that kind. Everyone knows that," he said.
Adam Smiech dnia luty 15 2008 12:41:28
Brawo, Panie Romku za ten tekst!

Dokładnie tak właśnie jest! Z tym, że my wiemy, kim jest ten "someone"smiley .
gjw dnia luty 15 2008 21:14:46
Putin też wie, ale nie mówi, bo wie też, że jeszcze nie nadszedł dzień zapłaty.
Adam Smiech dnia luty 16 2008 09:56:12
Pewnie, że wie - jego tezy są zaskakująco zbieżne z tezami JNsmiley
Oczywiście żartuję. Jest tak, jak Pan mówi.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014