Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 19 2019 19:12:57
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Spotkanie ws. wyklętych
Historia Polski

Zapraszam na kolejne spotkanie!

Piątek 3 marca 2017, godz. 18:00, biuro poselskie Michała Marusika, ul. Wólczańska 118 - Dyskusja pt. "Polska pedagogika klęski. Komu służy straceńczy kult Żołnierzy Wyklętych?". Wystąpią Tomasz Kostyła i Adam Śmiech.


Już!!!
Komentarze
Stas dnia luty 27 2017 16:26:29
Mam nadzieje że też będzie nagranie filmowe albo tylko dzwiękowe.
ricardopl77 dnia marzec 01 2017 17:52:49
nagranie - j.w. ; jestem też pozytywnie zaskoczony że biuro partii jednoznacznie prawicowej organizuje spotkanie pod takim właśnie tytułem smiley
Adam Smiech dnia marzec 01 2017 19:38:17
Myślę, że nagranie będzie, i to nie tylko audio. Zobaczymy, jak wypadnie dyskusja i goście. KNP idzie pod prąd, a jak jest dzisiaj ciężko, widać po JKM, który też się, choć powściągliwie, ale jednak przyłączył do kultu "ŻW". Nie mówiąc już o Michalkiewiczu...
Jednak nie można ulec przemocy i szantażowi moralnemu. Za dwieście lat badacze muszą wiedzieć, że nie wszyscy ulegli zbiorowej paranoi w naszych czasach.
ricardopl77 dnia marzec 02 2017 09:43:10
I znowu kolejny dowód na to że najciekawiej jest na radykalnej prawicy (KNP), lub lewicy (ZPR Grunwald, ZMIANA smiley
Co do kultu ŻW to też mnie to dziwi. Bo Michalkiewicza to jeszcze rozumiem, wiadomo: razwiedka, Judejczykowie, ruscy Szachiści, no i last but not least Pani Aniela smiley
Ale żeby Korwin? Obrońca legalności RP od 1945 i PRL, przeciwnik dekomunizacji i kultu Kuklińskiego, przeciwnik obniżania emerytur funkcjonariuszom SB i członkom WRON... ? smiley
Adam Smiech dnia marzec 02 2017 11:34:35
JKM chyba przestraszył się słabych sondaży i komentarzy na swoich stronach, gdzie ilość głupców popierających PiS i jej wizję historyczną jest zatrważająca. Nic mu to naturalnie nie da...

A po wczorajszych przedstawieniach nie mam już żadnych wątpliwości, że żyjemy w kraju, w którym wszechwładnie rządzi ciężka paranoja o podłożu maniakalnym. Ofiary okresu stalinowskiego tylko stracą na szaleństwie, które jest wokół nas uprawiane przez najwyższe czynniki w państwie. Ludzie, którzy rzeczywiście zasługują na pamięć, którzy zostali zamordowani sądowo i nie sądowo pod fałszywymi i absurdalnymi pretekstami, wrzuceni do jednego worka z nosicielami ryngrafów, a jednocześnie pospolitymi bandytami, którymi się stali na skutek wieloletniego życia w nienormalnych warunkach, tylko na tym stracą.

Zastanawiam się nad formatem intelektualnym głównych wodzirejów kultu wyklętych. Jest to coś niewyobrażalnego. 19 lat trwające powstanie antykomunistyczne?!? Komuniści mieli mniejszą wyobraźnię.


Kiedy Sowieci i komuniści dorzynali trwające jeszcze antykomunistyczne powstanie, bracia Kaczyńscy w 1962 r. wygrali casting i wystąpili w filmie nakręconym przez narzucony reżim okupacyjny.

Na zdjęciu:
Lech do Jarka: wiesz Jarku, my się tu bawimy, a na zewnątrz trwa powstanie, tak wujek mówił, tylko ciiiicho...

Jarek (myśli): co za bzdura, ale ja to wykorzystam, jak nie teraz, to za 50 lat...

smileysmileysmiley

A tymczasem za Wikipedią:
"Rajmund Kaczyński, Po wojnie, w 1945 podjął studia na Oddziale Technologicznym Politechniki Łódzkiej, które ukończył w 1947 z tytułem magistra inżyniera. Podczas studiów pracował w Zakładach Samochodowych w Głownie, a po uzyskaniu dyplomu i przeprowadzce do Warszawy w marcu 1947 pracował w Polskich Zakładach Optycznych w Warszawie, a od grudnia 1947 jako kierownik robót w Społecznym Towarzystwie Budowlanym. Od 1947 był zatrudniony na Politechnice Warszawskiej z przerwami do emerytury w 1987. Prowadził również wykłady z termodynamiki na tzw. Sorbonie przy Politechnice Warszawskiej, głównie jako skrócone studia dla wyższych członków PZPR. Pracował także nad wynalazczością w zakresie ciepłownictwa. W 1948 ożenił się z Jadwigą z Jasiewiczów, poznaną na jednym z balów karnawałowych na Politechnice Warszawskiej.

W latach 1956-1957 pracował również w Biurze Projektów Zaplecza Technicznego. W 1958 uzyskał pełny etat na Wydziale Inżynierii Sanitarnej PW. Służbowo przebywał krótko w Belgii, Holandii, Republiki Federalnej Niemiec (w związku z budową ambasady amerykańskiej) oraz służbowo kilka dni w Libii w 1966 i Mińsku w ZSRR w 1977. W 1961 i 1966 prywatnie na zaproszenie rodziny wyjeżdżał do Anglii. Projektował instalacje sanitarne w budynku Ambasady USA w Warszawie. Jeszcze przez wiele lat pracował w rozmaitych pracowniach projektowych. Był autorem prac z zakresu teorii niezawodności pracy systemów energetycznych.

W latach osiemdziesiątych prowadził zajęcia z Teorii Maszyn Cieplnych na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej."

Prawda, że imponujące? Ale to typowy życiorys człowieka o zdroworozsądkowym podejściu do powojennej rzeczywistości, a nietypowy, bo dotyczy człowieka utalentowanego, a takich nie była większość. Kiedy był czas walczyć, walczył, a potem uczył się i pracował dla kraju (dla siebie naturalnie też), takiego, jakim on wtedy był. Jak widać, mógł uciec spod dzisiaj głoszonej okupacji, ale nie uciekł. Współtworzył osiągnięcia kraju, Polski, która jest zawsze tylko jedna. Takich życiorysów (choć w większości mniej imponujących) są miliony. Dlaczego Kaczyński dzisiaj z premedytacją pozwala na szaleństwo historyków IPN i na nieprawdopodobne androny wypowiadane przez Pana Prezydenta RP???
ricardopl77 dnia marzec 02 2017 13:19:39
JKM raczej "boi" się sondaży w których jego partii się powodzi, bo wtedy zawsze wyskakuje z jakimś "Hitlerem", czy "niepełnosprawnymi"... smiley
A jeśli kolega do wczoraj sądził że ta paranoja z "ŻW" ma jednak jakieś granice to proszę sobie jeszcze przeczytać to: http://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/01/06/czy-ostatnia-akcje-zbrojna-armii-krajowej-przeprowadzono-w-1982-roku/3/
Stas dnia marzec 02 2017 18:57:11
Michał Marusik wiele prawdziwych rzeczy mówi bo na atalntystów i syjonistów Wiplera i Miriam Shaded mam uczulenie JKM ma problemy z dobrem ludzi bo zapraszał do partii tego obrzydliwego Jana Filipa Libickiego.
Tak samo nie wiem po co na Pikniki prawicy zaprasza takie kanalie jak Marek Migalski i Romuald Szeremietiew na szczęscie z Migalskim się po kłucił. Ale nie wiem po co on się spoufala z takimi ludzmi jak Przemysław Wipler,Miriam Shaded,Jan Filip Libicki,Marek Migalski,Romuald Szeremietiew przecież w przeciwieństwie do JKM ich stosunek do polityki międzynarodowej i historii Polski od 1944 do 1989 jest jak sinus alfa i cosinus alfa.
Adam Smiech dnia marzec 04 2017 09:17:19

Wierzcie lub nie, ale to nie modlitwa na począteksmiley

Od lewej: Tomasz Kostyła, Adam Śmiech, Marcin Janowski, Kamil Klimczak

Było miło. Zjawiła się cała "Jednodniówka i przyjaciele" i stosunkowo liczna publika. Myślę, że różniąc się z Kol. Kostyłą dość zasadniczo w ocenie ONR i Brygady Świętokrzyskiej pokazaliśmy, że umiemy się różnić na poziomie. Spotkanie uważam za bardzo cenne. Zarówno dyskutanci, jak i moderator (Kol. Janowski) zdecydowanie potępili kult Żołnierzy Wyklętych. Ciekawe tylko, czy coś zostanie w głowach młodego chyba-narybku narodowego, który wyglądał jak z innej bajki, należąc do organizatorów apologetycznego tygodnia ŻW, z którym wczorajsza dyskusja najjaskrawiej kontrastowała. Jak tylko film pojawi się na YT, udostępnię go na JN.
ricardopl77 dnia marzec 04 2017 22:45:52
Jestem już w trakcie odsłuchiwania, więc komentarze później. Tymczasem jeszcze raz powtórzę słowa uznania dla Kongresu Nowej Prawicy i europos. Marusika ogólnie za zorganizowanie takiego spotkania o tematyce między dwiema pedagogikami: wstydu (lansowanej przez środowiska kosmopolityczne) i klęski (przez środowiska pseudo"patriotyczne"smiley.
Dodam też że M. Marusik głosował w Europarlamencie przeciwko CETA i przedstawia klarowne stanowisko w sprawie baz USA w Polsce: https://www.youtube.com/watch?v=kkP8DANMxsw
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014