Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 16 2019 18:55:28
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Zjazd Kresowian 7
Zjazd Kresowian 7
XV Zjazd Kresowian na Jasnej Górze - 5.07.09 r.
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Opluwania Polski ciąg dalszy.
Jednodniówka NarodowaTomasz Gross konsekwentnie od lat szkaluje dobre imię Rzeczpospolitej wypisując niewiarygodne bzdury, w grafomańskich książkach określanych mianem „historycznych”. Pisanie o jego poglądach zakrawać może na pracę lekarza psychiatry badającego patologiczny przypadek „chorego z nienawiści”.

W działaniu Grossa i jemu podobnych widać jednak żelazną konsekwencję w przedstawianiu Polski i Polaków jako państwa i narodu zacofanego, prymitywnego, kierującego się t.zw. antysemityzmem objawiającym się w chęci dorobienia się na bogactwie żydów. Prawda jest taka, że to żydzi, korzystając z wyjątkowej tolerancji Polaków, a potem we współpracy z zaborcami, dorabiali się fortun żerując na polskiej krwawicy! Szczególnym przykładem niech będzie Łódź.

Strategia Grossa polega na próbie pozbawienia Polaków dumy narodowej. Dumy wynikającej z historii Wielkiego Narodu, który potrafił stworzyć mocarstwo i forsował swoje warunki innym. A przecież właśnie, niegdyś tak było. Teraz mamy być narodkiem wstydzącym się swojej historii, mamy być nie dumni, ale zawstydzeni naszą działalnością. Wyrabia Gross poczucie winy Polaków za czyny, których nigdy nie popełnili.

To jest przygotowywanie gruntu pod przyszłe brutalne żądania żydów, zwrotu „ich” własności. Własności, którą przejęli w sposób nie uprawniony przy pomocy sztucznych zadłużeń, współpracując z administratorami polskiej własności, kiedy nie dysponowaliśmy państwem. Przykro to mówić, ale poglądy tego typa trafiają na podatny grunt. Głównie młodzieży, która nie jest uczona historii i kultury własnego państwa przez co nie rozumie bezczelnych żądań, uzasadnianych kłamliwą propagandą rzekomych „polskich win”. ,
Zastanawia również to, że znalazł się w Polsce wydawca, który uznał za słuszne wydanie owego żydowskiego „bzdetu”. Zamiast dyskutować, raczej powinno się mówić o „kłamstwach Tomasza Grossa” oraz uznanie go za persona non grata, w Polsce.
Komentarze
gjw dnia styczeń 17 2008 05:06:50
Trzeba się tenu przeciwstawić! Recenzja książki tego hucpiarza ukazała się m. in. na forum bardzo ciekawego (i odwiedzanego prze mnóstwo młodych ludzi i to tych bardziej myślących: www.konflikty.pl). Można tam do każdego artykułu dodawać komentarze, co w danym wypadku uczyniłem (już dwukrotnie).
Adam Smiech dnia styczeń 17 2008 09:11:31
Cały p. Gross to tylko płoteczka, zwiadowca wysłany przez amerykańskich Żydów, jako harcownik, który ma wybadać jak daleko mogą się posunąć z oszczerstwami wobec Polski i Polaków. Okazuje się niestety, że całkiem daleko. Grossowszczyzna to część zapowiedzianej kilkanaście lat temu przez Żydów kampanii nienawiści do Polski, która doprowadzić ma w ostatecznym rozrachunku do zmuszenia naszego państwa do oddania Żydom(na rasistowskiej zasadzie krwi, gdzie obecni Żydzi nie muszą być prawnymi spadkobiercami przedwojennych Żydów polskich, wystarczy, że są Żydami) "ich" własności. Ponieważ Polacy w praktyce, pomimo publicznie deklarowanego przez władze serwilizmu wobec Żydów, nie kwapią się do tego, stąd tak agresywny atak. P. Gross w najpełniejszy sposób świadczy nie tylko o sobie, ale o swojej cywilizacji, o Żydach w ogóle. Połączenie nienawiści z geszeftem jest naturalnym stanem tej cywilizacji, podobnie jak fundamentalne przekonanie o swoim wybraństwie, wyjątkowości, jedyności itd. Proszę zwrócić uwagę choćby na komentarz p. Grossa do kwestii zainteresowania prokuratury jego książką - "To będzie skandal dla Polski jeśli zostanę wezwany do prokuratury" - to jego słowa. Czy można sobie wyobrazić lepszy przykład megalomanii żydowskiej. Ni mniej ni więcej, ten pan, pośledni przykład Żyda jednego spośród milionów, wyobraża sobie, że wezwanie JEGO OSOBY do prokuratury będzie oznaczało skandal dla całej Polski!!! Aż strach pomyśleć, jak powinniśmy byli mu być wdzięczni za to, że raczył w ogóle do Polski przyjechać! Smutne w tym wszystkim jest to, że tak skrajny rasizm, taka skrajna nienawiść do narodu polskiego, jakie reprezentuje Gross ujdzie mu na sucho. Niestety, miliard ludzi cywilizacji białego człowieka dał sobie narzucić terror kilku milionów Żydów, gdzie tylko im wszystko wolno powiedzieć, tylko im wolno wszystko krytykować, zaś ramy krytyki skierowanej do nich, wyznaczają oni sami, w sposób naturalnie bardzo restrykcyjny, mając za narzędzie potężny środek w postaci oskarżenia o antysemityzm. No, cóż - sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało.
Warto jeszcze wspomnieć o trzech sprawach.
Po pierwsze - II wojna światowa to nie była wojna toczona o Żydów, czy ze względu na Żydów. Z całym szacunkiem dla żydowskich ofiar niemieckiego nazizmu (od 3,7 mln do 5,1 mln wg dr F. Pipera - "Ilu ludzi zginęło w KL Auschwitz" ), zbrodnia dokonana na nich stanowiła boczny tor w kalejdoskopie tej wielkiej wojny.
Po drugie - p. Gross powinien zająć się zbadaniem zachowania amerykańskich Żydów w czasie II wojny światowej, także zachowaniem władz USA, a raczej całkowitym brakiem działania i milczeniem w sprawie mordowanych europejskich Żydów. Być może właśnie zachowanie amerykańskich Żydów stanowi klucz do wyjaśnienia tej wielkiej niemieckiej zbrodni. Od przystąpienia USA do wojny do jej zakończenia granice Stanów Zjednoczonych pozwolono przekroczyć jedynie 21 tysiącom uchodźców (D. S. Wyman - "Pozostawieni swemu losowi" ). Potężny, opanowany całkowicie przez Żydów, amerykański przemysł filmowy nie nakręcił ani jednego filmu demaskującego zbrodnie niemieckie (Dyktator Chaplina nie może byc za taki uznany, gdyż tam wątek prześladowań dotyczy raczej okresu przedwojennego). Może więc p. Gross zajmie się demaskowaniem "osiągnięć" swojej(?) nowej ojczyzny i mieszkających tam kilku milionów Żydów, w dziele ratowania europejskich pobratymców?
Po trzecie - mały epizodzik z historii żydowskiej nienawiści do Polski. Cytuję za Zygmuntem Glogerem "Encyklopedia staropolska" : "Gdy podczas wojny siedmioletniej Fryderyk Wielki zajął Saksonję, poruczył Żydowi berlińskiemu, Efraimowi, wybijanie pieniędzy z najpodlejszego kruszcu, zużyciem do tego stempli, w mennicy królów saskich znalezionych. Były to tak zwane 18-to groszówki czyli tymfy koronne, któremi cała Polska zalana została, a które lud nazywał: bąkami, efraimkami, berlinkami, tymfami saskimi, wrocławskimi, małemi główkami i t. d. Bąki zostały z obiegu wycofane w końcu panowania Augusta III, za podskarbiego Wessla r. 1762. Jest broszurka o tej monecie p. n. "Żal uspokojony, niewinność obroniona, rozmowa dwuch przyjaciół". Autorem tego małego pisma, wydanego bezimiennie, był sam Wessel. Uniwersał komisyi skarbu koronnego, z d. 4 czerwca 1766 r., ogłosił, że fałszywe tymfy, bite przez Efraima, mają w sobie, na kruszec, najmniejszą wartość groszy miedzianych 7 1/2, gdy niektóre dochodzą do wartości 28 takichże groszy. O ile Fryderyk był dla Prus wielkim twórcą ich potęgi, o tyle względem Polski był ohydnym fałszerzem jej monety. O zalaniu Polski fałszywą monetą z jego łaski, pisze w pamiętniku swoim współczesny wojnie 7-letniej prymas Łubieński. - Bąk jest polską nazwą ptaka błotnego (Botaurus stellaris Steph.), należącego do rzędu brodzących i rodziny czaplowatych, znanego ze swego donośnego głosu, który tylko podczas wieczorów i nocy w porze wiosennej wydaje, przyczem, jak lud utrzymuje, zanurza dziób w wodzie. Z liczby jego odgłosów wróżono sobie, po ile złotych będzie korzec żyta na przednówku. Gdy bąk bączy, przepowiadano, że będzie deszcz. - Bąkiem, zapewne od buczenia w chwili ruchu, zowie się cyga, fryga, krąglica, warkotka lub warchołka, czyli kula wydrążona z otworem i trzonkiem zabawka dziecinna, a tak samo zowią i narzędzie muzyczne ludowe, inaczej zwane dudami lub kozłem. - Otwinowski pisze: "Hucznym dźwiękiem ozwał się i bąk z rogiem krzywym"... "nie cytarą się oni, ni głosem śpiewanym cieszyli w on czas, ani bąkiem rozdymanym wielodziurnych bukszpanów". Pisarze nasi w. XVI i XVII używają często wyrażenia: "bąki strzelać, bąki zbijać po ulicy, za bąkami chodzić", czyli tracić czas na dziecinną zabawę z bąkiem."
RomanK dnia styczeń 17 2008 16:52:36
Powinnismy rozdzielic dwie sprawy.
Gross jako, agent jakies grupy wplywu-, tej grupy platny propagandysta, szkalujacy Polske i POlakow na zmowienie i Grossa jako nieudanego amatora udajacego historyka i wystawiajacego sie na posmiewisko wydajac ksiazczyne usilujaca uchodzic za historyczna i naukowa.
Jako agent dziala bowiem z rozmyslem i nie jest rzecza przypadku, ze w swoich oskarzenia generalizuje , zarzucajac bezpodstawnie Polakom - Katolikom dokonywanie masowych zbrodni i obciazajac wina za nie zdecydowana wiekszosc narodu- czyli etnicznych POlakow , ktorzy sa Katolikami.
Jako taki -podpada pod obowiazujace przepisy prawa i powinien za swoje przestepstwa okreslone w odpowiednich paragrafach przed Polskim Sadem odpowiedziec.
Inna sprawa, czy odpowie ?
Ale tu pojawia drugie zagadnienie godne rozwazenia. Udzialu i pomcy w przestepstwie! Otoz wydawnictwo Znak pomagajace owa ksiazke wydac i osiagnac za jej sprzedaz wymierne zyski, jak i media napedzajace sprzedaz poprzez ukryta i jawna reklame- po organy Panstwa takie, jak Prokurtatura i odpowiednie sluzby ,ktorych jedynym celem istnienia i zadaniem jest tego dobra- jakim jest czesc i honor POlski bronic.
To pozwala nam spojrzec na bardzo szerokie spektrum owego problemu -jaki skreowano z niczego ..w Polsce.

Gross- jako drobny amator, pisarzyna opowiadajacy basnie holokaustu, i po holokaustu . powinien byc traktowany- jako taki i nie inaczej. Takiemu wolno pisac co slina na jezyk przyniesie, ostatecznie robi to na wlasna odpowiedzialnosc i jak z tego widac nie ma czego szanowac. Widac, ze pare groszy wazniejsze niz dobre imie " profesora"/
Ale w naszym przypadku ten drugi wariant nie wchodzi w rachube wcale -o czym swiadczy skala montowanego skandalu i problemu:-)
gjw dnia styczeń 19 2008 21:33:25
Widziałe kątem oka (bo szkoda mi czasu na głupoty) dyskusję wenątrzżydowską z p. Grossem na TVN 24; łyżeczkami cukru się nawzajem karmili. Różnili się wyraźnie tylko w jednej sprawie taktycznej; czy niszczyć Kościół Rzymski frontalnie czy go (na pozór) bronić (bo jeszcze można go wykorzystać).
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014