Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumPaździernik 18 2019 15:12:25
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Tablica informacyjna pod pomnikiem Dmowskiego 1
Tablica informacyjna pod pomnikiem Dmowskiego 1
90 rocznica podpisania Traktatu Wersalskiego - Warszawa 27.06.09 r.
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Polska wojna o Inflanty
Polityka ZagranicznaOd pewnego czasu toczy się konflikt o pomnik żołnierzy Armii Czerwonej w Tallinie. I o ile jesteśmy w stanie zrozumieć racje i Estonii i Rosji w tym sporze, o tyle zupełnie nie możemy pojąć, dlaczego Polska wtrąca się tam, gdzie nie trzeba. Najpierw odezwał się Komitet Katyński, potem niestety Prezydent i Rząd RP. Polskie czynniki oficjalne ogłosiły solidarność Polski z Estonią. Jest to posunięcie dalece nieprzemyślane. Tylko pozornie losy naszych państw i narodów są podobne. Ale nawet, gdyby na siłę takie podobieństwo wykazać, to nie wystarczy, żeby podejmować tak niewłaściwą decyzję.
Otóż może się okazać za chwilę, że stajemy w obronie tradycji estońskiej w wydaniu hitlerowskim. Nie wolno zapominać, że po stronie III Rzeszy walczyły na froncie wschodnim przeciwko Armii Czerwonej jednostki niemieckie złożone z Estończyków z 20 Dywizją Waffen-SS na czele. Tutaj właśnie widzimy zasadniczą rozbieżność losów Polski i Estonii w latach II Wojny Światowej. Polska nie była sojusznikiem III Rzeszy, nie stworzono żadnej formacji złożonej z Polaków w ramach armii niemieckiej, czy działającej z ramienia jakiejkolwiek władzy kolaborującej z Niemcami, gdyż Niemcom, mimo prób, ani takiej władzy, ani takich jednostek stworzyć się nie udało. Polacy stali w tej wojnie konsekwentnie w obozie wrogów III Rzeszy i stawianie dzisiaj na równi polskich i estońskich doświadczeń z systemem sowieckim świadczy o kompletnym braku wiedzy i zrozumienia istoty problemu.
Nie ulega również wątpliwości, że sprawa pomnika została wykorzystana przez te same polskie siły , o których tyle piszemy na Jednodniówce, przez ludzi owładniętych obsesją antyrosyjską, do podtrzymania rusofobii i odwrócenia uwagi Polaków od spraw naprawdę istotnych takich jak np. „tarcza antyrakietowa”, czy roszczenia banderowskie. Nie można nie widzieć, że ani Komitet Katyński, ani K.M. Ujazdowski, Minister Dziedzictwa Narodowego, nie zrobili nic w sprawie choćby upamiętnienia niebywałej rzezi co najmniej 200 tysięcy Polaków dokonanej przez nacjonalistów ukraińskich na Kresach Płd. - Wsch. Zarzut ten odnosi się głównie do ministra, który będzie teraz robił kosztowne akcje przypominające powszechnie znaną zbrodnię katyńską, natomiast nie słychać, aby robił cokolwiek dla rozpowszechnienia wiedzy o zbrodniach OUN-UPA, czy SS-Galizien, o których w Polsce wie garstka ludzi, nie mówiąc już o braku jakiejkolwiek edukacji młodzieży w tym temacie. To zaniechanie, celowe, czy narzucone przez aksjomaty błędnej koncepcji polityki zagranicznej, okrywają hańbą polskie instytucje odpowiedzialne za wychowanie młodego pokolenia, takie jak Ministerstwa Dziedzictwa Narodowego, Edukacji, czy IPN. Tak jest wtedy, kiedy o historii decydują doktrynerzy.


A. Śmiech
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014