Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 17 2019 23:22:57
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Tak zachowuje się bydło
Jednodniówka Narodowa

W ostatnim czasie nasiliły się w Polsce akty wandalizmu wobec miejsc pamięci poległych na terenie naszego kraju żołnierzy Armii Czerwonej. Nie chodzi tylko o mazanie pomników, ale, co gorsza, o niszczenie grobów zwykłych żołnierzy. Dwa ostatnie miejsca, gdzie te hańbiące Polskę zdarzenia miały miejsce, to Milejczyce w woj. podlaskim, gdzie zniszczono 57 tablic nagrobnych oraz Szczecin. Nie łudźmy się, że to zrobili wandale. Zrobili to tchórzliwi "łowcy Sowietów", którzy nie mogąc rzucić się na Rosję jako taką, wyżywają się na grobach i pomnikach. Nie jest przypadkiem, że dzieje się to właśnie teraz, kiedy władze polskiej republiki bananowej od wielu miesięcy prowadzą agresywną kampanię antyrosyjską w imię Ukrainy oraz interesów amerykańsko-niemieckich. Nie jestem skłonny uwierzyć, że reaktywowano instytucję nieznanych sprawców, ale obawiam się, że mamy do czynienia z podpuszczaniem i przymykaniem oka. A wówczas kandydatów do bydlęcych zachowań nie braknie. Jest sporo młodzieży "wychowanej patriotycznie" zupełnie poza rozumem, reagującej jak psy Pawłowa na bodźce, takie jak czerwona gwiazda, hasła "Rosja", Związek Sowiecki", "ZSRR" itp. Chcę wierzyć, że wśród troglodytów niszczących groby nie było tych, którzy obsesyjnie wykrzykują "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę", czy podpisują deklaracje antybolszewickie AD 2015. Obawiam się jednak, że, przynajmniej w szerszym kontekście, sprawcy tych czynów mogli znajdować się pod wpływem podobnej indoktrynacji.


Milejczyce, Foto: Artur Reszko/PAP

Szczególnie martwi atak na groby żołnierzy radzieckich na Ziemiach Odzyskanych. To już jest jakaś aberracja umysłowa, brak rozeznania nie tylko w historii i uwarunkowaniach współczesnych, ale i zupełne lekceważenie sobie istnienia związku pomiędzy przyczyną a skutkiem. Pamiętajmy, że skutki działań takich jak powyższe obserwują nie tylko Rosjanie, ale i Niemcy, i inni. Już naprawdę niewiele brakuje, żeby śledząc zachowania występujące w Polsce w ostatnich latach, dojść do wniosku, że na Ziemiach Odzyskanych już nam nie zależy.

Co się zaś tyczy młodych ludzi nadużywających przymiotnika "narodowy", to bez nadziei ma przedarcie się przez głosy koryfeuszy podających do skandowania puste hasła, powtórzę po raz kolejny - zastanówcie się, sięgnijcie do źródeł - być narodowcem to nie znaczy maszerować na wzór lat 30-tych, co było wówczas kalką włosko-niemiecką i co z perspektywy czasu należy ocenić, jako nieudany eksperyment; to nie współpraca z okupantem niemieckim przeciwko innym Polakom, choćby politycznym wrogom; to wreszcie nie straceńcza walka i krycie się po lasach po 1945 r. Pierwsze z tych zachowań było, jak powiedziałem, błędem, dwa pozostałe, o wiele bardziej istotne, były zaprzeczeniem tego, co głosił Ruch Narodowy Dmowskiego, Popławskiego, Balickiego, a później Grabskiego, Kozickiego, Rybarskiego, Winiarskiego, Seydy, Jędrzeja Giertycha i wielu, wielu innych.

PS.Ciekawostka - niedawno poszukiwałem informacji o jednym z poległych na polskiej ziemi Rosjaninie, sierżancie ACz. Dotarłem do oryginalnej kartki, na której były wypisane nazwiska poległych w danym rejonie i w danym czasie. Na jednej stronie było 10 nazwisk umieszczonych w tabeli z wszelkimi danymi na ich temat, także odnośnie przynależności do partii komunistycznej. 7 (SIEDMIU!), w tym ów sierżant, było bezpartyjnych. Czy była to norma dla ACz, czy tylko przypadkowe i zupełnie niereprezentatywne zestawienie na tej konkretnej stronie, nie wiem. Wiem natomiast, że powinniśmy być ostrożniejsi w naszych sądach...

Komentarze
gjw dnia październik 05 2015 16:43:41
Na bydło trzeba bata.
gjw dnia październik 16 2015 01:30:57
Ta żałosna i nie umykająca uwagi Rosjan sytuacja staje się powodem do słusznego gniewu po stronie naszej wielkiej siostrzycy. Oto jaskrawy przykład:

http://pl.blastingnews.com/felietony/2015/10/nadchodzi-potworne-zagrozenie-dla-polski-czy-rosja-bedzie-nas-bronic-00599783.html

Mam jednak uwagi również do postawy tych narodowców, którzy starają się iść po linii Dmowskiego. Czy jednak nie należy jej dzisiaj rozumieć szerzej? Czy aby Bachmann nie daje nam w tej sprawie, rzecz jasna nie o to akurat się starając, właściwej podpowiedzi?

http://pl.blastingnews.com/europa/2015/10/pegida-drezno-utrecht-polskie-flagi-wielka-polityka-i-rosja-00607799.html

Przepraszam, że rzadko się odzywam, ale tyram od dwóch miesięcy jak wół i zarabiam wreszcie jak koń wyścigowy. smiley Dlatego też przytaczam swoją "produkcję", bo na powtarzanie się naprawdę nie mam siły. Resztki sił oszczędzam, aby m. in. przedstawiać sprawy ppolskie w językach zachodnich.
Adam Smiech dnia październik 20 2015 12:33:54
A co ja mam powiedzieć? Tyle, że nie zarabiamsmiley. Mam nadzieję, że Szanownemu Koledze omskło się pióro i nie zarabia jak koń wyścigowy (ach ten cukier!), ale jak właściciel konia wyścigowego. A przynajmniej jak dżokejsmiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014