Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumPaździernik 18 2019 15:34:34
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 16
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Zjazd Kresowian 15
Zjazd Kresowian 15
XV Zjazd Kresowian na Jasnej Górze - 5.07.09 r.
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
K.Murasiewicz - Grecka lekcja
Polityka ZagranicznaPolecamy interesujący tekst Pana Kazimierza Murasiewicza, będący refleksją po ostatnich wyborach w Grecji.


Kazimierz Murasiewicz

Grecka lekcja

Od ostatnich wyborów parlamentarnych w Grecji minęło już trochę czasu, ale ich wyniki odbijają się czkawką w eurolandzie i UE. O ile starożytna Grecja nadal zachwyca osiągnięciami nauki i sztuki, to współczesna budzi niepokój zwłaszcza u budowniczych utopii na naszym kontynencie.

Jeszcze w czasach przedwojennych (tzn. przed II Wojną Światową, a nie obecnie) nauczano w gimnazjach starożytnej greki. Wiedza o zdobyczach naukowych i poziomie sztuki starożytnej Grecji była powszechna wśród ówczesnych maturzystów. Dziś dzięki ciągłym reformom systemu oświatowego ta wiedza zamarła. Kto z nauczycieli śmiałby się narażać wytycznym programowym, uczniom i ich rodzicom? Wszak nawet własna nasza historia i literatura popadły w niełaskę w drodze ku bez stresowemu wychowaniu. Jednak żałosny stan naszej oświaty nie zmienia faktu, że osiągnięcia starożytnej Grecji stanowią jedną z podstaw naszej cywilizacji. W pędzie do samounicestwienia tejże pamięć o tym zeszła przynajmniej na dalszy plan.

Dzisiejsza Grecja z kolei spędza sen z oczu nie tylko swoim obywatelom, ale i rządom państw UE. To sytuacja finansowa z gigantycznym zadłużeniem nie do spłacenia, upadek przemysłu i olbrzymie bezrobocie stały się wizerunkiem współczesnej Grecji. Czy winą za tę sytuację obarczy się samych Greków, czy pazerne banki i międzynarodowe korporacje, to obraz Grecji dzisiejszej daleki jest od starożytnej idylli, wręcz katastrofalny. Budzi niepokój o jutro - tak Greków pragnących żyć godnie, jak i wiecznie nienasyconych banksterów i wszelkiej maści spekulantów spragnionych krociowych zysków cudzym kosztem.

W Grecji, tej starożytnej wymyślono m.in. demokrację, której wyobrażenie starożytnych znacząco różniło się od praktyki dzisiejszej pod tym samym określeniem stosowanej. Jednak współczesna demokracja, co by się pod tym terminem współcześnie rozumiano, funkcjonuje poprzez wybory dokonywane przez obywateli poszczególnych państw. Z możliwości tej skorzystali też Grecy. I stało się - ku przerażeniu współczesnych znawców słusznej demokracji wygrała je bardzo lewicowa SYRIZA sprzeciwiająca się dalszemu drenowaniu Grecji. Dla dopełnienia trwogi utopistów i rabusiów w celu utworzenia rządu lewacy Aleksisa Ciprasa do koalicji zaprosili Niezależnych Greków (ANEL) Panosa Kamenosa. Ku zgrozie "ekspertów" i obserwatorów zaproszenie zostało przyjęte, a komentatorzy jedyne na co mogli się zdobyć, to określenie zarówno lewaków, jak i narodowych konserwatystów mianem populistów, co miało stanowić subtelną inwektywę. A przecież populizm wpisany jest niejako w demokrację, gdyż w obu terminach chodzi ponoć o lud.

Póki co trudno prognozować przyszłość lewicowo-prawicowej koalicji. Podobnież co do losów polityków tę koalicję tworzących. Zapewne sępy światowej finansjery i kreatorzy NWO nie ograniczą swych apetytów, nie zatrzymają się na inwektywach i mają swoje sposoby wdrażania właściwej demokracji, choćby pomagając jej poprzez samobójstwa czy nieszczęśliwe wypadki, czy oddolne "spontaniczne" protesty mogące przerodzić się w anarchię dla której opanowania niezbędna będzie bratnia pomoc.

Dla nas jednak ważne są nauki płynące ze współczesnej greckiej lekcji jaką dały wybory z 25.stycznia br. Otóż wynika z niej, że jest coś ważniejszego niż trzymanie się dogmatów lewicowości bądź prawicowości. Tym co dla nich okazało się ważniejszym ponad ideowymi podziałami okazała się być Grecja. Czy potrafimy z ich lekcji wysnuć wniosek dla naszych wyborów w tym roku, że jest "Coś" ważniejsze co powinno nas łączyć, choćby na czas odzyskiwania suwerenności i odbudowy zrujnowanego państwa.

Kazimierz Murasiewicz


Komentarze
gjw dnia marzec 12 2015 19:16:15
O mój Boże, jaka wspaniała polszczyzna. Plaster na mój znęczony mózg, ,miód na mą duszę. W pełni zgadzam się z wnioskiem końcowym Autora. Natomiast pozwolę sobie wyrazić nie tylko nadzieję, ale pewność, że procew dziejowych, prowadzących ku zgubie łżeelit i ich bałaganu, nie powstrzyma ani pakt podpisany przez Breżniewa, ani cyrografy Lenina i Stalina ani sieć podsłuchów NSA. Starożytny Rzym zginął wraz ze swą samolubną kastą senatorską. Nawet jeśli kolegium kardynalskie dało jej swego rodzaju życie po śmierci.
gjw dnia marzec 12 2015 19:18:31
P. S. Słucham właśni: Pinie przy Via Appia czyli powrót zwycięskich legionów do Rzymu. Fortuna fortis adiuvat! Fiat iustitia et pax!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014