Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 19 2019 19:30:29
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
5
5
Irak
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Bujak, czyli paranoja jest goła
Tematyka ukraińska

Paranoja wyznawców wiary ukrainnej sięga zenitu. Oto, kolejny z jej fanatycznych przedstawicieli, tzw. legenda Solidarności, Zbigniew Bujak, udzielił wywiadu Radiu RMF FM (interlokutor Konrad Piasecki). Zdaniem p. Bujaka:

"Jak sąsiad prowadzi wojnę z naszym wspólnym śmiertelnym wrogiem, to jednak trzeba temu sąsiadowi pomóc.(...)

Jestem zwolennikiem bardzo dalekiego zaangażowania się. Uważam, że jeżeli sformułowaliśmy już brygadę ukraińsko-polsko-litewską, to pytam dlaczego ta brygada nie jest teraz tam na wschodzie. (...)


Chciałby pan i wyobraża pan sobie polskich żołnierzy, którzy walczą w okopach Mariupola czy na lotnisku w Doniecku?

Byłoby fantastycznie, dlatego że wtedy my pokazujemy, że budujemy w tej części Europy głęboki, trwały, strategiczny sojusz, który będzie gwarantem bezpieczeństwa nie tylko naszego ale i Europy.

Ale to było de facto wejście w stan wojny z Rosją.

Ale to już problem Rosji, jak ona to potraktuje.(...)

Jak widzę, co się robi w Unii Europejskiej, to jestem zadowolony. Ale jak jestem w okopach Mariupola i widzę, że tej pomocy nie ma, a oni patrzą na mnie, mówią: "panie Zbigniewie, prosimy, dajcie nam, macie, dajcie nam", to tam mi wstyd.(...)


Bo wie pan też, że wiele osób będzie takich, które powiedzą panu: A niech Ukraina najpierw przeprosi za grzech przeszłości. Niech uzna UPA i Banderę za powód do wstydu, a nie chwały. Niech przestanie stawiać pomniki Stefanowi Banderze. To my wobec takiej Ukrainy będziemy bardziej otwarci...

Proszę pana, po pierwsze w tych sprawach dajmy sobie razem czas. Dlatego że to nie tylko Ukraina z Wołyniem ma jakieś grzechy na sumieniu, ale my mam grzechy równie poważne. I na szczęście w Polsce jest ta świadomość. Ale nie wszyscy wiedzą, że w 1938 roku na skutek decyzji polskiego rządu zostało zniszczonych kilkaset cerkwi i kościołów na Ukrainie, prawda?"

Całość wywiadu

Trzeba przyznać, że ten zapomniany pseudo-kombatant ze styropianu poszedł na całość. Jeżeli założymy, że do tej pory łączyły jeszcze tego pana jakiekolwiek więzy z polskością, to teraz uległy one ostatecznemu zerwaniu. Tak nie mówi nawet najbardziej odległy od polskości Polak, tak nie mówi nawet człowiek, u którego pierwiastki polskości stanowią jedynie margines. Życzyć sobie wojny Polski z Rosją może tylko człowiek całkowicie obcy. Nie wiem, czy on sam czuje się Ukraińcem, to w istocie bez znaczenia, ale wiem, że wyznaje, i to w stopniu skrajnym, ukraiński interes narodowy w ujęciu, które niczym nie różni się od ujęcia przedstawicieli szowinizmu ukraińskiego spod znaku Bandery, dzisiaj i w przeszłości.

Z. Bujak jest mentalnie stuprocentowym Ukraińcem-banderowcem. To degradacja będąca skutkiem najskrajniejszej emanacji wiary ukrainnej w jego osobie. Jakże tragiczną jest ten człowiek ilustracją tego, do czego prowadzi nazbyt fanatyczne oddanie ideologii Giedroycia! Wszystko dla Ukrainy i za wszelką cenę! Choćby za cenę Polski, która jest tu sprowadzona jedynie do pozycji w tabeli aktywów w walce z "odwiecznym wrogiem Rosją".

Zdrada Ukrainy? Obowiązki wobec Ukrainy? Wstyd? To wszystko nie dotyczy Polski. Dotyczy jedynie chorych umysłów ludzi, którzy własne rojenia, fobie i pożądania, uznali za tożsame z interesem Polski. Są przez to tym bardziej groźni, wręcz śmiertelnie niebezpieczni dla naszego kraju i dla nas wszystkich.

To prawdziwy dramat naszych czasów, że Polacy, ogłupieni prostacką propagandą medialną, nie widzą tego, że nie mamy do czynienia z żadnymi odmiennymi obozami politycznymi, ale z jednym i tym samym. Czym różni się p. Bujak od Tomasza Sakiewicza, prof. Andrzeja Nowaka, P. Żurawskiego vel Grajewskiego? Czym różnią, w swoim paranoicznym stosunku do Rosji, Adam Michnik, Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, Paweł Kowal?

Słowa takich fanatyków jak Bujak przekraczają jednak kolejne bariery na drodze do zatracenia państwa, a nie tego, czy tych panów. Gdyby Bujak i jemu podobni zapragnęli polec w okopach Mariupola, wolna droga! Ale to jest ich zdaniem mało spektakularne. Trzeba do tego wciągnąć Polskę. Oni pragną, aby Polska poległa, niekoniecznie razem z nimi, bo przecież ktoś musi kontynuować ich dzieło na emigracji...

Na zakończenie należy się parę słów komentarza do wypowiedzi Bujaka o UPA, Banderze i polskich winach. Jego zdaniem, a jest o przecież mantra całego środowiska, z którego się wywodzi ów "bohater podziemia", polskie grzechy wobec Ukraińców są "równie poważne". Nie jest to tylko rażące zachwianie proporcji, ale paranoja i obraza faktów.

To, że powołuje tutaj akcję niszczenia cerkwi prawosławnych na Chełmszczyźnie, jest o tyle śmieszne, że mało jest w Polsce ludzi, którzy broniliby tej akcji, natomiast Ruch Narodowy, słowami choćby Jędrzeja Giertycha, był jej przeciwny wówczas, zaś nie tak dawno, także w Myśli Polskiej ukazały się zdjęcia z tej akcji z właściwym, tj. negatywnym komentarzem.

O przyjęciu w całej rozciągłości ukraińsko-banderowskiego punktu widzenia przez p. Bujaka świadczy też druga część zdania traktującego o niszczeniu cerkwi. Otóż, stwierdza on, że polski rząd zniszczył te cerkwie i kościoły - uwaga - na Ukrainie! Najwyraźniej przedwojenna Polska okupowała ziemie ukraińskie, a prawdziwa soborna Ukraina ciągnie się od Radomia i Krakowa aż po Kaukaz. Znamy te gadki prawda? Ale to tym razem nie Bandera, Szuchewycz, czy Prawy Sektor - also sprach Bujak!

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014