Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 15 2019 09:25:49
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Tablica informacyjna pod pomnikiem Dmowskiego 2
Tablica informacyjna pod pomnikiem Dmowskiego 2
90 rocznica podpisania Traktatu Wersalskiego - Warszawa 27.06.09 r.
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Na drodze do wojny
Jednodniówka Narodowa

Katastrofa malezyjskiego samolotu pasażerskiego Boeing 777 sprawia, że wchodzimy w kolejny etap konfliktu na Ukrainie. Brak sukcesów oddziałów najemnych wysyłanych przez obecne władze kijowskie i pewne spowszednienie tej wojny, stało się zbyt niebezpieczne dla sił pragnących uzyskać konkretne cele polityczne w tym konflikcie. Zgodnie z zasadą "is fecit cui prodest" (uczynił ten, któremu przynosi korzyść) jest wysoce prawdopodobnym, że za domniemanym zestrzeleniem liniowca, stoi strona - nazwijmy ją - ukraińska. Czy katalizatorem katastrofy byli sami uzurpatorzy kijowscy, czy ich mocodawcy z Zachodu, tego nie wiemy. Reakcja Zachodu, zwłaszcza USA, mimo wszystko, dość niemrawa (większe groźby pod adresem Rosji padały już wcześniej), wskazuje raczej na tych pierwszych, którym grunt pali się pod nogami i umiędzynarodowienie konfliktu w o wiele mocniejszym stopniu niż do tej pory, poprzez wykorzystanie śmierci niewinnych, przypadkowych osób, leży w ich oczywistym interesie. Podejrzewanie tzw. separatystów czy zwłaszcza samej Rosji, o zestrzelenie samolotu, to świadectwo politycznej niepoczytalności stawiających takie zarzuty. Jest równie oczywistym, jak korzyść z zestrzelenia dla ekipy kijowskiej, całkowity brak korzyści, a same kłopoty dla tzw. separatystów i Rosji. Moim zdaniem to właśnie w sposób całkowity wyklucza intencję i wykonanie po stronie rosyjskiej. Inna sprawa, że na obecnym etapie i poziomie wiedzy o wypadku, nie możemy wykluczyć w 100% omyłkowego zestrzelenia. Nawet jednak w takim wypadku, pewne okoliczności dotychczas ujawnione, wskazywać by mogły na "omyłkę ukierunkowaną". To Ukraina nie zamknęła przestrzeni powietrznej nad terenem konfliktu, gdzie do tej pory spadały już zestrzelone samoloty i śmigłowce wojskowe, i to Ukraina nie zezwoliła nieszczęsnemu samolotowi lecieć na wyższym pułapie. Tyle można powiedzieć teraz.

Inna sprawa to kontekst światowy tragedii. Nawet jeśli Zachód (USA), co jest, jak wskazałem wyżej, bardzo prawdopodobne, nie był katalizatorem pomysłu zestrzelenia malezyjskiego liniowca, nie oznacza to wcale, że w perspektywie długofalowej nie jest to dla Zachodu korzystne. Na nowo podsycono propagandę antyrosyjską i, bezpośrednio, antyputinowską. To kolejny krok na drodze do nowej zimnej wojny (a może już mamy zimną wojnę, ktoś powie - otóż, na pewno sytuacja wykazuje wiele symptomów takiej wojny, niemniej, jeszcze nie doszło do faktycznego zerwania stosunków i ograniczenia ich do stopy quasi-wojennej), a w jeszcze dalszej perspektywie, do wojny światowej. USA mają przed sobą wielki cel w postaci zdobycia absolutnej dominacji nad światem i wielki problem w postaci bankructwa własnego państwa. Wojna mogłaby stanowić rozwiązanie tych problemów. Zagrożeniem i przeszkodą w realizacji tych celów jest Rosja i jej aktywność polityczna. Unia Euroazjatycka, porozumienie gazociągowe z Chinami, wreszcie powołanie przez państwa BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) własnego, niezależnego banku rozwoju, to fundamentalne niebezpieczeństwo dla trwania dominacji Zachodu. Symbolem tych sukcesów politycznych Rosji jest prezydent Władymir Putin. Stąd tak agresywna propaganda łże-mediów świata zachodniego. Celem Zachodu na Ukrainie "na teraz" jest sprowokowanie Rosji do wkroczenia na terytorium Ukrainy. Tak na tym zależy Zachodowi, że czasem można odnieść wrażenie, że media wręcz wmawiają Rosji konieczność wkroczenia na Ukrainę. Ale Rosja jakoś nie słucha... Jest oczywiście w trudnej sytuacji. Naraża się na oskarżenia i żal rodaków mieszkających na Ukrainie, że robi za mało. Ale wkroczyć nie może. Wkroczenie dałoby tak oczekiwany pretekst Zachodowi do przejścia do bardziej agresywnego etapu konfliktu, czyli np. oficjalnego przerzucenia wojsk Zachodu na Ukrainę. Już teraz sprawa samolotu malezyjskiego jest wykorzystywana do apeli o tego typu działania.

Odpowiedzialność za cały konflikt jak i za jego obecną, niebezpieczną eskalację, ponosi przede wszystkim Zachód z USA na czele. Celem, jak wspomniałem, jest dominacja nad światem. Stąd, zamiast spodziewanego, jakby się mogło wydawać we współczesnym świecie, porozumienia pomiędzy głównymi aktorami polityki światowej w intencji pokoju i współpracy międzynarodowej, mamy realizację planu osaczenia Rosji w intencji jej ostatecznego rozbicia (także w sensie terytorialnym) i sprowadzenia do poziomu obecnych wasali USA, z odebraniem suwerenności politycznej i kontroli faktycznej nad dobrami naturalnymi. Dopóki w Rosji trwała jelcynowska smuta plan ten realizowano bez większego problemu. Pojawienie się na scenie człowieka, czy to się komuś podoba, czy nie, opatrznościowego, w osobie Putina, okazało się, jak na razie, przeszkodą nie do pokonania. Władcy spod znaku Nowego Porządku Światowego wyraźnie tracą cierpliwość...

Gdzie w tym wszystkim Polska? Najprościej byłoby odpowiedzieć, że Polski nie ma. Do tego w istocie sprowadza się to, w jakiej sytuacji znajduje się nasza Ojczyzna. Gdyby nie konieczność walki o antyrosyjską Ukrainę i szczekania na Rosję, istnienie państwa polskiego byłoby zbędne. Jesteśmy w najgorszym tego słowa znaczeniu republiką bananową USA, trzeciorzędnym wasalem o polityce prostej jak konstrukcja cepa. Nasi rządzący i cała sejmowa klasa polityczna z opozycją na czele, prześcigają się w lizusostwie wobec hegemona zza Atlantyku. Jak tylko wyczują właściwą atmosferę, zaczynają poszczekiwać na Rosję wyraźnie zadowoleni, że za nimi stoi potężny pan. W sprawie Rosji wszyscy mówią jednym głosem. Michnik, Waszczykowski, Kowal, gen. Skrzypczak i inni przedstawiciele ich środowisk mówią to samo - "Zbrodnia Putina" (Michnik), "Ultimatum dla Rosji" (Waszczykowski), "Dosyć pieszczot z Putinem" (Skrzypczak), "Nie dla trwałego rozejmu na Ukrainie" (Kowal). Czy są to ludzie, jak powiedzieliśmy wyżej, jedynie politycznie niepoczytalni? Wydaje się, że to zbyt łagodne określenie dla osób i środowisk wzywających, zresztą nie od dziś, do wojny z Rosją w imię Ukrainy. To niebezpieczni fantaści polityczni, indolenci niezdolni do prowadzenia polityki państwa i narodu. W komplecie nie zasługują oni nie tylko na głos wyborców, ale i na traktowanie ponad wyrośniętych sztubaków, którzy co prawda krótkie spodenki zamienili na garnitury, ale w kieszeniach wciąż mają kamienie, którymi rzucali za komuny w ZOMO. Ponadto, mamy media, których poziom zakłamania przerasta nawet media zachodnie. Jedynym, który wyłamuje się spośród jednobrzmiącego chóru rusofobów jest Janusz Korwin-Mikke. Z całym szacunkiem dla pana Janusza, to jednak zdecydowanie za mało. Warunkami rozpoczęcia poważnej walki o Polskę są zanegowanie obecnego układu władza-opozycja PO-PiS-PSL-SLD-Palikot oraz budowanie w oparciu o zasadniczą reorientację polityki zagranicznej Polski. To warunki sine qua non, jednocześnie tak naprawdę jedyne, które się liczą. Nie czas na rozdrabnianie się na inne kwestie, na kłótnie w drugorzędnych sprawach.

Komentarze
trocheja dnia lipiec 21 2014 17:35:27
Pytanie "po co Rosja miałaby to zrobic" ma być przewrotne a tak naprawdę świadczy naiwności tego który je zadaje. I to zwłąszcza gdy już niemal wszystkie dowody wskazują na to, że to Rosja stoi na tą zbrodnią. Nie tylko nagrania, ale fakt że samolot został strącony najprawdopodobniej z terytorium Rosji.
Przecież natychmiast po ogłoszeniu informacji o katastrofie Putin oskrażył ... Ukrainę! Oskarżył o to ze broni własnego terytorium przed rosyjskimi agresorami! Zaraz potem rosyjska propaganda podała rewelację o tym że Ukraińcy chcieli zestrzelić samolot z tymże Putinem tylko się pomylili. Chodziło teraz o to aby świat cały kupił tę bajkę. Ale przeliczyli sie - nie kupił.
Adam Smiech dnia lipiec 21 2014 20:11:41
Witam kolejnego dotkniętego fikcją "całego świata". To tania propagandówka stworzona przez łże-media Zachodu. Że rzekomo jest jakiś "cały świat", sprawiedliwy i prawdomówny, oparty na światłych wartościach, z "exceptional nation" USA na czele i czarnosecinną Rosją z przyległościami, po drugiej stronie.

Zamiast pisać o czym wg pana świadczy pytanie, niech pan spróbuje odpowiedzieć. Bez tej odpowiedzi dyskusja nie ma sensu.

Jakież to dowody ma pan na myśli? Te przedstawione przez słynące z prawdomówności USA i sprostytuowane media, a może przez samych zainteresowanych, czyli uzurpatorów ukraińskich, pacynki USA? Jakie nagrania? Nie słyszał pan, że zostały sfabrykowane?

Putin ogłosił oświadczenie, które wskazuje na odpowiedzialność polityczną władz ukraińskich, nie jako tych, które zestrzeliły, ale jako tych, które pozwoliły na loty samolotów cywilnych nad terytorium, na którym same prowadzą działania wojenne. Trzeba czytać ze zrozumieniem.

"Świat" nie miał kupować żadnej bajki Putina. To świat ma kupić bajeczkę ukraińskich uzurpatorów wspieranych przez łże-media zachodu. Jakże celnie nazwali te media uczestnicy demonstracji antyizraelskiej w Wlk. Brytanii, pisząc na transparentach "British Bullshit Corporation". Jak widać, na Zachodzie są ludzie świadomi ogromu kłamstw mediów pozostających na usługach jewish-lobby.

Jeszcze o tzw. świecie. Rozumiem, że idea ubermenschów jest panującą na Zachodzie, niemniej np. państwa BRICS to jest prawie polowa ludności Ziemi, a i dziesiątki innych państw azjatyckich, afrykańskich i łacińskoamerykańskich jest raczej bliższych BRICS niż Zachodowi, więc nie przesadzajmy z tym "światem".

Zamiast trwać w rusofobii, lepiej pomyśleć i zdać sobie sprawę, że Zachód to dzisiaj kloaka ludzkości, rozsiewająca swoje błędy po całym świecie i nazywająca czarne białym, a białe czarnym. To rok 1984 w zastosowaniu.
simi dnia lipiec 24 2014 11:20:33
Mariusz Max Kolonko mówi o zestrzeleniu malezyjskiego samolotu nad terytorium Ukrainy. USA żąda niezależnego śledztwa w celu ustalenia wszystkich okoliczności dramatu
https://www.youtube.com/watch?v=PsJxyxD-u-I
JurekE dnia lipiec 24 2014 21:22:21
,,Zamiast trwać w rusofobii, lepiej pomyśleć i zdać sobie sprawę, że Zachód to dzisiaj kloaka ludzkości, rozsiewająca swoje błędy po całym świecie i nazywająca czarne białym, a białe czarnym. To rok 1984 w zastosowaniu"

----------------------------


Krzysztof Zanussi r11; zagrożenie dla USRAELA !

,,Etyka i styl korporacji jest często w pełnej sprzeczności z podstawowymi zasadami przyzwoitości. Być może, mówiąc podniośle, z zasadami chrześcijaństwa, na której nasza kultura jest wychowana. Czas do tego dojrzał i warto o tym powiedziećr1; - mówił Krzysztof Zanussi.

"Obce ciało" to koprodukcja polsko- włosko-ROSYJSKA. Końcowe fragmenty filmu dzieją się w Rosji. Bohaterami filmu są głównie ludzie młodzi, w wieku około 30 lat, przeważnie są to kobiety. Obsada filmu jest międzynarodowa. Z polskich aktorów zobaczymy m.in. Agatę Buzek, Agnieszkę Grochowską oraz Weronikę Rosati

http://www.polskieradio.pl/9/708/Artykul/837483,Zanussi-kreci-Obce-cialo-o-mentalnosci-korporacyjnej

,,Z punktu widzenia naszych długoterminowych stosunków z Rosją żałuję, że ten rok został odwołany, bo on był okazją do dialogu, który w tej chwili rwie się na wszystkich frontach" - powiedział reżyser Krzysztof Zanussi

--------------------------------------------------------------------

Inne materiały o najnowszymo filmie ,,Obce ciałor1;

,,Angelo i Kasia poznali się we Włoszech w grupie modlitewnej Focolari, gdzie połączyła ich miłość i wiara w Boga. Ich związek przerywa powrót dziewczyny do Polski i decyzja o wstąpieniu do klasztoru. Angelo przyjeżdża do Warszawy, żeby nakłonić Kasię do zmiany zdania. Czekając na jej decyzję, podejmuje pracę w międzynarodowej korporacji. Firmą zarządza bezwzględna i cyniczna Kris przy pomocy swojej asystentki Miry. W korporacyjnej rzeczywistości, głęboko wierzący Angelo staje się ofiarą drwin i mobbingu. Kris, wykorzystując swoją władzę, bawi się nim i chce zmusić do złamania zasad moralnych, ale jednocześnie jest zafascynowana jego wiarąr1;

http://www.filmweb.pl/film/Obce+cia%C5%82o-2014-688105
JurekE dnia lipiec 24 2014 21:23:42
,,Z punktu widzenia naszych długoterminowych stosunków z Rosją żałuję, że ten rok został odwołany, bo on był okazją do dialogu, który w tej chwili rwie się na wszystkich frontach" - powiedział reżyser Krzysztof Zanussi

Link

http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22040,artysci-o-odwolaniu-roku-polski-w-rosji.html
smutny Polak dnia lipiec 24 2014 22:49:59
Daleki jestem od wiary w każde słowo Władimira Putina , ale akurat argument , że pozwalano na przeloty samolotów cywilnych nad strefą walk jest logiczny i to co się zdarzyło w jakimś stopniu akurat obciąża także stronę ukraińską.
Od x dni media trąbią , że są w użyciu rakiety przeciwlotnicze, są informacje o zestrzelonych samolotach a górą ( na 10000,00 metrów puszcza się samolot cywilny zakładając, że tam rakieta nie doleci.
Roja raczej na tej tragedii tylko straciła.
simi dnia lipiec 24 2014 23:37:47
tylko straciła i niczego nie zyskała, nie ma więc co deliberować nad ewent. korzyściami. Pisze o tym wyżej.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014