Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 17 2019 22:40:28
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Skwer Wołyński 1
Skwer Wołyński 1
Skwer Wołyński - 11.07.2013
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Stawiamy na JKM!
Jednodniówka Narodowa

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy Jednodniówki Narodowej!
W nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego zamierzamy poprzeć Nową Prawicę Janusza Korwin-Mikkego. Zdecydowanie zachęcamy również Państwa do oddania głosu na tę partię. Czynimy tak pomimo faktu, że wiele nas - jako narodowych, ale jednak demokratów - dzieli z Panem Januszem. W tych wyborach jednakże, ważne jest to, co nas łączy. A łączy nas zasadniczy sprzeciw wobec Unii Europejskiej, zarówno jako instytucji, jak i jej działań, sprzeciw wobec ograniczania wolności człowieka. JKM i Nowa Prawica w PE gwarantują:

- zasadniczy i bezwzględny sprzeciw wobec absurdów UE i jej polityki,

- że ich głos będzie dobrze słyszalny i wolny od zgniłych kompromisów,

- że wejdą w porozumienia z innymi przeciwnikami Unii Europejskiej.


Nie głosujmy na politycznych oszustów i pozorantów!

Przede wszystkim na najgroźniejsze dla Polski PO/PiS i Europę+ Palikota, ale także na pozorantów z pozostałych partii mieniących się eurosceptycznymi. Ich rzekoma walka z UE kończy się na frazesach, zaś krytyka tej instytucji kończy się tam, gdzie zaczyna się dla nich wyimaginowane zagrożenie rosyjskie.
Nie przeceniając sondaży, uważamy także, że utrzymująca się od jakiegoś czasu prognoza pozytywnego wyniku Nowej Prawicy, świadczy o rzeczywistym poparciu i rzeczywistej szansie na przekroczenie progu wyborczego.

Dlatego nie warto marnować głosu na oszustów i pozorantów! Nie zważajmy na ohydną negatywną propagandę, jaką robią Panu Januszowi zakłamane media i półinteligenci robiący za intelektualistów, polityków, aktorów itd. Oddajmy głos na Nową Prawicę Janusza Korwin-Mikkego, bo to mogą być ostatnie wybory, w których będziemy mieli coś do powiedzenia. Zwolennicy superpaństwa europejskiego nie śpią, nie zasypują gruszek w popiele. Przeciwnie, robią i zrobią wszystko, aby ostatecznie zlikwidować państwa narodowe, a z ludzi uczynić niewolników "ewangelii" politycznej poprawności oraz milionów zakazów i nakazów.
Dla kogo cenne są takie wartości jak suwerenność, jak własne państwo narodowe, jak wolność człowieka, niech w tych wyborach poprze JKM!

Marzena Zawodzińska
Adam Śmiech
Piotr Kolczyński

Komentarze
JurekE dnia maj 23 2014 10:24:35
Zauważyłem, że w tekście są pewne rzeczy pogrubione. Sądzę, że dlatego, że uważacie Państwo te fragmenty za szczególnie ważne.

Może warto by rozważyć możliwość podkreślenia we fragmencie ,,Zdecydowanie zachęcamy również Państwa do oddania głosu na tę partię. Czynimy tak pomimo faktu, że wiele nas, jako narodowych, ale jednak demokratów, dzieli z Panem Januszemr1; słów ,,pomimor1;, ,,żer1;, ,,wieler1; ,,nasr1; oraz ,,dzielir1;. Tym samym była by silnie podkreślona zasada, że w pewnych sprawach się z kimś zgadzam a w pewnych sprawach mam inne zdanie i, że jest to, że tak powiem, normalne (!).

Sprawa druga: są tutaj dwa fragmenty: ,, Zdecydowanie zachęcamyr1; oraz ,,Dla kogo cenne są takie wartości jak suwerenność, jak własne państwo narodowe, jak wolność człowieka, niech w tych wyborach poprze JKM!r1;. Ten pierwszy fragment jest lepszy (traktujący czytelnika jako tego, komu coś proponujemy, radzimy), ten drugi nieco niebezpieczny (gdyż posiada znamiona szantażu moralnego, ten fragment ma formę PiS-owską wyrażającą myślenie typu ,,Jak jesteś patriotą to poprzez PiSr1smiley.

Piszę to z życzliwości..

Argumenty podane w tym oświadczeniu uważam za ważne (!).

Tak z ciekowościr30; w przypadku zbiorowych oświadczeń zawsze się zastanawiam ,,kto jest faktycznym Autorem tego tekstu zbiorowegor30;.r1;.

Pozdrawiam
Adam Smiech dnia maj 23 2014 12:18:11
Panie Jurku!

To ja napisałemsmiley

Przy okazji chcę, żeby Pan wiedział, że na ogół mam bardzo krytyczny stosunek do własnych tekstów (nie podobają mi się) i z jednej strony, przyjmuję uwagi, z drugiej zaś jednak, nie jestem skłonny do dzielenia włosa na czworo.

Dlatego, po przemyśleniu, podkreślam wskazany fragment.

Natomiast ten mały - jak to Pan określił - szantaż, niech pozostanie. W końcu, cóż my znaczymy! Szantażowani mogą się czuć bezpiecznie. Z listami proskrypcyjnymi chodzić nie będziemysmiley.

A poważnie - nie odbieram nikomu prawa do miłości Ojczyzny na swój własny sposób, a nawet p. Palikotowi prawa do odrzucenia dotychczasowej Ojczyzny na rzecz UE. To kwestia wolności i wolności wyboru. W czasie pokojowym trudno byłoby z tego wyciągać jakieś zbyt daleko idące konsekwencje. Ale! Np. wielu wyborców PiS bez żadnych wątpliwości kocha Polskę bardzo mocno. Pozostają oni jednak w fałszywym, subiektywnym, przekonaniu, że porogram PiS jest właśnie wyrazem ich miłości. Tymczasem obiektywnie - a wydaje mi się, że tutaj nasz pogląd zbliża się maksymalnie do obiektywizmu - nie można prawdziwie kochać własnego państwa narodowego i popierać partię, której prezes, jako premier negocjował Traktat Lizboński, a którego to prezesa brat - prezydent Polski, ten Traktat - OCZYWIŚCIE LIKWIDUJĄCY MOCĄ SWYCH POSTANOWIEŃ SUWERENNOŚĆ POLSKI - podpisał. Jeżeli Jarosław Kaczyński krzyczy "chcemy suwerennej Polski w Unii Europejskiej", "chcemy Ukrainy w Unii", to po pierwsze, kłamie, a po drugie, de facto, tę Unię popiera.

Ludzie zatem PiS popierający tkwią w błędzie. Ich miłość Ojczyzny, niekwestionowana przeze mnie, jest obciążona wadami. Nie spełnia kryterium obiektywnego. A z błędną miłością Ojczyzny endecja walczy od samego początku.
JurekE dnia maj 23 2014 15:13:17
Dziękuję za odpowiedź i w nagrodę przesyłam tekst Jerzego Krajewskiego, redaktora naczelnego Informatora Bankowości Spółdzielczej

http://www.ibs.edu.pl/content/view/7034/118/

Oto inne teksty red. Jerzego Krajewskiego

http://www.ibs.edu.pl/content/view/2783/28/

Daje Panu słowo honoru, że Jerzy Krajewski jest autentycznie zaangażowany w obronę polskiej bankowości spółdzielczej i w ogóle polskiej własności.

Pozdrawiam

P.S. Powiem tak r11; ponieważ nie doprecyzowałem swojej wypowiedzi r11; miałem na myśli nie tyle kandydatów na listach PiS, ile raczej Sylwestra Chruszcza (lista RN), Janusza Dobrosza (lista SP) lub Witolda Tomczaka r11;lista SP (który np. głosował w sejmie RP przeciwko wejściu Polski do NATO)
http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&3&44&3
---------------------------------------------------------------------
Tak na marginesie..może się komuś przyda

http://www.neon24.pl/comments/3049,jureke6

http://forum.dlapolski.pl/search.php?search_author=JurekE
ricardopl77 dnia maj 23 2014 15:35:41
Gdyby w/w przez p. JurekE kandydaci startowali w moim okręgu to pewnie bym na nich zagłosował. W Krakowie jeśli zagłosuję na KNP to prawdopobodnie na Konrada Berkowicza (poz. 2)
JurekE dnia maj 23 2014 17:40:06
Przy okazji wyborów chcę zauważyć, że fakt występowania w Polsce ciszy wyborczej jest tym co różni Polskę od USA.

http://www.polskatimes.pl/artykul/692717,usa-bez-ciszy-wyborczej-zobacz-obame-i-romneya-na-finiszu-kampanii-zdjecia,id,t.html

Są więc takie obszary w których stawiamy opór USraelowi (żeby użyć popularnego soczystego określenia).

Polska cisza wyborcza wzbogacona o udział (często przed głosowaniem) wielu milionów Polaków w niedzielnej Mszy. Św. jest tym co pozytywnie wpływa na zachowanie obywateli zastanawiających się nad udziałem w wyborach.

Oczywiście cieszę można by znieść, ale gdyby miała ona nie obowiązywać to wówczas promowana byłaby taka wizja polityki, wedle której kluczowe znaczenie mają jakieś pijarowskie emocjonalne chochliki, a nie poważny długoterminowy namysł nad Polską.
JurekE dnia maj 23 2014 17:55:46
Niezależenie od osobistych opinii dotyczących ciszy wyborczej w różnych krajach warto przeczytać (dla przemyślenia) ten tekst

http://www.konstytuty.pl/wp-content/uploads/electoral-silence.pdf
Franz dnia maj 23 2014 21:04:33
czy to nie czasem ozjasz goldgerg w marcu 1968r paradował z gwiazdami żydowskimi na pagonach na polskich uniwerkach a wraz z nim jego matka siostra i żona oraz michnik i reszta syjonistów???
dlaczego ten pan ukrywa swoja prawdziwa tożsamość, narodowość i nazwisko? przecież ten facet chciałby w Polsce wszystko sprzedać włącznie z lasami, ziemią i najważniejszymi gałęziami gospodarki!! STOP SYJONISTOM!
ricardopl77 dnia maj 23 2014 23:16:01
tak, wszyscy są Żydami łącznie z Benio Tejkowerem smiley a tak poważnie to redakcja JN wyraźnie zaznaczyła że nie ze wszystkimi poglądami KNP a zwłaszcza JKM się zgadzasmiley
ricardopl77 dnia maj 23 2014 23:17:58
co zaś do ciszy wyborczej to mimo różnych wad i absurdów w stylu "lajki" na FB uważam ją jednak za dobry pomysl - sprzyja refleksji i wyciszeniu, a że w USa nie obowiazuje? - to nie musimy wszystkiego co jest w Stanach małpować....
Marzena Zawodzinska dnia maj 23 2014 23:48:39
Poprawiłam linki, żeby były "klikalne"
RomanK dnia maj 24 2014 20:01:09
Pisze pan panie Adamie:

Nie głosujmy na politycznych oszustów i pozorantów!
Co czyni caly text wewnetrznie sprzecznym.
Raz niczego i nikogo pan nie wbiera -ale glosuje na juz wybranych....w tym i JKM...
Dwa caly cyrk. polega ze jedynym co sie liczy jest Frekfencja..dzieki ktorej Uklad uzurpuje sobie mandat spoleczny do rzadzenia.

Nawolywanie do glosowania...ob nie do zadnych wyborow..ba nawolywanie do nie marnowania glosu...ze wskazaniem na Korwina...
To drodzy narodowcy ...kpina.
Korwina wyciegnito z lamusa..do wlasnie ratowania FREKFENCJI.
Adam Smiech dnia maj 27 2014 08:28:10
Ad. Franz i ricardopl77
Tak, wszyscy są Żydami. Lista z rzekomą sygnaturą MSW, która "chodzi" od 30 lat jest znakomitym, jak widać, sposobem na utrzymywanie tezy o szalonym charakterze polskiego ruchu narodowego. Jest na niej rzeczywiście pewna liczba Żydów, bardzo nieliczni mają podane właściwe prawdziwe nazwiska, natomiast reszta to bezsensowna zbieranina nazwisk wymyślonych albo przepisanych z jakiejś księgi adresowej żydowskiej. Wszystko po to, żeby ośmieszyć tych, którzy się na nią powołują. A że Polaków łatwo podpalić, to efekt widzimy do dziś.
Adam Smiech dnia maj 27 2014 08:54:25
Drogi Panie Romanie!

Jak Pan widzi, nic z pańskiej tezy o ratowaniu frekwencji i legitymizowania się nią przez ukłąd władzy, nie pozostało. Zresztą od jakiej frekwencji miano by sobie uzurpować ów mandat do rządzenia? Jest to gdzieś ustalone?

Bojkoty mają sens wtedy, kiedy jesteśmy wielka partią opozycyjną o 40% poparciu, szykujemy się do przejęcia władzy i uderzamy bojkotem w system, jako wstępem do zburzenia dotychczasowego ukłądu.

Obecne 75% tych, co nie poszli nie jest wynikiem żadnego bojkotu. To wyraz w mniejszej części, zniechęcenia do wszystkich polityków, a w większej niestety, smutnego faktu, że w swej masie jako naród, mamy już tylko potrzeby biologiczne.

Przykro mi, ale nie zgadzam się z Panem, że wszystko jest z góry ustalone. To założenie mówi, że kontrola nad wszystkim jest totalna, a ludzie są wyłącznie bezmyślnym bydłem. Skąd w takim razie Pan i np. ja? Też jesteśmy podstawieni i działamy na rzecz układu? Otóż ja jestem głęboko przekonany o Pańskiej niezależności, co do siebie również nie mam wątpliwości. Widziałem wiele spotkań Korwina z autentyczną młodzieżą i nie mam powodu podejrzewać, że było to doskonale sterowane bezmyślne stado durniów.

Korwin nie jest oszustem ani pozorantem. Jest ekscentrykiem o wielu zupełnie egzotycznych poglądach, z którymi się nie zgadzam. Jednak w tych wyborach chodziło wyłącznie o to, żeby dostał się do PE i napsuł krwi potężnemu układowi brukselskiemu. I dobrze, że się dostał, bo inaczej wrażenie byłoby jeszcze gorsze niż jest teraz - nie 80% tych, którzy poszli na wybory, ale 100% poparłoby UE i obecny układ władzy w Polsce.

Te wybory nie były tylko cyrkiem. Sukces Frontu Narodowego i UKIP jest rzeczywisty.

Niech Pan zwróci uwagę na fakt, że ze względu na naszą słabość różnego rodzaju, musimy grać na warunkach przeciwnika. To, że grając na jego warunkach udaje się dokonać takiego wyłomu jakiego dokonał FN i UKIP oraz skromnie Korwin, należy cenić, a nie atakować.

Naszym głównym problemem jest niemumiejętność współpracy i skupienia się na celu głównym POMIMO rozmaitych różnic nas dzielących. Odnosi się to zwłaszcza do nas Polaków, ale także do sytuacji w nowym PE, gdzie dla dobra celu, jakim jest osłabienie i wreszcie powalenie Unii, różniące się między soba partie przeciwników UE powinny przejśc nad tymi różnicami do porządku.

Zaś w Polsce? My nie potrzebujemy żadnych wrogów, żeby wciąż i wciąż popełniać polityczne idiotyzmy. Sam Pan się o tym przekonał nie raz, w tym ostatnio, przy okazji listu do Putina, bardzo cennej inicjatywy, którą pryncypialni pyszałkowie mieszali z błotem, co z bólem obserwowałem, czytając Pańskie dyskusje z nimi i będąc po Pana stronie duchem.

Polskie wady narodowe, beznadziejna kłótliwość i sobiepaństwo otworzyły wrota nazym wrogom do zrobienia z Polską nawet więcej niż sobie wrogowie zakładali. Niestety, nie widać końca tego marszu głupich.
JurekE dnia maj 28 2014 19:27:40
Warto, aby każdy polityk (każdy, kto wypowiada się na tematy polityczne, uczestniczy wyborach, kandyduje, pełni funkcję publiczną) dokonywał refleksji nad postacią św. Tomasza Morusa oraz nad listem prymasa Augusta Hlonda.

----------------------------------------------------------------------

,,Wszechmogący Boże, zabierz ode mnie wszelkie pyszne myśli, wszelkie pragnienia mojej własnej chwały, wszelką zazdrość, wszelką chciwość, obżarstwo, lenistwo i lubieżność, wszelkie uczucia gniewu, wszelką żądzę zemsty, wszelkie pragnienie albo radość z nieszczęścia innych, wszelką przyjemność z doprowadzania ich do złości i gniewu, wszelkie zadowolenie z zarzutów lub ze znieważania kogokolwiek będącego w nieszczęściu i niedoli.

A we wszystkich moich czynach i we wszystkich moich słowach, i we wszystkich moich myślach obdarz mnie, dobry Boże, sercem pokornym, skromnym, cichym, zgodnym, cierpliwym, miłosiernym, łaskawym, czułym i litościwym, tak abym zakosztował Ducha Świętego.

Daj mi, dobry Boże, prawdziwą wiarę, mocną nadzieję i żarliwą miłość; taką miłość do Ciebie, dobry Boże, która przewyższałaby nieporównanie miłość siebie samego, abym nie kochał niczego co mogłoby Ci się nie podobać, lecz wszystko co kocham, abym kochał w Tobier1;

http://www.deon.pl/religia/swiety-patron-dnia/art,63,sw-tomasz-morus-meczennik-sumienia.html

Św. Tomasz Morus stanowi doskonały wzór do naśladowania dla świata urzędniczego. Był w pracy swojej zdecydowanie sumienny. Powiedziano o nim, że gdyby pewnego dnia stawił się przed nim własny ojciec i diabeł, przyznałby rację szatanowi, jeśliby na nią zasługiwał. Tak był bezstronny

http://adonai.pl/swieci/?id=1

-------------------------------------

List prymasa Augusta Hlonda (,,O katolickie zasady moralner1smiley

,,U nas rozpanoszyła się nienawiść głównie w życiu publicznym. Kto z innego obozu, a zwłaszcza kto politycznym przeciwnikiem, tego uważa się na ogół za wroga. Nie uznaje się w nim nic dobrego, żadnych zalet, żadnych zasług. Przeciwnik musi być zły. Do niego stosuje się bez skrupułu kłamstwo, podejrzenie, oszczerstwo. W swoim obozie wszystko się toleruje, u przeciwników niemal wszystko się potępia. Wyklucza się nawet możność zgody i współpracy. Tak było w okresie walki klas. Tak aż zbyt często bywa w walce o władzę i wpływy polityczne. Taka bywa nieraz zwykła polemika niepolityczna.

Przypomnę, że moralność katolicka każe upatrywać bliźniego w każdym człowieku, mimo jego grzechów czy błędów. Także w przeciwniku każe nam szanować dobrą wolę, uczciwość, zacność, zasługę. A miłować każe Chrystus wszystkich bez wyjątku: A ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjacioły wasze, dobrze czyńcie tym, którzy was mają w nienawiści, a módlcie się za prześladujących i potwarzających was, abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebiesiech, który każe słońcu swemu wschodzić na dobrych i złych i spuszcza deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych (Mt 5,44-45).

Ale, powie ktoś, to ludzie nie tylko źli, ale wybitnie szkodliwi; przecież trzeba ich uczynić nieszkodliwymi. Owszem. Błąd i fałsz będziemy uważali za błąd i fałsz, zbrodnię za zbrodnię, grzech za grzech, przewrotność za przewrotność, apostazję za apostazję, bolszewizację za bolszewizację. Przeciwstawiać się będziemy każdej złej propagandzie. Zwalczać będziemy legalnymi środkami wszelkie zamachy na Boga, wiarę, moralność, naród, państwo. Bolszewizmowi i pogaństwu sprzeciwiajmy się walnie. Ale, ale nawet bolszewików, jako ludzi a ludzi błądzących, będziemy kochać i będziemy ich jako bliźnich i braci polecać Bogu i Jego miłosierdziu. Boskie Serce Jezusa wszystkich obejmuje. Rozprzestrzeńmy swoje małe ludzkie serca!r1;

http://patrimonium.chrystusowcy.pl/kandydaci-na-oltarze/sluga-bozy-kard-august-hlond/dziela/1933-1939/List-pasterski-O-Katolickie-zasady-moralne--_871

-----------------------------------------------

http://www.naszdziennik.pl/wpis/932,sw-jan-pawel-ii-uczyl-nas-czym-powinna-byc-polityka.html

Co ciekawe posłanka Masłowska w powyższym tekście przytoczyla link do książki o polityce (w której znajduje się m.in tekst Anny Raźny)

http://www.wsksim.edu.pl/index.php?pg=wydawnictwo&id=11
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014