Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 17 2019 23:18:42
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
4
4
Marsz Pamięci w Warszawie - 11.07.2013
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Jan.
Jednodniówka NarodowaDziś wieczorem odszedł do Pana Świętej Pamięci dr Jan Libera. Człowiek wielkiego serca, patriotyzmu dla, którego Ojczyzna zawsze była wartością najwyższą. Żołnierz Rzeczpospolitej zawsze wierny w Jej służbie.

Zaangażowany społecznie. Działał jako prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy Parafii Św. Antoniego oraz Obywatelskiego Stowarzyszenia Uwłaszczeniowego w Łodzi. W poprzedniej kadencji był radnym Rady Miejskiej. Ciągle na posterunku w walce o dobro.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”
Komentarze
Adam Smiech dnia grudzień 08 2007 09:48:02
Trudno mówić w takiej chwili. Rozmawialiśmy jeszcze w ostatnią sobotę... o przyszłych, wspólnych działaniach. Wiedziałem, że jest bardzo źle, ale nie spodziewałem się tak szybkiego i dramatycznego finału. Dzieliło mnie z Panem Janem wiele lat, ale łączyło równie wiele przekonań, a przede wszystkim trzeźwe spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość, bez niepotrzebnej, a śmiesznej czasami, egzaltacji typowej dla ludzi "uduchowionej" prawicy. Nie zawsze zgadzaliśmy się w konkretnych sprawach, ale były to spory politycznych przyjaciół, które nigdy nie zachwiały uczuciem wzajemnej sympatii i szacunku. Lubiłem słuchać Pana Jana, lubiłem słuchać Jego zdroworozsądkowych opinii. Wyróżniał się samodzielnością i oryginalnością osądów. Nie można Go było zaszufladkować. Bardzo przeżywał swoją walkę z, w istocie, politycznie poprawną wizją pseudoautorytetów takich jak Kuroń, czy Nowak-Jeziorański. Najbardziej bolał Go atak na Jego osobę ze strony łże-prawicy. Dziś Janka (tak o Nim mówiliśmy między sobą; myślę, że nie miałby nam tego za złe) zabrakło. Nie porozmawiamy, jak zawsze, przed Świętami, nie porozmawiamy już nigdy...

Requiescat in pace!
Adam Smiech dnia grudzień 08 2007 10:27:53
Poniżej zamieszczamy oświadczenie śp. Jana Libery w sprawie Jana Nowaka-Jeziorańskiego:

"Oświadczenie Jana Aleksandra Libery, radny Łódzki, w sprawie nadania imienia Jana Nowaka Jeziorańskiego szkole podstawowej w Łodzi. Warto przeczytać dlaczego NIE dla Jeziorańskiego!

Szanowny Panie Przewodniczący, Panie Prezydencie, Państwo Radni, Łodzianie!

Z olbrzymim zdziwieniem przyjąłem medialny szum, jaki powstał po moim oświadczeniu w sprawie nadania imienia Jana Nowaka Jeziorańskiego szkole podstawowej w Łodzi. Ta medialna nawałnica ma swoje źródła w modzie na poprawność polityczną, jak również w zapotrzebowaniu lewackich elit na autorytety.
Mam nadzieję, że większość Państwa pamięta omnipotencję byłego aparatczyka Andrzeja Szczypiorskiego, który pouczał maluczkich o tolerancji i demokracji; czy w III RP senatora Małachowskiego też poczciwego, tyle że masona...

Łódź, 30 maja 2005.

OŚWIADCZENIE

Szanowny Panie Przewodniczący, Panie Prezydencie, Państwo Radni, Łodzianie!

Z olbrzymim zdziwieniem przyjąłem medialny szum, jaki powstał po moim oświadczeniu w sprawie nadania imienia Jana Nowaka Jeziorańskiego szkole podstawowej w Łodzi. Ta medialna nawałnica ma swoje źródła w modzie na poprawność polityczną, jak również w zapotrzebowaniu lewackich elit na autorytety.
Mam nadzieję, że większość Państwa pamięta omnipotencję byłego aparatczyka Andrzeja Szczypiorskiego, który pouczał maluczkich o tolerancji i demokracji; czy w III RP senatora Małachowskiego też poczciwego, tyle że masona...
Niedawno byliśmy świadkami żenującego spektaklu w T V, gdzie kat miał wydać świadectwo moralności swej ofierze, na jej prośbę oczywiście. Również Wysoka Rada została wmanewrowana w rolę sędziego, który większością głosów będzie decydował: bohater czy Papkin, mając do dyspozycji w zasadzie tylko autokreatywne materiały śp. J.Nowaka-Jeziorańskiego i wrzask medialny poprawnych politycznie koterii...
W dostarczonym Państwu Radnym artykule wyszczególnione są dokumenty pozostające w dyspozycji IPN. Mówiłem o nich do dziennikarzy r11; notowali.

Dla przypomnienia są to:

1.Oświadczenie notarialne z mocą przysięgi Johanna Kassnera, z dnia 22.04.1970 r., który w latach 1940-1942 był kolegą z pracy braci Jeziorańskich.

2.Wyrok Sądu Krajowego w Koeln z dnia 2.07.1975 r. Sygn.akt 78099/75 w sprawie o zniesławienie J.Nowaka-Jeziorańskiego przez pisarza Joachima Goerlicha na łamach rRheinischer Merkurr1;(przegrał J.Nowak-Jeziorański).

3.Pismo dowódcy SS i Selbstschutzu Obszaru Warschau-Land Obersturmfuhrera Rupprechta z dnia 8.o8.1940 r. wyraźnie popierające prośbę Zdzisława Jeziorańskiego, o przydzielenie mu w zarząd, skonfiskowanej Żydowi Arie Harderowi, cegielni w Radzyminie, gdzie stryj J.Nowaka Jeziorańskiego, Stanisław, pełnił od lipca 1940 r. funkcję burmistrza.

Przedstawione wyżej dokumenty zmuszają do udzielenia odpowiedzi na szereg pytań, które winny być rozstrzygnięte i udokumentowane przez IPN.
To, że Instytut Pamięci Narodowej nie robi żadnego użytku z posiadanych dokumentów, dobitnie świadczy o jego stronniczości i niekompetencji.
W publicznym obiegu krąży opinia, że do Zarządu Komisarycznego J. Nowaka-Jeziorańskiego wprowadziła Armia Krajowa, aby miał tzw. r1;dobre papieryr1;.
Jeśli tak, to co w tym samym czasie, w tej samej hitlerowskiej instytucji i na takim samym stanowisku robił jego brat? Jeśli prawdą jest, a to udowodnił Sąd Krajowy w Koeln, że śp. Nowak-Jeziorański pracował jako nadkomisarz w Zarządzie Komisarycznym w latach 1940-42, to czy AK mogło go skierować do pracy w tej samej instytucji w połowie roku 1941 i to na stanowisko dozorcy domu?
W rPolsce z oddalir1; na str.342 autor stwierdza, że jego bezpośredni przełożony Tadeusz Zawadzki-Żenczykowski złożył przed notariuszem oświadczenie potwierdzające taką tezę. Odnośny fragment tekstu zaopatrzony jest w odsyłacz nr 10. W odsyłaczu czytamy: r1;J.Nowak, Kurier z Warszawy, Odnowa, Londyn 1978 strona 45: .Problem w tym, że w Kurierze na żadnej stronie nie ma notarialnego oświadczenia Zawadzkiego-Żenczykowskiego !!!
Jan Nowak-Jeziorański w dniu 22.04.2001 r. złożył dla agencji PAP oświadczenie:

rNie zamierzam się poniżać do odpowiadania na oszczerstwa Edwarda Moskala.
Nie wymagają one zresztą odpowiedzi,bo wiadomo,że całe moje życie wypełniła służba Polsce.r1;

Takie oświadczenie w USA przyjęto by jako przyznanie się do winy, bo o oszczerstwach rozstrzygają sądy, a przecież obaj adwersarze byli w tym czasie obywatelami amerykańskimi.
Nie sposób krótkim wystąpieniu zawrzeć wszystkie wątpliwości i pytania, ale jeszcze jednym muszę się podzielić. Warunki panujące podczas okupacji niemieckiej znam z relacji rodziców i dziadków i wiem, że znajomość języka niemieckiego kilka razy pomogła im wybrnąć z kłopotów. Tym większe moje zdziwienie budzi stwierdzenie, że kurier nie znał tego języka, a nie wpadł, szczególnie po Powstaniu Warszawskim, po zamachu na Hitlera, kiedy Niemcy wprowadzili dodatkowe kontrole i nowe dokumenty.
Jan Nowak-Jeziorański ma niewątpliwie wiele zasług z czasów II Wojny Światowej i zimnej wojny. Zasmuca jednak i dziwi, że wiele faktów w jego relacji mija się z prawdą, o czym świadczą jemu współcześni np. Stefan Wysocki w rPolska z oddali...Prawda z bliskar1;. Również nie wszyscy historycy upadają przed nim na kolana i potrafią krytycznie odnieść się do jego życiorysu, jak np. Jerzy Robert Nowak w rŻyciorysy bez retuszu. Kurier z Waszyngtnu. Jan Nowak Jeziorańskir1;. Książka zawiera 63 rozdziały o tematach np. rTriumfy pierwszych latr1;,r1;Za dobrymi komunistami...r1;, rPralnia Brudnych Sumieńr1;, r1;Nowak...mści się...r1;, r1;Kurier nieprawdyr1;, r1;Chwalca Kwaśniewskiegor1; itd.)

Swoją wiedzę o śp. Janie Nowaku-Jeziorańskim wzbogaciłem następującymi lekturami:
Stefan Wysocki: rPolska z oddali... prawda z bliskar1;, Wydawnictwo von borowiecky, Wydawnictwo Szaniec ISBN 83-87689-38-6;
Jerzy Robert Nowak: rŻyciorysy bez retuszur1; -rKurier z Waszyngtonur1; Jan Nowak Jeziorański Wydawnictwo MaRoN ISBN 83-89033-25-9
Andrzej Czechowicz: Siedem trudnych lat Wydawnictwo MON 1974 .
Lektura w/w książek utwierdziła mnie w przekonaniu, że śp.Jan Nowak-Jeziorański nie powinien być patronem szkoły. Serdecznie żałuję, że proces nadawania szkołom imion patronów nie jest poprzedzony rzetelną kwerendą ich życiorysów, że przebiega prawie automatycznie ze szkodą dla prawdy materialnej i w zasadzie odzwierciedla partykularne interesy partii politycznych.
W moim przekonaniu dyskusja na sesji jak również złośliwe komentarze niektórych mediów, nie dotyczyły meritum sprawy, ale błądziły po ideologicznych manowcach, co z góry, przy obecnym składzie Rady Miejskiej w Łodzi, przesądzało wynik głosowania. Dlatego też nie chcąc legitymizować ideologicznego głosowania nie wziąłem w nim udziału.
Z poważaniem

Jan Aleksander Libera"
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014