Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumPaździernik 22 2019 09:05:32
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 18
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Skwer Wołyński 7
Skwer Wołyński 7
Skwer Wołyński - 11.07.2013
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Komentarz do polityki zagranicznej Polski.
Polityka Zagraniczna„Nasza walka z Rosją w XIX stuleciu dała liczne karty poświęcenia i męczeństwa, zrodziła największą poezję patriotyzmu, jaką świat widział, ale w tej walce myśl nasza nie mężniała, nie hartowała się, nie pogłębiała; przeciwnie, wyrodniała i coraz bardziej dziecinniała, nasz stosunek do Rosji stawał się coraz bardziej bezmyślny i coraz bardziej upokarzający. (...) Ten stosunek do Rosji, wojujący na każdym kroku frazesem o godności narodowej, był właściwie najbardziej upokarzający, bo przemawia przezeń psychologia zbuntowanych niewolników.”
Ten cytat poglądów R. Dmowskiego na polską politykę w stosunku do Rosji oddaje w pełni to z czym mamy dzisiaj do czynienia. A. Fotyga jest przykładem polityka uciekającego do politycznych iluzji oraz romantycznych uniesień. Pani minister zachowuje się tak jakby Polska nie miała swoich interesów a jeśli już, to pilnowanie ich przekazuje w obce ręce biurokratów unijnych. Są to najczęściej „ręce” niemieckie. Wiara w to, że obcy załatwią nasze problemy świadczy, iż polski MSZ nie ma żadnych politycznych planów. Może być tylko emanacją obcej polityki z którą się, niesłusznie utożsamia. To agresywna polityka neokonserwatystów amerykańskich w stosunku do Rosji niezgodna z Polską Racją Stanu. Włączanie się Polski w taką polityczną agresję powoduje, że popieramy skrajnie antyrosyjskie reżimy na Ukrainie ( Juszczenko wspierany przez pogrobowców UPA - UNA-UNSO ), Litwie ostatnio Estonii. MSZ nie zauważa, że owe reżimy są na wskroś antypolskie. Skutki takiej polityki mogą być katastrofalne dla Polski w niedalekiej przyszłości. Pewne sprawy już są widoczne - np. popieranie wywrotowców Milinkiewicza i Borys na Białorusi spowodowało pogorszenie się relacji między Białorusinami a zamieszkałymi tam Polakami. Na Litwie wspieranie Adamusa i Landsbergisa „zaowocowało” pozbawieniem Polaków w t.zw. okręgu wileńskim możliwości odzyskania ziemi, której byli właścicielami. Najgorzej jest na Ukrainie, gdzie szaleje propaganda UPA dążąc do uznania rzeźników odpowiedzialnych za wymordowanie 200tys. Polaków ( Wołyń, Lubelszczyzna, Małopolska Wschodnia ) za bohaterów „walczących” o niepodległość Ukrainy. Rząd polski zezwala nawet na stawianie „pomników” zbrodniarzom z UPA w Polsce o czym rzecz jasna oficjalnie się nie mówi. W ten sposób polska polityka aktywnie włączyła się w budowę wokół Polski państw, które oficjalnie są niby nam przyjazne, ale fakty temu przeczą. Służy zaś agresji neokonserwatystów „amerykańskich” ( rodzina Kristolów ) na Rosję.

Uzasadnieniem dla takiej polityki MSZ i stojącej na jego czele A. Fotygi jest rzekoma antypolskość Rosji oraz wiara, że nasze postulaty muszą być zrealizowane za wszelką cenę, choćby zniszczenia RP. W rzeczywistości widać tylko brak jakiegokolwiek pomysłu na uregulowanie naszych stosunków z Moskwą oraz romantyczne pobrzękiwanie szabelką u boku „amerykańskiego” Wielkiego Brata” czy też jak kto woli „Wuja Sama”. Jest to dziecinada niestety bardzo niebezpieczna dla przyszłości Polski.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 0% [Żadnych głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 100% [2 Głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014