Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 15 2019 10:27:14
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 13
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
11
11
Irak
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Dlatego mówią jednym głosem
Jednodniówka Narodowa

Dlaczego na polskiej scenie politycznej wszyscy mówią jednym głosem w sprawie Ukrainy? Gdzie się podziała zaciekła nienawiść pomiędzy PO a PiS? Skąd ta jednomyślność polskiej "prawicy"? Otóż, właśnie stąd:-), czyli proszę łaskawie najechać na te małe zdjęcia poniżej, a Szanownym Państwu ukaże się odpowiedź.


           

Zdjęcie po lewej przedstawia grupę sygnatariuszy Deklaracji Ruchu Demokratycznego, która ukazała się w podziemnym czasopiśmie Głos, w nr 1. Zdjęcie po prawej, to wyjątki z tekstu programowego na temat polityki wschodniej Polski, pióra pp. Jacka Kuronia, Antoniego Macierewicza i Adama Michnika. Tekst ten również ukazał się w Głosie nr 1. Oba fragmenty pochodzą z książki wydanej przez Instytut Literacki w Paryżu w 1980 r. pt. Dokumenty: Głos :niezależny miesięcznik społeczno-polityczny. Deklaracja znajduje się na str. 11-16, w tym sygnatariusze na str. 15-16, zaś tekst o polityce wschodniej na str. 242-244, zaś wyjątki pochodzą ze str. 242 i 243.

Komentarze
Adam Smiech dnia luty 20 2014 18:49:21
Fragmenty zaznaczone na czerwono były zapewne inspiracją dla narodowych rusofobów z Polityki Narodowejsmiley
kot dnia luty 20 2014 20:09:43
A Przemyśl, Chełm i Białystok to jeszcze Polska, czy już rozbiór, uciemiężenie i niesuwerenność? Nareszcie zrozumiałem, dlaczego różne Michniki, Baumany i Wildsteiny tak gorliwie wysługują się banderowcom. Starsze czerwone pokolenie rodem jeszcze z KPZU ( łezka się kręci smiley ) wyzwoliło wprawdzie Tarnopol i Lwów spod straszliwej polskiej niewoli, ale jeszcze nie cała misja wykonana.
Adam Smiech dnia luty 20 2014 21:01:43
Nawiasem mówiąc, wolnomularzy ci na tej liście dostateksmiley
Np. ten: Ludwik Cohn (1902-1981), od 1972 wolnomularz w loży Kopernik. 23 września 2006 został pośmiertnie odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Po ojcu kalwin.

Albo ten: Jan Kielanowski (1910-1989), wielki mistrz loży Kopernik w latach 1981-86. Także Edward Lipiński, Jan Józef Lipski, Jan Olszewski, Bronisław Wildstein. O nich wiemy, a inni?

A oto niezwykle interesująca informacja, którą podaje Jan Winczakiewicz, nieżyjący już nestor polskiego wolnomularstwa, wieloletni i wielokrotny czcigodny mistrz paryskiej loży Copernic (tak w nekrologu), kuzyn Antoniego M.:

"(...) "Kopernik" postanowił jednomyślnie wysłać do Watykanu w październiku 1978 roku po wyborze na tron papieski kardynała Karola Wojtyły następujący list:

"W dniu wstąpienia na tron Stolicy Apostolskiej gorące i przepełnione radością powinszowania przesyłają Jego Świątobliwości wolnomularze polscy. Różnych wyznań, ale wierni chrześcijańskiej nauce o miłości bliźniego, świeccy, ale czujący się spadkobiercami budowniczych katedr, zgrupowani obecnie w Paryżu, ale pracujący z myślą o swych wielkich poprzednikach w Polsce [...] łączymy się ze wszystkimi ludźmi dobrej woli w ogromnej dziś nadziei, że w Osobie Jego Świątobliwości znajdą obrońcę i szermierza najdroższe dla nas wartości: godność człowieka, wolność sumienia, tolerancja, kult prawdy, obrona uciśnionych, sprawiedliwość społeczna, poszanowanie swobód obywatelskich oraz miłość Ojczyzny. Z najgłębszą ufnością, że podobnie jak Książe Metropolita Krakowski, Kardynał Karol Wojtyła, tak i Ojciec Święty, Jan Paweł Drugi, będzie wiódł bój o te wielkie ideały, przesyłamy Jego Świątobliwości życzenia pomyślności w jakże trudnej Jego misji."

W listopadzie "Kopernik" otrzymał z Watykanu za pośrednictwem nuncjatury paryskiej następującą odpowiedź w języku polskim:

"Secretaria Status - ex aedibus Vaticanis - listopad 1978.
Sekretariat Stanu wypełniający swój zaszczytny obowiązek niniejszym powiadamia, że Ojciec Święty Jan Paweł Drugi z prawdziwą radością przyjął wyrazy szacunku i życzenia przesłane z okazji powołania Go na Stolicę Piotrową. W dowód wdzięczności udziela swojego Apostolskiego Błogosławieństwa, które jest zadatkiem obfitych darów niebieskich."

Podobne podziękowania rozesłano zapewne do wielu osób i instytucji, ale nie ulega wątpliwofci, że list "Kopernika" na papierze listowym z emblematami masońskimi nie mógł ujść uwadze pracowników watykańskich i że odpowiedzi udzielono z pełną świadomością. W rok potem ogłoszono nową wersję prawa kanonicznego, w której znikł artykuł potępiający masonerię. Zdawało się więc, że Stolica Apostolska zrewidowała wreszcie swój stosunek do wolnomularstwa. Niestety, prawie że następnego dnia Święte Oficjum dla Spraw Wiary z kardynałem Ratzingerem na czele ogłosiło, że katolik należący do jakiejkolwiek obediencji masońskiej popełnia grzech. Jeden krok do przodu, jeden do tyłu. Ale sprawa nie jest zamknięta."

Jan Winczakiewicz, Polska loża "Kopernik" w Paryżu, Ars Regia 1993 nr 1(2), s. 93.
kot dnia luty 21 2014 17:27:03
W rok potem ogłoszono nową wersję prawa kanonicznego, w której znikł artykuł potępiający masonerię. Zdawało się więc, że Stolica Apostolska zrewidowała wreszcie swój stosunek do wolnomularstwa. Niestety, prawie że następnego dnia Święte Oficjum dla Spraw Wiary z kardynałem Ratzingerem na czele ogłosiło, że katolik należący do jakiejkolwiek obediencji masońskiej popełnia grzech. Jeden krok do przodu, jeden do tyłu. Ale sprawa nie jest zamknięta.


Nieprawda! Kościół faktycznie pogodził się z masonerią, a nawet zrewidował swoją doktrynę w duchu masońskim już za Pawła VI. Novus Ordo Missae (zreformowaną mszę) napisał kardynał Bugnini, o którym (było) wiadomo iż był członkiem loży masońskiej. Działo się to już w końcu lat 60. NIe słyszałem, by od tego czasu kogoś ekskomunikowano za przynależność do masonerii. Formalnie Kościół nie zmienił swojego nauczania. Jest to jednak sprzeczne z nowym duchem "posoborowym" i liczy się to co mówią i robią papieże i hierarcha, a nie to co kiedyś napisano. Formalnie obowiązujące stare nauczanie to jest tylko listek figowy dla ludzi starszych, lub bardziej przywiązanych do tradycji. W praktyce tradycja katolicka jest stopniowo niszczona i niewiele już z dawnej wiary i tradycji zostało. Z każdym nowym pokoleniem jest ich coraz mniej.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014