Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 17 2019 23:12:41
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
14
14
UNSO-OUN UPA
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Popieramy Janukowycza!
Jednodniówka Narodowa

Wobec dalszej eskalacji wydarzeń na Ukrainie podejmowanej przez rozanarchizowane grupy pod przewodnictwem banderowców, wobec przejmowania, blokady i okupacji budynków państwowych, wyrażamy całkowite, bezwarunkowe poparcie dla legalnego prezydenta Ukrainy pana Wiktora Janukowycza i dla Jego działań zmierzających do przywrócenia porządku w państwie. Ufamy, że nie ulegnie On bandyckiej guerilli wspieranej, bez najmniejszych wątpliwości, finansowo i politycznie, przez siły zewnętrzne, pragnące uczynić z Ukrainy "bałkański kocioł" i przyczółek frontowy do ataku na Rosję. Prezydent Janukowycz reprezentuje władzę legalnie wybraną w wyborach uznanych także przez opozycję. Z punktu widzenia polskiego jest On najlepszym prezydentem Ukrainy od czasu uzyskania przez ten kraj niepodległości. Nie można zapomnieć, że jako jedyny przywódca Ukrainy Janukowycz ukrócił państwowe formy kultu zbrodniarzy banderowskich Stepana Bandery i Romana Szuchewycza, usilnie forowanych przez poprzedniego prezydenta Wiktora Juszczenkę oraz obecnie nie tylko przez Oleha Tiahnyboka, szefa neobanderowskiej Swobody, ale także przez Kliczkę i Jaceniuka.

Wyrażamy jednocześnie najgłębszą dezaprobatę dla przeszłych, teraźniejszych i przyszłych działań ośrodków politycznych polskich bądź polskojęzycznych, które stoją po stronie rokoszan, anarchii, bandytyzmu i zamierzają wciągnąć Polskę w grę skierowaną przeciwko Rosji, ale także przeciwko tym Ukraińcom, którzy nie podzielają wizji banderowskiej, nie licząc się w ogóle z konsekwencjami swej nieodpowiedzialnej, szkodliwej polityki. Politykę tę symbolizują nazwiska Jarosława Kaczyńskiego, Adama Michnika, Pawła Kowala, Bronisława Wildsteina, Michała Kamińskiego i wielu innych. Są to wyznawcy prometeizmu, odwołujący się do myśli wschodniej Józefa Piłsudskiego i Jerzego Giedroycia. Trzeba podkreślić, że do tej samej myśli odwołuje się środowisko Platformy Obywatelskiej (prezydent, premier). Jedyna różnica pomiędzy jednymi a drugimi polega na różnym stopniu zaangażowania bezpośredniego w obecną awanturę na Ukrainie.

Tragizmem Polski jest to, że myśl prometejska leży w istocie od dawna na śmietniku historii, wielokrotnie negatywnie zweryfikowana przez rzeczywistość. Jej wyznawcy są jednak całkowicie zaślepieni. U źródła tego zaślepienia leży nienawiść do każdej Rosji, która mogłaby być samodzielnym i niezależnym podmiotem polityki międzynarodowej. Tragizm jest tym większy, że prometeizm panuje niepodzielnie na polskiej scenie politycznej od 25 lat. Ludzie myślący inaczej, realnie i racjonalnie, o Polsce, o Rosji, o Ukrainie i o polityce międzynarodowej w ogóle, znajdują się poza nawiasem polityki. Przyszłość Polski zależy od tego, czy tradycja polityki zdrowego rozsądku symbolizowana przez Romana Dmowskiego i jego obóz polityczny, przez Wincentego Witosa, Władysława Sikorskiego, Stanisława Grabskiego i innych, odrodzi się i zdobędzie wpływ na politykę polską.

Dalsze trwanie przy prometeizmie przyniesie Polsce nie tylko całkowity brak znaczenia i rozwoju, ale, przede wszystkim, realne zagrożenie dla Jej dalszego bytu narodowo-państwowego.

Adam Śmiech, Piotr Kolczyński, Marzena Zawodzińska
Jednodniówka Narodowa

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014