Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 17 2019 22:36:36
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 15
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
42
42
SS-Galizien
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Pamięć.
Jednodniówka NarodowaSzanowni Państwo,
dziś Wszystkich Świętych. Dzień szczególny, w którym wszyscy myślimy o tych, którzy odeszli. Symboliczne świece na grobach najbliższych, narodowych bohaterów przypominają o przemijaniu i obowiązku pamięci.

Ta pamięć, w trwaniu Narodu Polskiego jest istotnym składnikiem jego tradycji i kultury. Właśnie w tym Dniu nie wolno Nam zapomnieć o tysiącach grobów Rodaków wymordowanych bestialsko przez rzeźników z t.zw. Ukraińskiej Powstańczej Armii. Pamięć o tych niewinnych, zamordowanych za bycie Polakami jest naszym wielkim obowiązkiem. Niech zapłoną znicze za Wołyń, Małopolskę Wschodnią, Lubelszczyznę.

Komentarze
gjw dnia listopad 02 2007 00:05:27
Słusznie. Przydałoby się jedanak wskazać, gdzie te znicze można zapalić. Jeszcze nic straconego; za kilka godzin wstanie dzień zaduszny.
Adam Smiech dnia listopad 04 2007 00:41:46
Cóż, znicze możemy zapalić głównie symbolicznie ze względu na deficyt ilości miejsc upamiętnienia tych ofiar w Polsce. Oczywiście jest pomnik we Wrocławiu na skwerze Dunikowskiego, jest pomnik na cmentarzu w Przemyślu, calkiem sporo tablic w różnych kościołach, ale to wszystko kropla w morzu potrzeb. Powody tej sytuacji znamy - tzw. polityka wschodnia Polski po 89 r. oparta o idee Piłsudskiego-Giedroycia uniemozliwia upamiętnienie ofiar rzezi w spośób oficjalny i godny. Nie mówi sie także o ofiarach Ponar, bo tam z kolei mordowali nasi potężni sojusznicy Litwini. Pan K. Szymański, niegdyś udający narodowca, dziś robi jakies absurdalne antyrosyjskie prowokacje w Brukseli z polakożercą Landsbergisem i zasiada w Kolegium Europy Wschodniej ze stypendystą rządu III Rzeszy Bohdanem Osadczukiem. Na wspomnienie wystąpienia w PE posła Michala Kamińskiego robi mi się niedobrze. I o czym tu mówić? Żyjemy w kraju, w którym świadomość narodowa jest w zaniku, a ci, którzy głoszą jeszcze jakieś poglądy czerpią ze skrabnicy najgorszych wzorców.
gjw dnia listopad 05 2007 00:17:29
Wkrótce 11 listopada. Skoro już jesteśmy przy tablicach, to ewangelicy też mają sposobność podkreślenia pewnych rzeczy. W kościele św. Mateusza w Łodzi znajduje się bowiem rzecz bardzo ciekawa i pouczająca; na lewo od głównego wejścia w roku 1969 założono tablice upamiętniające Polaków-ewangelików poległych i pomordowanych z rąk obu okupantów (np. zostali wymienieni zamordowani w Katyniu w roku 1940 i Ak-owcy zamordowani w latach powojennych). Tak nawiasem jest to wyrazisty przykład, na czym polegała i czym owocowała postawa Moczara; SB poprpostu przymykał wtedy oko na takie rzeczy.
Skromny bukiecik kwiatów pod tą tablicą (podobnie jak osobną tablicą biskupa Juliusza Bursche, zmarłego w Dachau za odmowę podpisania rezygnacji z opieki nad Mazurami - ten sam adres) i modlitwa o nienadaremność tych ofiar byłyby chyba na miejscu w najbliższą niedzielę.
Adam Smiech dnia listopad 08 2007 16:17:50
Oczywiście, że tak, Panie Grzegorzu. I bukiecik kwiatów i pamięć o rodzinie Bursche (bo zginął przecież także i prof. Edmund Bursche i inni czlonkowie rodziny, także zamordowani przez Niemców), i o innych Polakach-Ewangelikach jest naszym moralnym obowiązkiem. Ci, którzy zawsze czuli się Polakami oraz ci, którzy wybrali Polskość w godzinie najcięższej próby godni są najwyższego szacunku, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że protestanckie wspólnoty kościelne były przez hitlerowców traktowane, po części jedynie słusznie, za niemieckie. Chciałbym w tym miejscu wspomnieć takie osoby duchownych ewangelicko-augsburskich jak Karol Kulisz, Władysław Pawlas, Józef Mamica, Józef Nierostek, Gustaw Manitius, którzy zginęli za Polskę w różnych obozach koncentracyjnych, a także tego, który nie zginąl, ale zasłynął pięknym wyznaniem Polskości podczas przesłuchań na Pawiaku - Zygmunta Michelisa(Jego odpowiedź na żądanie oświadczenia, że jest Niemcem: Gdybym nawet miał w żyłach krew niemiecką, to wasze pluskwy więzienne dawno już by mi ją wypiły. Jestem Polakiem i chcę do końca życia nim pozostać).
Co do tablicy z 1969 r., to naprawdę ciekawa sprawa. Nie wiedziałem o tym.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014