Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumPaździernik 18 2019 16:08:14
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 11
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Uczestnicy Mszy św. przed kościołem św. Aleksandra (1)
Uczestnicy Mszy św. przed kościołem św. Aleksandra (1)
Marsz Pamięci w Warszawie - 11.07.2013
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Niech się wykrwawią na śmierć...
Polityka Zagraniczna

Środowiska żydowskie w USA popierają zapowiadany przez Obamę atak na Syrię. Także Izrael jest za. Nie ma w tym niczego ani zaskakującego, ani sensacyjnego, niemniej warto przytoczyć parę ciekawych danych (zaczerpniętych m.in. z nieocenionej publicystyki dwóch niezłomnych amerykańskich komentatorów politycznych - Pata Buchanana i Paula Craiga Robertsa). Oprócz oczywistego poparcia dla ataku na Syrię ze strony AIPAC-u (American Israel Public Affairs Committee - Amerykańsko-Izraelski Komitet Spraw Publicznych), głównej organizacji lobby proizraelskiego w Stanach, oraz neokonserwatystów, odliczyli się również: The Conference of Presidents of Major American Jewish Organizations (Konferencja Prezesów Głównych Amerykańskich Organizacji Żydowskich), Marvin Hier w imieniu Centrum Szymona Wiesenthala, Abe Foxman w imieniu Anti-Defamation League (of B'nai B'rith), The Republican Jewish Coalition (Żydowska Koalicja Republikańska) oraz sam Eric Cantor, republikański - a jakże! - lider większości w Izbie Reprezentantów.

Bardzo ciekawie wyglądają sondaże w Izraelu. Wg najnowszych, z ostatniego weekendu, przeprowadzonych przez The Jerusalem Post, Żydzi izraelscy w stosunku 7 do 1 NIE CHCĄ udziału Izraela w nowej wojnie, natomiast 2/3 spośród nich CHCE udziału amerykańskiego. Można powiedzieć, że mentalność przeważającej większości przeciętnych Żydów izraelskich wyraża (może nawet częściowo nieświadomie) rzeczywistość polityczną stosunku pomiędzy USA a Izraelem, a mianowicie, że to Stany Zjednoczone są klientem Izraela, a nie odwrotnie. Po co mają ginąć obrzezani, cenni chłopcy, skoro mogą głupki z Teksasu, nieprawdaż? A co do samej Syrii i jej wewnętrznego konfliktu? Niech przemówi Alon Pinkas, były konsul generalny Izraela w Nowym Jorku powiedział (za New York Times z 5.09.2013):
"To sytuacja jak w play offie, kiedy chciałbyś, żeby obie strony przegrały, a co najmniej, żeby jedna z nich nie wygrała - i w której zadowolilibyśmy się remisem. Niech obie strony krwawią, niech to będzie śmiertelny krwotok: jest to myśl strategiczna. Jak długo ta sytuacja trwa nie ma rzeczywistego zagrożenia ze strony Syrii".
Przynajmniej szczerze i wprost, panie Pinkas! Nie tak jak głupomedia, które swoim zakłamaniem i przekazem stojącym na żenującym poziomie, obrażają inteligencję trzecioklasisty.

Na dodatek jeszcze ten - jakby nie patrzeć - paradoks naszych czasów, w których, czy się to komuś podoba, czy nie, to Rosja Putina i Ławrowa stoi na straży prawa międzynarodowego, słuszności i zdrowego rozsądku, a nawet - nie bójmy się tego powiedzieć - na straży chrześcijańskich pojęć cywilizacyjnych. Ta Rosja, zdegradowana niegdyś przez importowany z zachodu komunizm, wprowadza dziś prawa broniące normalności, broniące chrześcijańskiego ducha w organizmie państwowym, broni lichego, ale jednak koniecznego by nie popaść w stan wojny wszystkich ze wszystkimi, układu międzynarodowego. I jak tu być polskim rusofobem w tej sytuacji, kiedy chciałoby się przyłożyć Ros..., o przepraszam, Syrii z wojennym jastrzębiem Johnem McCainem na przedzie?

Komentarze
ricardopl77 dnia wrzesień 13 2013 10:26:42
W sumie klasyczna realpolitik Izraela - po co się wykrwawiać, niech robią to inni. smiley
Pamiętajmy też o wzroście znaczenia innych państw na Bliskim Wschodzie i Azji Zachodniej, sojuszników USA, czyli Turcji i Arabii Saudyjskiej, tez wrogów Syrii.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014