Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 17 2019 23:03:45
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 11
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
15
15
Marsz Pamięci w Warszawie - 11.07.2013
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Chocholi taniec trwa w najlepsze
Jednodniówka Narodowa

Punktem krytycznym ostatniego nasilenia choroby smoleńskiej stała się kompromitacja Jarosława Kaczyńskiego. Nie pierwszy raz, ale jednak po raz pierwszy od dłuższego czasu, przekroczył on granicę, poza którą jest już tylko dość żenująca śmieszność. Polska żyje w uścisku smoleńskim, który paraliżuje praktycznie całe jej życie. Podczas gdy na świecie dzieją się rzeczy niezwykle istotne także z polskiego punktu widzenia - wybory w USA, sytuacja na Bliskim Wschodzie, wybory na Ukrainie itd., a sama Polska ma szeroką paletę problemów przed sobą - choćby ekonomicznych - teraźniejszych i przyszłych, my nie jesteśmy w stanie wyjść z zaklętego kręgu katastrofy smoleńskiej. Codziennie media "puszczają" nową wiadomość smoleńską, tak jakby każdej kolejnej nocy odkrywano jakieś ważne fakty. Oczywiście tak nie jest. Jest to skoordynowana akcja cyklicznego dozowania informacji w istocie nic nie wnoszących poza permanentnym stanem zamieszania i paraliżu życia państwowego naszego kraju. Jakoś, uzurpujący sobie prawo do miana prawdziwych patriotów, nie są w stanie zrozumieć, jak łatwo ulegają manipulacji. I nie mówię tu o ich własnych mediach, ale chociażby o wyjątkowej aktywności w rozdmuchiwaniu sprawy smoleńskiej mediów polskojęzycznych z niemieckim Faktem na czele. Widać z tego, że manipulacja gorącymi głowami w Polsce jest prosta niczym konstrukcja cepa.

Szczytem politycznego infantylizmu była jednak wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego z 30.10 b.r. Jak dalece trzeba nie rozumieć elementarnych kwestii politycznych, żeby nabrać się na wyjątkowo tanią prowokację Rzeczpospolitej! Sądzę, że nie tylko politycy czołowych państw świata, państw drugiego, trzeciego rzędu, ale nawet państw, których nazw tu nie wymienię, żeby ich nie obrazić, mają większe rozeznanie w tym, co w polityce jest dopuszczalne, a co oznacza najzwyklejszą kompromitację. Ot, gazeta sobie napisała o trotylu, nie wiadomo skąd, jak, gdzie, na jakich dowodach oparła stwierdzenie, wreszcie - jest przecież tylko gazetą, a pan lider opozycji (?!), jako że to tytuł przyjazny jego środowisku, natychmiast ślepo wierzy i wygłasza oświadczenia ostateczne w rodzaju: "jest zupełnie jasne, że dokonano morderstwa na 96 osobach". To nic, że gazeta wkrótce się wycofuje, a potem z kolei modyfikuje swoje wycofanie, nie zmieniające jednak meritum. Powtórzę to, co pisałem po pierwszych ekscesach, jakie miały miejsce po katastrofie smoleńskiej - Jarosław Kaczyński nie posiada zdolności rządzenia, a tym samym zdolności DO rządzenia Polską. Gdyby był przy władzy, po stwierdzeniu takim jak powyższe, mógłby zrobić tylko jedno - oskarżyć o zabójstwo premiera RP i o współdziałanie w zasadzie wszystkie najważniejsze organy państwa oraz wypowiedzieć wojnę Rosji. Ludzie myślący, a popierający z jakichś powodów PiS, powinni zdawać sobie z tego sprawę. Jeżeli ma się pretensje do rządzenia Polską i do tego, aby ta Polska była silnym i szanowanym krajem, trzeba przede wszystkim zdawać sobie sprawę z tego co się mówi i jakie są lub mogą być tego konsekwencje. Już od dawna jest oczywiste, że powrót do władzy p. Kaczyńskiego będzie oznaczał w najlepszym przypadku zerwanie kontaktów z Rosją, co naturalnie dla ludzi zaślepionych ideologicznym fanatyzmem jest bez znaczenia, jednak dla Polski będzie oznaczało klęskę z wielu punktów widzenia.

Jarosław Kaczyński był marnym politykiem przed 2010 rokiem. Mając wszystkie instrumenty w ręku, czyli urząd premiera, prezydenta i większość sejmową, zniszczył to sam jeden, przez nikogo nie przymuszany. Przekreślił szanse swego brata na reelekcję, nadto stoi również za decyzją Lecha Kaczyńskiego o podpisaniu Traktatu Lizbońskiego, który w poważny sposób pozbawił nas suwerenności w wielu aspektach życia państwowego. Ale bycie marnym politykiem to jeszcze nie jest tragedia, ostatecznie zdarza się to dość często w świecie, ale bycie politykiem, którego powrót do władzy stanowi zagrożenie dla interesów państwa, to już sprawa bardzo poważna. Swoją drogą, ciekawe, kto stoi za prowokacją Rzeczpospolitej, bądź co bądź przychylną PiS-owi. Narzuca się wyjaśnienie, że to z obozu okołopisowskiego ktoś zapragnął komuś innemu udowodnić, że p. Kaczyński się nie nadaje, że jego zapewnienia o wyciszeniu tematu smoleńskiego, to puste stwierdzenia i należy to zmienić. Być może mamy do czynienia właśnie z początkiem zmiany układu sił na smoleńskiej stronie sceny politycznej? Kto wie? Czas pokaże.

Nie sposób uniknąć przy tej sprawie porównań historycznych. Środowisko smoleńskie wielbi Józefa Piłsudskiego i jego kierunek polityczny, oraz uważa się za współczesnych kontynuatorów tamtej myśli. Otóż, będąc osobiście wrogiem pojęć, zasad i myśli związanych z Piłsudskim, muszę stwierdzić rzecz niezmiernie ważną - Piłsudski i prowadzący politykę państwa po jego śmierci sanatorzy, niezależnie od błędów, jakie popełnili i ujemnego bilansu rządów, byli nie tylko silnymi osobowościami, ale i poważnymi politykami, przynajmniej w sensie zrozumienia istoty dyplomacji i sposobu prowadzenia polityki międzynarodowej. Nie znam publicznych stwierdzeń Piłsudskiego - który potrafił przecież w chamski i wulgarny sposób przemawiać do polityków polskich - które można by było choć w niewielkim stopniu porównać do wystąpień Jarosława Kaczyńskiego. To samo można powiedzieć o Becku, Rydzu i wielu innych. Zamiast nieprzemyślanych ataków, nieudokumentowanych oskarżeń itd., podpisywali z ZSRR pakt o nieagresji i układy handlowe. Dziś mamy za to polityków o mentalności młodzieńców nie panujących nad emocjami, żyjących od podrzuconej im plotki do plotki, i którym jedynie wydaje się, że realizują jakiś mistyczny imperatyw walki z Rosją.

Komentarze
Adam Smiech dnia październik 31 2012 14:01:31
Co ciekawe, 15-letnia córka Jana Pospieszalskiego wyciągnęła właściwe wnioski z wczorajszego wydarzenia, dokładnie takie, jak wskazane przeze mnie powyżej. Cyt(za Onet.pl):

"- "Tato, czy to oznacza wojnę?". Zapytała mnie o to 15-letnia córka Basia. Dziś wielu staje przed tym pytaniem. Bo skoro to był zamach, co mamy robić? Czy grozi nam konflikt zbrojny z Rosją? - pisze publicysta "Gazety Polskiej Codziennie"."

I dalej już obsesja ojca:

"Zdaniem Pospieszalskiego wojna jednak trwa już od lat. - Kolejne jej odsłony to okrągłostołowa bezkarność komunistów, utrącenie lustracji, uwłaszczenie się kolaborantów na majątku narodowym, utrata banków i telekomunikacji, przejęcie rynku mediów, zarządzanie nastrojami społecznymi i przemysł pogardy, antypolska polityka historyczna, degeneracja wymiaru sprawiedliwości, uzależnienie energetyczne, demontaż armii, a ostatnio działanie seryjnego samobójcy - wylicza Pospieszalski."
ricardopl77 dnia listopad 03 2012 00:14:42
Rozmowa Barbary Włodarczyk z Aleksandrem Aleksiejewem - ambasadorem Rosji w Polsce w programie POLONIA 24 (0:22 min.)

http://www.tvp.pl/polonia/polonia-24/wideo/02112012-2200/8789179
kot dnia listopad 04 2012 10:45:51
Mnie się zdaje, że przeciek o trotylu poszedł od PO. W bardzo prosty sposób zepchnęli debatę w pożądanym przez siebie kierunku. Macie oto rozsądne stanowisko rządu naprzeciw absurdalnym teoriom spiskowym, szkodzącym państwu. Trzeba się z tym zgodzić. Zdawało się, że PiS zaczynał przejmować inicjatywę. Próbował sprzedać swój nowy wizerunek w osobie stonowanego i wyważonego prof. Glińskiego , nawiązującego rzeczową dyskusję na ważne tematy. I wszystko na marne, zamiast Glińksiego Macierewicz, znów bajdurzą o Smoleńsku, zamachu itd. Większość Polaków nie chce już tego słuchać. Rzekome ślady trotylu jeszcze bardziej zafiksują Kaczyńskiego. Mimo pozornie wysokiego poparcia ok. 25% jest w całkowitej izolacji, z nikłymi szansami na odzyskanie władzy, zaś u reszty narodu wzbudza on zażenowanie i sprzeciw.
Adam Smiech dnia listopad 06 2012 10:08:25
Może poszedł od PO, może nie. Dla mnie ważniejsze jest, że PiS i sam Kaczyński złapali haczyk natychmiast. A to dowodzi mojej tezy - Jarosław Kaczyński nie posiada zdolności rządzenia i do rządzenia państwem.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN






















Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014