Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 16 2019 18:58:54
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Pomnik pamięci żołnierzy radzieckich
Pomnik pamięci żołnierzy radzieckich
Piękno pabianickiego cmentarza
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Wybory tu i tam
Jednodniówka Narodowa

Sukces Polaków na Litwie

W ostatni weekend odbyły się wybory w ważnych z punktu widzenia Polski krajach - na Litwie i Ukrainie. Na Litwie były to wybory uzupełniające. Polacy (Akcja Wyborcza Polaków na Litwie) zdobyli dodatkowe dwa mandaty w wyborach większościowych. Łącznie, reprezentacja Polaków w litewskich sejmie składać się będzie z ośmiu osób. Jest to największy polski sukces w historii Litwy po 1991 r. Przyczółek lechicki systematycznie i planowo rośnie. Jeżeli tylko zwarta polska grupa nie zostanie zniszczona przez wewnętrzne walki i typowy zestaw polskich negatywnych cech, jak zawiść, zazdrość, kopanie dołków pod sobą itp., perspektywy rysują się jeszcze lepiej, zwłaszcza wobec gwałtownego ubytku Litwinów (emigracja, minusowy przyrost). Podkreślę to, co na tych łamach pisałem już wiele razy - lider Polaków na Litwie, p. Waldemar Tomaszewski wyrósł na jednego z najwybitniejszych współczesnych polityków polskich. Nie rzuca się z motyką na słońce, potrafi wyważyć racje, cierpliwie realizować plan polityczny itd. Efekty są znakomite. Powodzenia w dalszej skutecznej pracy, Panie Waldemarze!

Banderowcy rosną w siłę

Tymczasem na Ukrainie znane są na razie jedynie wyniki szczątkowe. Wygrywa, całe szczęście, Partia Regionów prezydenta Janukowycza. Niestety, osiągnięcia pozostałych partii nie nastrajają już optymistycznie, wręcz przeciwnie. Partia Julii Tymoszenko, partia Władymira Kliczki (który od razu zadeklarował chęć współpracy z Tymoszenko i Swobodą) oraz, przede wszystkim, banderowska Swoboda, osiągnęły wstępnie łączny wynik pozwalający na przejęcie władzy! Są jeszcze komuniści, ale należeli oni do mocnych krytyków rządów Partii Regionów i Janukowycza, więc nie wiadomo jak będzie. Ok. 11-12% banderowskiej Swobody jest oczywistym skandalem na skalę co najmniej europejską. Jest to partia szowinistyczna, wprost nawiązująca do tradycji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii. To tak, jakby 12% w Bundestagu uzyskała NPD, bądź tak, jakby partia apartheidowska w RPA miała tam wejść do rządu. W każdym bądź razie, kolejny krok do rozpadu Ukrainy został zrobiony. Poczekajmy na ostateczne wyniki. Tymczasem warto odnotowywać wypowiedzi polskich polityków po wyborach na Ukrainie. Kto i jak będzie mówił, zwłaszcza o sukcesie banderowców. W tej sprawie trzeciego wyjścia nie ma - albo ktoś stoi po stronie racji polskiej albo banderowskiej. Na razie mamy w Polsce to, co zwykle - zabójstwa smoleńskie, ekshumacje etc., etc. Właściwą reakcję zaprezentował deputowany do Dumy Państwowej Rosji Siergiej Markow. Oświadczył, że: "Swoboda to neonazistowska partia, to hańba dla Ukrainy. Wszyscy o tym wiedzą. Najprawdopodobniej podczas sondaży ludziom było wstyd powiedzieć, że zamierzają oni głosować na Swobodę. Kraj zbiera kwiaty zła: przez 15 lat w szkołach uczono, że nadanie poplecznikom nazizmu tytułu bohaterów jest normalne. Teraz wychowano takie pokolenie"(za Głosem Rosji). Ważne i prawdziwe słowa p. Markowa. Pytanie retoryczne - gdzie są podobne głosy polskich polityków?

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014