Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 16 2019 19:04:54
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie


Protest w Lublinie 30.06.09 r.
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
(A)polityczne myśli Hofmana i ich kontekst
Jednodniówka Narodowa

Podręcznikowy wyznawca uproszczonej (i.e. - sprowadzonej do dychotomii - wal w Ruchów - kochaj Ukraińców) wersji rusofobii i ukrainofilii, poseł PiS Adam Hofman, raczył stwierdzić w wywiadzie dla RMF, że prezydent RP skompromitował się. Czyżby kolejny trop na drodze smoleńskiego opętania? Nie tym razem. Bronisław Komorowski skompromitował się, gdyż nie wystarczająco, a może nieprawidłowo, wielbi skazaną aferzystkę i odstawioną tymczasowo od żłobu ukraińską oligarchinię - Julię Tymoszenko! Prawidłowo i wystarczająco wielbią ją za to w PiS-ie, znanym nie od dziś z fanatyzmu proukraińskiego, który za czasów zmarłego prezydenta Kaczyńskiego, objawił się intensywnym i tragicznym z punktu widzenia interesów Polski, wspieraniem przez tegoż otwartego banderowca w osobie Wiktora Juszczenki. Nie wątpię, że prezydent Komorowski, miałkim zwyczajem PO, będzie szukał rozwiązania zadowalającego własne giedroyciowskie zaplecze (już to uczynił wzywając Ukrainę do zmiany prawa), niemniej, w sprawie wzywania, czy też właściwie nie wezwania do bojkotu Ukrainy w związku ze zgodnym z prawem i wielce łagodnym w formie więzieniem Tymoszenko, postąpił słusznie. Zresztą, mniejsza z tym.

Ważniejsze jest to, co mówi PiS ustami p. Hofmana. Ważniejsze, bo przecież PiS sam się kreuje i jest kreowany przez różne Gazety Polskie, Nasze Dzienniki i przede wszystkim, Radio Maryja, na jedyną słuszną, patriotyczną i odwołującą się do najwznioślejszych tradycji polskich partię. A skoro tak jest, to mamy jasny przekaz i jasną odpowiedź - fakt, że nie pierwszy i nie ostatni raz, ale trzeba to powtarzać w naszym żyjącym chwilą społeczeństwie - te najwznioślejsze tradycje, poza którymi nie ma nic za wyjątkiem zdrady, zaprzaństwa i wysługiwania się Rosji, te wyznaczniki prawdziwej polskości, te kryteria prawości i sprawiedliwości, to naturalnie walka z Rosją i popęd ku zbudowaniu antyrosyjskiej Ukrainy (Hofman: "prezydent Komorowski powinien powiedzieć, jak Julia Tymoszenko nie będzie wolna, nie pojedziemy na Ukrainę". Wsadzenie za rządów Tymoszenko do więzień ludzi Janukowycza panu Hofmanowi i jego formacji nie przeszkadzało, bo jak wiadomo, liczą się nie obiektywne wartości, ale podział na nie słusznych, czyli takich, co to nie chcą ryzać Ruchów i słusznych Ukraińców - choćby i banderowców). Wiem, powtarzam się, ale czyż to nie za ich jedynie sprawą? Jacyż oni nudni ze swoją ukrainofilską mantrą, jak dalece się mylą, jak ochoczo i bezrozumnie grają swoją rolę pacynek Zachodu? Czy można o tym nie przypominać? Nie można, a nawet przypominać trzeba! I ta odrzucająca mentalność maluczkich, którzy uważają, że muszą coś udowadniać Zachodowi (Hofman: "gdyby nie odwołano szczytu w Jałcie prezydent Komorowski pojechałby tam prawie sam i został z ręką w przysłowiowym naczyniu, i byłby to wstyd dla nas na całą Zachodnią Europę"). Do tego chorobliwa mitomania (Hofman: "bardzo bym chciał, żeby polski prezydent - tak jak kiedyś śp. Lech Kaczyński - przewodził tej części Europy"). Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że tego rodzaju zachowania i pseudoideologie wyczerpują znamiona jedynej poważnej ilościowo opozycji wobec PO, nadto, wspieranej usilnie przez kręgi radiomaryjne, to mamy niezły pasztet.

Można tylko panów Hofmanów, Kaczyńskich, Macierewiczów et consortes, zapytać, dlaczego nie wzywają do bojkotu z powodu trwającej nieustannie, przynajmniej lokalnie, banderyzacji Ukrainy, dlaczego nie przeszkadzają im świeżutkie pomniki zbrodniarzy chociażby we Lwowie i na Ziemi Lwowskiej.

Nie pierwszy raz okazuje się, że PO jest zła nie dlatego, że jej polityka zagraniczna jest miałka i od dawna jest, co prawda w łagodnej formie, tylko odbiciem polityki UE i USA, ale dlatego, że - zdaniem wielkich patriotów z PiS - jest tym odbiciem w niewystarczającym stopniu i jest za mało aktywna na polu walki z Wiktorem Janukowyczem czy Aleksandrem Łukaszenką.

Nie muszę ludziom myślącym tłumaczyć, jak daleko jest ten polityczny taniec chochoła od Myśli Narodowej. Wiązanie jakichkolwiek nadziei ze środowiskiem rusofobicznych ukrainofili, a takie próby miały niestety, a być może i mają nadal miejsce, jest wielkim błędem i zawsze będzie z góry skazane na porażkę. Czas, aby ludzie, dla których endeckie myślenie o polityce, endecki zdrowy rozsądek i praktyka patrzenia na politykę długofalowo, perspektywicznie, stanowi realną wartość, porzucili mrzonki tkwiące źródłami w przeszłości. To implikuje, w pierwszym rzędzie - konieczność porzucenia klerykalnej wizji endecji z lat 30-tych XX wieku. Nie jest to postulat jakiejś walki z Kościołem, jest natomiast postulatem uwolnienia się od środowisk, które Kościół zawłaszczyły politycznie dla błędnej i obłędnej koncepcji ideologicznej. To zawłaszczenie spowodowało, że nie tylko zabrakło tam miejsca dla Dmowskiego, ale i dla Prymasa Wyszyńskiego. Dopóki tej podstawowej kwestii nie zrozumiemy pozostanie nam wybór między zwolennikami rozpłynięcia się Polski w "szczęśliwej rodzinie europejskiej" a polityczną niepoczytalnością. Bez satysfakcji i bez przyszłości.

Komentarze
ricardopl77 dnia maj 09 2012 15:51:21
Dla "równowagi" opinia posła SLD Tadeusza Iwińskiego:
"Krytycznie oceniam apele i decyzje polityków, by zbojkotować mistrzostwa w piłce nożnej na Ukrainie. Mają one na celu tylko i wyłącznie wykorzystanie sytuacji Julii Tymoszenko do własnych celów politycznych -
Tak właśnie jest w Niemczech, gdzie wkrótce odbędą się wybory. Największa partia opozycyjna SPD walczy o wpływy i popularność z partią kanclerz Angeli Merkel.
Politycy ci są gotowi w każdy możliwy sposób zwrócić na siebie uwagę. Podobnie jest w Polsce. Przecież Polska jako jedna z pierwszych uznała niepodległość Ukrainy, a teraz ma bojkotować mistrzostwa w piłce nożnej, które wraz z nią organizuje?

http://www.fakt.pl/Iwinski-Niemcy-mysla-o-wyborach-u-siebie,artykuly,156093,1.html
Adam Smiech dnia maj 09 2012 19:32:55
Jak już wcześniej zauważyliśmy, starzy PZPR-owcy przerastają o wiele długości "niepodległościowców" w myśleniu politycznym. W istocie można mówić o deklasacji.
ricardopl77 dnia maj 10 2012 08:34:43
A na "Frondelku" - niejaki Marian Piłka mieniący się niegdyś "narodowcem" smileysmileysmiley polemizuje z stanowiskiem Solidarnej Polski która odcięła się od tego idiotycznego pomysłu bojkotu (zapewne na zasadzie odróżniania się od PiS na siłę, ale dobre i to): http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/polska_ma_zwalczac_bojkot_euro_2012__pilka:_propozycja_solidarnej_polski_jest_nie_do_pomyslenia_20971
Dodajmy że M.Jurek i jego Prawica Rz. w ostatniej chwili zrezygnowały z planów wejścia do SP i związały sie na powrót z PiSem - stara miłość nie rdzewieje.... smileysmileysmiley
Dopiero teraz widać jakim nieszczęściem dla Ruchu Narodowego było że wiązali sie z nim ludzie zupełnie innej opcji, lub "nagle" (?) zmieniający optykę o 180 stopni w imię "rewizji poglądów". Teraz wiadomo przynajmniej kto jest kim.
Na koniec jeden z komentarzy pod artykułem:
Po pierwsze primo premier Ukrainy Julia Timoszenko "w podzięce' za pomoc Polaków w organizacji "Pomarańczowej Rewolucji" ostro wspomagała organizacje banderowców /UPA-wców nie licząc słynnych "weteranów wojennych" z Galizien SS. Wchodziły w to: budowa pomników Bandery, wspieranie "organizacji kombatanckich" UPA. Z drugiej strony brak JAKIEJKOLWIEJ pomocy POLSKIM KOMBATANTOM Z AK czy Polakom -katolikom. Brak jakiejkolwiek pomocy w oznaczaniu miejsc pochówków polskich ofiar UPA i Ukraińców "niezorganizowanych" w czasów "czerwonych wołyńskich nocy", brak chęci współpracy w sprawie cmentarzy polskich i dokumentowania miejsc zbrodni na Polakach. Po drugie primo: pani Julia Timoszenko zarobiła podobno gigantyczną kasę jako reprezentantka GAZPROMU na Ukrainę a to może oznaczać tylko jedno: z rzeczy patriotycznych to ona ma - warkocz. Ciągle za to intrygowała i ryła przeciwko Juszczence , więc naród Ukraiński dał sobie spokój z pomarańczową Rewolucją, bo się poznał, że to "zmyła była". W sprawie pani Julii Timoszenko można było interweniować do parlamentu i Prezydenta ukraińskiego już na etapie procesu: obserwatorzy etc. Nic takiego PiS nie zorganizował. Po trzecie primo: pan Prezes J. Kaczyński nie skonsultował się najwyraźniej z OPOZYCJĄ ukraińską co do formy i treści obrony słusznych praw pani Julii Timoszenko jako więźniarki- słychać głosy z Ukrainy, ze bojkot EUR0 jest im nie na rękę. Pan J. Kaczyński może i chciał dobrze, ale dlaczego akurat w jeszcze ostrzejszej formie niż pani Merkel i Steinbach. Po czwarte primo, jak stwierdził pan Magierowski, cała ta afera z "zachodnim bojkotem EURO" to jedna wielka ściema, bo koncerny niemieckie i inne zachodnie kręcą na Ukrainie lody jakby nigdy nic, niezależnie od tego ile siniaków pokaże pani Julia okrutnie odizolowana od świata. Po piąte primo żaden z wielce moralnych polityków polskich popierających bojkot EURO nie jest w stanie wykazać się wysłaniem chociaż jednej paczki dla POLSKIEGO WETERANA żyjącego we Lwowie lub jakimś przysiółku NA GRANICY GŁODU. Bez pomocy lekarskiej, w zapomnieniu, czasem bez opału na zimę. Żaden z krasomówców nie zorganizował dla Polaków z Ukrainy pobytu w Polsce czy stałej renty za dokonania wojenne. Dom Opieki dla Polaków zza Buga buduje zwykły Ksiądz emeryt gdzieś na Kielecczyźnie za tzw. wdowi grosz. Podsumowanie: "występ" Pana Mariana Piłki bardzo mnie rozczarował.Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że wypowiedź ta ma jakiś związek ze słynnymi negocjacjami pana Marka Jurka z PiS w sprawie "połączenia". Podobno Pan Marian Piłka był z tego "połączenia" - "wyłączony". Jeśli taka wypowiedź ma być ceną za "odblokowanie" owego "wyłączenia z połączenia" - to żal mi Pana. Żyć oczywiście , trzeba, żona i dzieci i takie tam. Więc rozumiemy to "wypracowanie na temat". Ach , polityko polska, czy zdążysz dorosnąć zanim umrzesz.
gjw dnia maj 14 2012 00:54:31
Sprawa jest przy tym chyba jednak szyta grubymi nićmi. Julia Tymoszenko starała się wprowadzić Ukrainę do unii celnej Białorusi, Rosji i Kazachstanu. Prócz tego chodziło jej o usunięcie pośredników między Gazpromem a Naftohazem (np. niejaki Szymon Mohylewski). Wykańczając ją Janukowycz działa de facto w interesie elit władzy Niemiec i nie tylko. Czołowa rola niemieckich poityków w podburzaniu w związku z tym na Janukowcza daje do myślenia. Często opłaca się postawić zasłonę dymną. Sytuacja ma zatrzasnąć Ukrainie drzwi do UE. Można będzie dać do zrozumienia udziom na Kremlu; patrzcie, dzięki nam Ukraina nie będzie w UE, ale do waszego procesu integracyjnego przyjmiecie ją na naszych warunkach. Przy sposobności byłoby dobrze namówić stronąpolską do zerwania wspólnej imprezy, a przynajmniej jakichś niepoważnych ruchów na tym tle i wskazywać pacem, jacy ci Poacy niepoważni, z nimi nie ma jak się dogadać.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014