Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 19 2019 18:35:17
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
8
8
Protest w Lublinie 30.06.09 r.
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Spotkanie z historią - Stanisław Kozicki
Jednodniówka Narodowa

6.05.2012 r. wracając z Karkonoszy, nadłożyłem nieco drogi podjeżdżając do Polanicy Zdroju, i odwiedziłem (wreszcie!) na tamtejszym cmentarzu, grób jednego z najwybitniejszych przedstawicieli Narodowej Demokracji - Stanisława Kozickiego, polityka, publicysty i autora wielu publikacji, który po wojnie, wraz z Małżonką Marią, zamieszkał w tym urokliwym mieście zdrojowym. Kozicki (1876-1958) był członkiem Ligi Narodowej, Komitetu Narodowego Polskiego, sekretarzem delegacji polskiej na konferencję w Wersalu, a także posłem na Sejm, ambasadorem Polski w Rzymie oraz redaktorem naczelnym Gazety Warszawskiej. Był autorem setek artykułów oraz m.in. następujących książek: Sprawa granic Polski na konferencji pokojowej w Paryżu, Dziedzictwo polityczne trzech wieszczów i Historia Ligi Narodowej. Kwerenda przeprowadzona w bibliotekach zwykłych i cyfrowych przez piszącego te słowa wykazała, że Stanisław Kozicki był również płodnym publicystą w okresie powojennym! Współpracował z Tygodnikiem Warszawskim, Kierunkami, Za i przeciw, Wrocławskim Tygodnikiem Katolików, Jego recenzje publikował Szczecin (pierwotna nazwa Tygodnika Wybrzeże). Wkrótce przedstawimy na łamach Jednodniówki Narodowej wybrane teksty Kozickiego z okresu powojennego.

Komentarze
kot dnia maj 09 2012 00:18:31
Kozicki, osiedliwszy się na przyłączonym do Polski Śląsku, podobnie jak inni ówcześni ze "szkoły Dmowskiego" włączył się w życie społeczne, na ile pozwalały warunki. W pzreciwieństwie do L. Glucka, Z. Wojciechowskiego, St.Grabskiego i wielu innych nie piastował stanowisk państwowych, ale wybór był jasny i czytelny. Tradycja myślenia politycznego Narodowej Demokracji sprzeciwia się beznadziejnemu insurekcjonizmowi, i to nie tylko przeciw władzom polskim, dzięki którym tenże Śląsk, wraz z Pomorzem i Warmią do Polski wrócił... Przeciwna temu insurekcyjna narracja tzw. żołnierzy wyklętych to nie jest szkoła Dmowskiego, to nie jest żadna endecja! Sam Dmowski zdziwiłby się zapewne, jak jego "wychowankowie" grasują się po lasach, przysparzając kłopotów nie tyle władzy, ile zwykłej ludności polskiej, grabionej różnymi rekwizycjami i przymuszanej niekiedy do posłuszeństwa barbarzyństwem. Fakt, nie była to miła władza, ale przecież się zmieniała, by w roku 1968 roku można było wciąć na tych ludziach odwet, jaki nawet w dzisiejszcych czasach byłby nie do pomyślenia.
Adam Smiech dnia maj 09 2012 08:32:07
Dokładnie tak! Kult tzw. żołnierzy wyklętych, a więc i ich jednocześnie tragicznych i w istocie zabójczych i bezmyślnych wyborów politycznych, to jeden z najbardziej żenujących i destrukcyjnych elementów ideologii tzw. nowej Polski po 1989 r. Tymczasem tego, co się powinno czcić, przypominać, oczywiście bez irytującego zadęcia, nie czci się w ogóle. Dziś (tak, dziś, bo to Armia Czerwona w Berlinie ostatecznie zakończyła istnienie 1000-letniej Rzeszy, a nie Eisenhower) rocznica zakończenia II w.św., o tyle niezwykle dla nas Polaków istotna, że żyjemy w państwie, które jest bezpośrednim skutkiem tej wojny w jego geograficznym i etnicznym kształcie. Nie cenimy tego, wręcz programowo, w sposób często tępy, prostacki, "władcy" III RP o tym zapominają. Zamiast rozsądku i zrozumienia historii, mamy festiwal celebracji umęczenia poprzez wyłączne podkreślanie klęsk(poniesionych od Rosji naturalnie) i deprecjonowanie dorobku 1945 r. A już tzw. narodowcy wychwalający grasujących po lasach, to widok żałosny.
kot dnia maj 11 2012 17:38:26
Gloryfikatorzy tego "powstania", niektórzy nazywający się szumnie endekami, jak np. dr Żaryn, popadają w poważne sprzeczności i absurdy. Nie jest żadną tajemnicą, że zbrojne podziemie likwidowało Żydów, nie tylko funkcjonariuszy bezpieczeństwa. A więc jeśli byli niezłomnymi bohaterami, to musieli dziać słusznie. Ci sami publicyści pozbawienie w 1968r. przywilejów żydowskiej komunistycznej elity potępiają jako zbrodnię komunistyczną. Przecież nie padł wtedy żaden zabity i trudno mówić o jakichkolwiek prześladowaniach. Jedna partyjna sitwa straciła wpływy i przywileje na rzecz drugiej i musiała odtąd żyć jak szary obywatel. Ale czy zamknięto synagogi, czy choćby wstrzymano dotacje dla Teatru Żydowskiego, bez których by padł? No to jak to jest, zabijanie Żydów przez ludzi z lasu było OK, a np. zwolnienie żydowskiego komunisty z lukratywnej posady albo uderzenie pałką jego rozpieszczonego synalka podczas nielegalnej demonstracji to są.. zbrodnie komunistyczne?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014