Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 16 2019 18:56:04
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
23
23
Irak
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Migawki - prof. Łagowski w Przeglądzie
Jednodniówka Narodowa

(...)Polacy uważają się za najbardziej proamerykański naród na świecie i chyba tak jest rzeczywiście. Interesów swoich i amerykańskich nie odróżniają. Amerykanie mają interes w tym, aby w różnych częściach świata rozmieścić bazy rakiet, których celem jest osłabienie wartości rosyjskiej i chińskiej (w przyszłości) broni atomowej. Warszawski rząd niczego tak nie pragnął jak umieszczenia takiej eksterytorialnej bazy na terytorium Polski. Podpisanie umowy uchodziło za wielki sukces, media pokazywały, jak warszawscy politycy wydzierają sobie ten sukces. Praktycznie taka baza czyniła z części Polski pobojowisko w wypadku wymiany ciosów rakietowych, ze względu na którą to ewentualność taka baza była w Polsce Amerykanom potrzebna. Czy komuś przyszło na myśl, żeby autorów takiego "sukcesu" stawiać przed Trybunałem Stanu?

(...)

Rząd amerykański za pośrednictwem Centralnej Agencji Wywiadowczej, a CIA z pomocą innych pośredników przekazywała "Solidarności" znaczne środki finansowe. (...) Powiązania po dziś dzień nam wielopartyjnie panującej "Solidarności" z CIA były bliskie, serdeczne, wprost intymne. Do czasu korzyść z tych związków odnosiła tylko "Solidarność", gdy ona przejęła więcej niż rządy, bo całe państwo, darczyńcy z CIA mieli prawo upomnieć się o odwzajemnienie usług.(...)

prof. Bronisław Łagowski, To jest Ameryka, Tygodnik Przegląd nr 16(642) z 22 kwietnia 2012 r., s. 15

Komentarze
ricardopl77 dnia kwiecień 25 2012 00:44:54
Znam osobiście prof. Łagowskiego. To mądry człowiek.... można sie było od Niego uczyć wiedzy politycznej,,,
Adam Smiech dnia kwiecień 25 2012 08:54:57
Lektura tekstów prof. Łagowskiego uświadamia jak zaawansowanym procesem jest upadek myślenia politycznego w Polsce. Prawda jest taka, że przy obecnych koryfeuszach polityki zagranicznej, tak z PO, co prawda tu i tam łagodnie neutralnych, ale w istocie także niewolniczo przywiązanych do USA i UE, czy zwłaszcza opozycji PiS - ewidentnych szaleńców, taki np. Józef Czyrek, i mówię to całkowicie poważnie i bez intencji okpienia tego jednego z ministrów SZ PRL, był autentycznym tytanem myślenia geopolitycznego.
Zresztą, ostatnie fakty, jak peany na cześć kuzyna-masona Winczakiewicza (i jego polityki) oraz masowe uwielbienie dla judzącego przeciw Rosji agenta CIA Poteata (obaj, Winczakiewicz i Poteat, przypadkowo, to masoni 32 stopnia), dowodzą tego, o czym wiemy nie od dziś, ale nawet od XIX w. Polska tzw. patriotyczna prawica idzie na pasku masonerii szkockiej i żydowskiego obozu syjonistycznego. Kukiełki, marionetki, pariasi plus bezmyślny tłum przez nich prowadzony. Całkowita degrengolada. Cofnęliśmy się do poziomu najgroźniejszych, niepoczytalnych pseudopolityków z czasów przed powstaniem styczniowym, którzy tak jak ich dzisiejsi następcy, cieszyli się jak dzieci, że Żyd z krzyżem prowadzi tłum pod karabiny rosyjskie.
I w tym kontekście - nowy tytuł - Uważam rze historia. Co mamy - Cenckiewicz o Sowietach, Richard Pipes (ha, ha, ha!) i samozwańczy neo-endek Ziemkiewicz. Bolesny taniec chochoła.
kot dnia kwiecień 25 2012 22:41:52
W tym numerze "Przeglądu" jest jeszcze bardzo ważny tekst "Akcja Wisła była słuszna". Tytuł mówi sam za siebie. Polecam do przeczytania. Obok wywiad z historykiem. Można się m.in. dowiedzieć, dlaczego ludności ukraińskiej nie repatriowano do ZSRR, na radziecką Ukrainę, co wydaje się najrozsądniejszym wyjściem.

"Przegląd" daje obraz lewicy związanej z PRL i odchodzącej już w przeszłość. Na naszych oczach rodzi się nowa lewica, ta z "Krytyki Polityczenj", "Przekroju" , wychowana na "Gazecie Wyborczej" a nie "Trybunie Ludu", zupełnie nieskażona myśleniem geopolitycznym ani PRL-em, który mimo komunistycznych pozorów był w swojej treści państwem bardziej narodowym niż III RP.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014