Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 16 2019 18:54:38
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 11
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
8
8
Irak
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Kim są białoruscy „opozycjoniści”?
Jednodniówka Narodowa

Nie od dziś wiadomo, że UE oraz wszystkie państwa wchodzące w jej skład prowadzą zaciekłą walkę z faszyzmem czy odradzającymi się nacjonalizmami. Jednakże są tacy nacjonaliści, którzy w blasku reflektorów przy milczącej zgodzie unii prowadzą oficjalna działalność, a niekiedy mają wręcz decydujący wpływ na rządy w państwie. Takimi są nacjonaliści ukraińscy spod znaku OUN-UPA, którzy oficjalnie czczą ludobójców uznając ich za bohaterów„narodowych”. Przy takiej właśnie okazji jaką był marsz faszystów ukraińskich ku czci Bandery i innych przywódców OUN-UPA odpowiedzialnych za wymordowanie 200 tys. Polaków na Kresach RP, obnażyły się polityczne „korzenie” t.zw. „opozycjonistów” białoruskich. Na zamieszczonym poniżej filmie można z łatwością zobaczyć powiewającą w tłumie maszerujących, flagę „opozycji” białoruskiej.
Nawet tak anty-nacjonalistyczna Gazeta Wyborcza milczy i o tym i o marszu nacjonalistów ukraińskich. Okazuje się, że Główni Tropiciele nacjonalizmu polskiego jakoś milczą, gdy chodzi o nacjonalizm ukraińców i jak się okazuje również „opozycji” białoruskiej, która jest „oczkiem w głowie” Wyborczej. Jak dorzucić do tego nacjonalistów litewskich Ladsbergisa (to właśnie on tak nienawidzi i niszczy polskie szkolnictwo na Litwie), których Wyborcza również ukochała, to mamy śliczny pasztet! Największy polski(?) dziennik tak zaciekle tropiący przejawy polskiego nacjonalizmu toleruje i wspiera nacjonalizmy antypolskie w krajach ościennych! To kuriozum, że taki szmatławiec jest w Polsce wydawany i podobno ma największą poczytność!!!


Komentarze
polski blog ru dnia styczeń 05 2012 16:28:16
Białoruscy opozycjoniści, to przede wszystkim dystrybutorzy skompromitowanych zachodnich mitów o wyższości kapitalizmu "wolnorynkowego" (który NIE ISTNIEJE) nad ustrojem łukaszenkowskim, w którym przez kilkanaście lat Białorusini żyli sobie naprawdę szczęśliwie i - w porównaniu np. z Polakami - wręcz beztrosko. I to pomimo wojny wytoczonej Łukaszence i jego gospodarce przez Zachód, w której rządy warszawskie wzięły, niestety, udział.

Można powiedzieć, że Białorusini i tak są w dużo lepszej sytuacji niż Polacy na przełomie lat 80/90-tych, gdyż weszli do struktur montowanych przez Rosję i znajdują się pod ochroną państw grupy BRICS. Dlatego ogłupianie Białorusinów zachodnią propagandą nie powiodło się takim stopniu, w jakim powiodło się w Polsce za czasów pierwszej i drugiej "Solidarności". Społeczeństwo białoruskie jest obecnie w stanie szoku spowodowanego przestawianiem gospodarki białoruskiej na model obowiązujący w Rosji (autorytarny kapitalizm państwowy), ale ma zaledwie przedsmak tego, co wycierpieli Rosjanie i Polacy.

Opozycjoniści białoruscy nie mają jednak żadnej realnej alternatywy dla koncepcji uczestnictwa Białorusi w Unii Euroazjatyckiej, gdyż taką alternatywą mogłaby być jedynie Konfederacja Słowiańska zorientowania na współpracę przede wszystkim z Rosją, ale także z innymi państwami BRICS i Niemcami.

Tymczasem od 1 stycznia wystartowała Wspólna Przestrzeń Gospodarcza przyszłej Unii Euroazjatyckiej. Jest to rozwinięcie współpracy pomiędzy Białorusią, Rosją i Kazachstanem, która w formule obowiązującej w roku ubiegłym (Unia Celna) przyniosła zwiększenie obrotów gospodarczych pomiędzy tymi krajami o 30 %. A to dopiero skromne początki.

Zob. także:

Bądźmy Białorusinami http://polski.blog.ru/120180195.html

Ocali nas BRICS? http://polski.blog.ru/138199411.html
polski blog ru dnia styczeń 05 2012 18:09:38
FACEBOOKOWEJ REWOLUCJI NIE BĘDZIE:

"Białoruś zaostrza zasady korzystania z Internetu

W piątek 06.01.2012 r. wchodzi w życie ustawa "O środkach naprawy krajowej części sieci Internet", ograniczająca prawo białoruskich firm i obywateli tego państwa do korzystania z Internetu. Do Kodeksu Postępowania Administracyjnego włączono odpowiednie artykuły ustanawiające kary za naruszenie prawa.

Zgodnie z prawem, firmy i indywidualni przedsiębiorcy sprzedający towary na rynku białoruskim i świadczący usługi lub wykonujący inne prace z użyciem Internetu, powinni prowadzić działalność z wykorzystaniem jedynie witryn internetowych zarejestrowanych w białoruskiej domenie "BY" i znajdujących się fizycznie na terytorium Białorusi. W przeciwnym wypadku, za korzystanie z innych domen będzie nakładana grzywna od 10 do 30 kwot bazowych (od 1 mln do 3 mln rubli białoruskich, czyli 120-360 dolarów).

Inny przepis tego prawa dotyczy właścicieli kafejek internetowych, klubów internetowych i innych punktów masowego dostępu do sieci: będą oni zobowiązani do prowadzenia pełnej dokumentacji działań użytkownika (przy czym ci użytkownicy muszą być wyraźnie zidentyfikowani), a także do informowania władz o przypadkach odwiedzania w ich lokalach stron internetowych, zawierających materiały ekstremistyczne i pornograficzne (według wykazu takich stron sporządzonego przez władze). Kara dla właścicieli sprzętu komputerowego za nieprzestrzeganie tych zasad, jak również dla naruszających je obywateli, będzie wynosiła od 5 do 15 kwot bazowych (0,5-1,5 miliona rubli białoruskich, czyli 60-180 dolarów).

Monitorowanie przestrzegania nowego prawa prowadzić będą w szerokim zakresie organy ministerstwa spraw wewnętrznych, organy podatkowe, organy bezpieczeństwa publicznego Komitetu Kontroli Państwowej" - informuje białoruski portal prawny pravo.by.

Daria Borysiak
Vedomosti.ru (05.01.2012)"

Tłum. polski.blog.ru
Piotr Kolczynski dnia styczeń 05 2012 19:51:13
Co pan chce udowodnić? Pańskie teksty sugerują, że gorszy Łukaszenka niż nacjonaliści i różnej maści agenci CIA. Ja jednak wolę obecne władze Białorusi, a wspieranie "opozycji" w tym kraju przez Polskę uważam za skrajną nieodpowiedzialność i działanie na szkodę naszych interesów.
polski blog ru dnia styczeń 05 2012 20:04:05
Wcale tego nie sugerują. Proszę uzasadnić to swoje stwierdzenie.
Piotr Kolczynski dnia styczeń 08 2012 11:46:41
Sugeruje pan, że władze Białorusi są złe, więc lepiej jednak je usunąć (np. wspierając "opozycjonistów"smiley. Nie pisze pan o tym wprost, ale wklejając teksty krytyczne pośrednio deklaruje walkę z legalnymi władzami Białorusi.
polski blog ru dnia styczeń 08 2012 13:59:05
[img]http://president.gov.by/data/press81090.jpg[/img]

To zależy, co Pan rozumie jako tekst krytyczny wobec władz Białorusi. Nie chce Pan wskazać takiego wprost, tylko Pan ogólnie coś sugeruje. smiley Żeby była jasność: tekst o zaostrzeniu kontroli internetu świadczy, moim zdaniem, bardzo dobrze o ekipie Łukaszenki. Tak samo pogodzenie się z Rosją i wejście do Unii Celnej/Wspólnej Przestrzeni Gospodarczej tworzącej się UEA. Dzięki temu ludność Białorusi, zwłaszcza z jej województw wschodnich, nie szykuje się teraz do żadnej rewolucji, tylko masowo wyjeżdża do pracy w Rosji, a nie na Zachód, gdzie z jej otrzymaniem ludzie ci mieliby bardzo duże trudności. Dla Białorusi najlepsze byłyby długie rządy Łukaszenki, a potem przekazanie władzy jego synowi, który od jakiegoś czasu występuje z nim publicznie. No i, rzecz jasna, wejście kiedyś wraz z Polską w skład Konfederacji Słowiańskiej.

[img]http://president.gov.by/data/press81093.jpg[/img]
Piotr Kolczynski dnia styczeń 08 2012 14:17:54
smiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014