Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumLipiec 16 2019 19:26:26
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Przemawia Witold Listowski 2
Przemawia Witold Listowski 2
VI Dzień Kultury Kresowej w Kędzierzynie-Koźlu 6.06.2009 r.
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Konkurs Kresowy
Historia PolskiProblematyka kresowa stanowi jeden z głównych tematów podejmowanych na łamach Jednodniówki Narodowej. Zajmujemy się przede wszystkim odsłanianiem prawdy o straszliwych zbrodniach dokonanych na Kresach II RP przez nacjonalistów ukraińskich, ale bliska jest nam również cała, szeroko rozumiana historia i kultura Kresów, tego jedynego w swoim rodzaju zjawiska w naszych dziejach, daleko wykraczającego poza ramy geograficzne. Wkład Kresów, zarówno tych dalszych, istniejących w I RP, jak i tych bliższych, Kresów II RP, w polską kulturę i historię jest ogromny i nie do przecenienia. Można zaryzykować stwierdzenie, że Polacy jako naród byliby dzisiaj inni, inaczej ukształtowani, gdyby nie setki lat kresowej historii Polski.

Już u zarania państwowości polskiej Ziemia Czerwieńska, ten przedsionek Kresów, stanowiła nasze terytorium etniczne, później, od Kazimierza Wielkiego poczawszy, Kresy stały się nierozłaczną częścią naszych polskich losów, dzieliły nasze zwycięstwa i klęski. Klęski zazwyczaj złowrogo odbijały się na ich sytuacji. Wrzesień 1939 r., sowieckie wysiedlenia, przerażające zbrodnie, głównie ukraińskie, wreszcie polityczna katastrofa lat 1943-45, podjęte bez naszego udziału decyzje o pozbawieniu Polski tych ziem i o przesiedleniach ludności, wydawałoby sie, że zakończyły kilkusetletni okres historii polskich Kresów. A jednak tak się do końca nie stało. Do dzisiaj istnieje i rozwija się mała cząstka kresowego świata, kresowej kultury - polska kultura wiejska na Wileńszczyźnie. Powstają nowe piosenki, nowe wiersze, nowa proza. Jest naszym obowiązkiem wspierać naszych Rodaków żyjących na Ziemi Wileńskiej, przejść ponad naszymi wewnętrznymi podziałami i dołożyć cegiełkę do dzieła zachowania i rozwoju tego ostatniego bastionu dawnej świetności tych ziem. Jedną z form promowania kultury i historii Kresów jest nasz konkurs. Prezentujemy Szanownym Czytelnikom Jednodniowki Narodowej 21 pytań z dziedziny historii, kultury i literatury, które z oczywistych względów są jedynie delikatnym dotknięciem rozległego tematu, muśnięciem przebogatej tematyki kresowej. Są wśród nich pytania łatwe, ale są i, tak nam się wydaje, trudne, które mogą sprawić trochę kłopotu. Niemniej, bez względu na ewentualne trudności, zachęcamy Państwa do udziału w konkursie. Zwycięzcą będzie każdy, kto pogłębi swoją wiedzę o Kresach, kto zainteresuje tematyką kresową inne osoby. Najlepsi zostaną nagrodzeni książkami. Poniżej prezentujemy regulamin konkursu, zaś w następnym newsie już same tylko pytania konkursowe. W razie jakichkolwiek wątpliwości, prosimy korzystać z adresu konkursowego - konkurskresowy@gmail.com. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

Regulamin "Konkursu Kresowego" Jednodniówki Narodowej:

1. W konkursie mogą brać udział wszyscy zainteresowani tematyką kresową z wyjątkiem członków redakcji Jednodniówki Narodowej i ich rodzin.

2. Konkurs trwa od 19.08.2007 r. do 17.09.2007 r.

3. Uczestnicy konkursu przysyłają odpowiedzi na pytania wyłącznie drogą mailową na specjalny adres konkurskresowy@gmail.com . Jedna osoba może udzielić tylko jednej odpowiedzi w czasie trwania konkursu.

4. Wśród uczestników, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy sześć książek o tematyce kresowej.

5. Aby uczestniczyć w losowaniu nagród należy podać w mailu zawierającym odpowiedzi na pytania następujące dane: obligatoryjnie - imię i nazwisko, adres (ulica, nr domu, ew. numer mieszkania, kod pocztowy, miejscowość), fakultatywnie – tel. kontaktowy lub inny adres e-mail od użytego do wysłania odpowiedzi.

6. Nagrody wysyłamy tylko i wyłącznie listem poleconym, w bezpiecznym opakowaniu.


Redakcja Jednodniówki Narodowej
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014