Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 16 2019 18:10:59
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
7
7
11 lipca 2009 r. w Pabianicach
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Nowe teksty P. Grzegorza Grabowskiego
Jednodniówka Narodowa

W dziale Wolna Trybuna zamieszczamy kolejne teksty i tłumaczenia (z jęz. ros.) Pana Grzegorza Grabowskiego. Jak zwykle, zachęcamy do lektury i do dyskusji. Dostęp bezpośredni poniżej:

Wielki kryzys w USA

Postulat współistnienia

Rosja z Bogiem

Komentarze
polski blog ru dnia listopad 02 2011 14:35:36
.
"Kryzys ekonomiczny - aktualizacja

W miarę jak światowa ekonomia coraz bardziej się chwieje, standard życia mieszkańców obniża się systematycznie do alarmującego poziomu. Historia pokazywała wiele razy, że jeśli rząd mówi, że nie może naprawić problemu ekonomii, wtedy jego rozwiązaniem jest wciągnięcie narodu w wojnę.

Czołowy ekonomista amerykański, Marc Faber, powtarzał, że: "Następnym krokiem, jaki podejmie rząd, żeby odwrócić uwagę społeczeństwa od złych warunków ekonomicznych, będzie rozpoczęcie gdzieś wojny". Kiedy na świecie narasta kryzys ekonomiczny, to znaczy, że idea "pobudzenia ekonomicznego" oznaczałaby kolejną wojnę światową.

W Stanach Zjednoczonych ponad 44 miliony ludzi używa obecnie bonów żywnościowych [1] (dane z maja 2011 r.; jest to najwyższa liczba od czasu rozpoczęcia programu w 1939 r.), a w ciągu roku liczba ta przekroczy 60 milionów. Liczba ludzi, którzy złożyli podanie o Medicaid [2] wzrosła do 17 %, a tych, którzy starają się o zasiłek z opieki społecznej do 18 %. Ostatnio utworzono 2000 miejsc pracy, o które starało się 75 tysięcy ludzi. Podawany stosunek ilości urodzin do zgonów jest nieprawdziwy, a faktyczne bezrobocie wzrosło do 22,4 %. 10 % podatników płacących najwyższe podatki będzie płaciło 75 % wszystkich podatków dochodowych. W ciągu ostatnich 24 miesięcy Stany Zjednoczone znalazły się w inflacyjnej depresji.

Załamuje się także europejska ekonomia. Unia Europejska zatwierdziła stały fundusz ratunkowy (pakiety stymulacyjne) dla swoich państw członkowskich, upewniając się, że dług ich wszystkich wzrasta w zawrotnym tempie. Strajki stały się powszechne, a obywatele protestują przeciwko dofinansowaniom.

Na Bliskim Wschodzie mamy poważne problemy w Iraku, Iranie, Libii i Syrii. Nie trzeba być geniuszem, żeby uświadomić sobie, że wojna światowa może rozpocząć się od tego spowodowanego przez człowieka konfliktu, opartego na chciwości kilku ludzi, którzy kontrolują świat; wojna wywołana przez Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy, żeby ukryć ich plan ekonomicznego i finansowego upadku świata.

Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy wiedzą, że kraje świata nigdy nie spłacą swoich długów. Dlatego rządy wkładają tak mało wysiłku, żeby naprawić swoje słabnące gospodarki. Ich prawdziwym celem jest kompletne zniszczenie systemu i wprowadzenie Nowego Porządku Świata poprzez wojnę światową.

To kończy naszą aktualizację informacji dotyczących wydarzeń związanych z kryzysem ekonomicznym i tym, dokąd on prowadzi. My, jako katolicy, mamy poważną odpowiedzialność w informowaniu ludzi na temat często trudnej rzeczywistości, jaka nas otacza. Nie uchylajmy się od naszego obowiązku i nie utrzymujmy relatywistycznych czy obojętnych postaw, ale posuwajmy się do przodu z konkretnymi rozwiązaniami, żeby naprawiać problemy, przed którymi stajemy, pozostając silnymi i wiedząc, że walczymy dla tryumfu Niepokalanej Maryi Dziewicy pod sztandarem św. Michała Archanioła.

Opr. redakcyjne

[1] - Bony żywnościowe (food stamps) - federalny program pomocy dla osób i rodzin o niskich dochodach lub nie posiadających żadnych dochodów, mieszkających w USA. Osoby, którym przyznane są bony, muszą posiadać dochody bliskie poziomowi ubóstwa, żeby zakwalifikować się w tym programie (przyp. red.).
[2] - Medicaid - program opieki zdrowia w USA dla osób i rodzin o niskich dochodach i zasobach. Osoby korzystające z programu muszą posiadać obywatelstwo Stanów Zjednoczonych (przyp. red.).

Źródło: "Michael" nr 63, sierpień-wrzesień 2011.

http://michaeljournal.org/Michael-polish-2011-aug_sept-p-12-13.pdf
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014