Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumPaździernik 18 2019 15:33:18
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 12
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Grób Pacholczyków, ojca i syna, żołnierzy AK
Grób Pacholczyków, ojca i syna, żołnierzy AK
Piękno pabianickiego cmentarza
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
gjw - Zbieżność interesów Polski i Rosji
Polityka Zagraniczna

Zachęcamy do lektury tekstu znanego wszystkim Czytelnikom JN Pana gjw pt. Zbieżność interesów Polski i Rosji. Całość tekstu, ze względu an jego objętość, znajduje się w dziale artykuły, do którego link bezpośredni znajduje się poniżej (Czytaj całość). Dziękujemy Autorowi za interesujący tekst i zapraszamy do dyskusji!

gjw - Zbieżność interesów Polski i Rosji

Z pewnością nie zabraknie takich, którzy ujrzawszy ten tytuł żachną się, oburzą itd. Proszę jednak również ich o odniesienie się do poniższych twierdzeń i ich uzasadnień z chłodną uwagą, bez popadania w nadmierne emocje. Czy każdemu z nas nie zdarzyło się chociaż raz w życiu pod wpływem silnego zdenerwowania zrobić coś, czego potem przyszło nam żałować? To jest rzecz ludzka i często do wybaczenia, ale podobne błędy popełniane przez przywódców jakiegoś narodu są niedopuszczalne, bo ich skutkiem są nieszczęścia spotykające miliony. W niedawnej i również dalszej przeszłości nasz naród był wielokrotnie masakrowany wskutek błędów, jakie popełnili tak nasi przywódcy jak popierająca błędnie wybrany przez nich kierunek opinia publiczna. Okazywało się poniewczasie, że słuszność mieli ludzie zepchnięci na margines, tacy jak Władysław Sikorski czy też Stanisław Cat-Mackiewicz. Niemal wszystkie te błędy popełniono wskutek niewłaściwego stosunku do Rosji.

Rzeczą niezmiernie ważną jest zrozumienie historii, z historią własnego kraju na czele. Wykucie na pamięć imion królów i książąt, a także dat najważniejszych bitew niewiele daje, jeśli nie towarzyszy temu próba zrozumienia, na jakich zasadach rozwijał się świat i nasz kraj w przeszłości oraz tego, na ile te dawne prawidłowości jeszcze działają, wpływając na dzień dzisiejszy. W moim głębokim przekonaniu tę stronę historii zrozumiał m. in. wielki książę Mikołaj Mikołajewicz - głównodowodzący wojsk rosyjskich, który w swoim manifeście w dniach rozpoczęcia działań wojennych z Niemcami skierował do Polaków przyjazne słowa: "Pokażcie, że nie zardzewiał miecz, który poraził wroga pod Grunwaldem." Historyczne zwycięstwo grunwaldzkie, osiągnięte przez połączone pod berłem Jagiełły narody słowiańskie i ich tatarskich sprzymierzeńców, na cztery wieki złamało niemieckie parcie na wschód - Drang nach Osten. Ponowne połączenie ich wysiłków, narzucone koniecznością walki o przeżycie z hitlerowską nawałą w latach 1941-45 ostatecznie zepchnęło Niemców z powrotem za Odrę i przyczyniło się walnie do trwałego zaniku ich skłonności do napadania na kraje sąsiednie. W czasie pierwszej wojny światowej narodowa demokracja wpłynęła na postawę społeczeństwa w Kongresówce, które z ciężkim sercem, ale jednak pozwoliło bez oporu, wręcz gorliwie, przywdziać swoich synów w rosyjskie mundury, a następnie nie usłuchało wezwań do powstania przeciw zaborcy ze wschodu, witając zamkniętymi okiennicami Piłsudskiego i jego żołnierzy...

gjw

Czytaj całość
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014