Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 19 2019 19:49:05
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Publiczność 1
Publiczność 1
VI Dzień Kultury Kresowej w Kędzierzynie-Koźlu 6.06.2009 r.
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Jakobini w akcji
Jednodniówka Narodowa

Obserwacja zachowań PiS i kilkutysięcznego tłumu zwolenników tej partii prowadzi do smutnego wniosku - niczego nie zrozumieli, niczego się nie nauczyli przez ostatni rok. Dla każdego człowieka myślącego rozsądnie i poważnie o Polsce było to bardzo bolesne doświadczenie. Zobaczyliśmy powtórkę z ubiegłego roku, tyle że z jeszcze większym natężeniem nienawiści gęsto rozsiewanej przez ludzi z krzyżami w rękach i pod sztandarami, także o symbolice religijnej. Nienawiści - zupełnie nieprzytomnej - do Rosji, ale także do wszystkich Polaków nie podzielających poglądów rozhisteryzowanego tłumu o iście jakobińskim potencjale. Wypada powtórzyć spostrzeżenia z czasów tzw. walki o krzyż w 2010 r. Mamy oto do czynienia z pełzającą rewolucją, z negowaniem, podważaniem władz i struktur państwa polskiego. PiS organizuje z premedytacją oddzielne uroczystości żeby pokazać, że tylko one są słuszne i godne, a tamte, organizowane przez państwo, to szopka urządzana przez zdrajców Ojczyzny działających w zmowie z Putinem. PiS i jej zwolennicy podkręcani do granic wytrzymałości psychicznej przez partyjnych działaczy i przez takie osoby jak Melak, Lisiewicz, czy Sakiewicz, mówią wprost - gardzimy tym państwem, gardzimy każdym, kto nie idzie z nami. W ten sposób partia będąca reinkarnacją najgorszych żywiołów sanacyjnych zaprzecza głównej idei swoich antenatów - propaństwowości. Chociaż może nie - przecież piłsudczycy także nienawidzili państwa polskiego do 1926 r., a państwowcami stali się dopiero wówczas, kiedy zagarnęli je dla siebie. I nie dajmy się omamić, że w tym całym cyrku chodzi o upamiętnienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego, czy innych ofiar katastrofy smoleńskiej. Jest to tylko przykrywka do awanturnictwa i anarchii, którą uprawia Prawo i Sprawiedliwość(sic!) ze swoimi oddanymi zwolennikami. Najlepszym dowodem jest sprawa tablicy usuniętej przez władze obwodu smoleńskiego. Uczyniono z tego kamień obrazy, kolejny powód do krzyków "hańba", "skandal". Tymczasem fakty wyglądają tak:

- w krakowskim "Dzienniku Polskim" Dariusz Malusiak, autor filmu "Modlitwa Smoleńska" mówi: "Mogę powiedzieć że była to półkonspiracyjna wyprawa, ponieważ nie mieliśmy zgody władz białoruskich i rosyjskich na przewiezienie tablicy oraz jej zamontowanie na miejscu tragedii."

- Rosjanie od początku zgłaszali obiekcje w związku z tablicą wskazując na nieuzgodnioną treść i brak wersji rosyjskiej tekstu, co jest normą w takich sytuacjach.

- tablicę ufundowało Stowarzyszenie Rodzin Katyń 2010, grupujące niektóre rodziny ofiar związane z PiS

Tak więc mamy do czynienia z sytuacją, w której bez zgody gospodarzy wiesza się tablicę, a następnie podnosi rwetes, kiedy ci ją zdejmują. Rosjanom można co najwyżej zarzucić brak delikatności, gdyż zdejmując tablicę tuż przed uroczystościami, zranili uczucia rodzin innych ofiar, nie związanych z grupą jastrzębi. Trzeba także koniecznie zauważyć, że autorom hucpy z tablicą ponownie, tak jak w przypadku demonstrantów, w ogóle nie chodziło o pamięć ofiar. Chodziło o przemycenie frazy o "sowieckiej zbrodni ludobójstwa". Liczyli, że się uda, ale się przeliczyli, bo mają do czynienia z poważnym państwem, a nie z konspiratorami w krótkich spodenkach. Teraz, jak to zwykle bywało w historii ich formacji, sączą jad, tyle że w powietrze, bo i tak przegrali. No, ale to już taka mentalność... Gorzej, kiedy hierarcha Kościoła bp Kazimierz Ryczan mówi z ambony podczas oficjalnych uroczystości: "Uderzeniem w twarz ojczyzny była wymiana tablicy upamiętniającej ofiary w Smoleńsku(...) Dawny zaborca, okupant z czasów komunizmu, nie wybacza Polsce Solidarności, niezależności i suwerenności". Szkoda, że JE nie zadał sobie trudu, aby sprawdzić okoliczności...
I jeszcze jeden aspekt sprawy. Wielu komentatorów krytykujących pisowkie demonstracje głosi pogląd o czerpaniu przez PiS z tradycji Dmowskiego. Jest to pogląd absurdalny. Irracjonalizm polityczny, emocjonalny mistycyzm i skrajna rusofobia to ma być rzekomo dziedzictwo Dmowskiego! Trudno o większa pomyłkę. Biorąc jednak pod uwagę, że podobne poglądy głoszą także osoby, które trudno podejrzewać o brak wiedzy (M. Migalski, prof. Nałęcz), prowadzi to do wniosku, że mamy do czynienia z celowym przedstawianiem Dmowskiego i ruchu narodowodemokratycznego w fałszywym świetle celem jego zdyskredytowania w oczach współczesnych Polaków, którym na ogół brak nawet elementarnej wiedzy o roli i dokonaniach ND i jej lidera. Widocznie obawiają się powrotu na scenę prawdziwej myśli narodowodemokratycznej skoro posuwają się do kłamstwa.

Komentarze
gjw dnia kwiecień 12 2011 09:22:20
Oj, jak mnie nie dziwą te słowa wysoko postawionego księdza rzymskiego. Szkoda tylko, że nie dodał czegoś w rodzaju: a także przeklęci schizmatycy, którzy nie chcą przejść na łono Kościoła Świętego. Nie powiedział, bo dostałby za to ochrzan z Watykanu. Do swoich celów musi zatem zmierzać wraz z braćmi w kapłaństwie inną drogą, okrężną, ale i i bardziej skuteczną. Rzymski katolicyzm w Polsce przestał się rozwijać umysłowo w okresie międzywojennym i (po okresie poważnych dokonań społeczno-politycznych, głównie w Wielkopolsce i na Śląsku) powrócił do prostactwa i pychy z czasów od Zygmunta Wazy do Sasów. Nie cieszy mnie to wcale, bo źle wróży całemu naszemu krajowi. Jakobińskie dążności PiS-u... Owszem, ale na długo przed jakobinami ciemny tłum podburzony przez jezuitów dokonywał podobnych wyczynów z krucyfiksem w ręku w Krakowie, Wilnie i w wielu innych miastach.

Naprzeciw siebie nienasycony, a zarazem zdziecinniały KRK ma ugrupowania antyklerykalne, ogarnięte podobną niedorzecznością i pychą pogrobowców masonerii. Ci z kolei zupełnie zatracili propaństwowe i pronarodowe dziedzictwo Gomułki i Gierka. Alternatywą typu mniejsze zło jest wobec jednych i drugich PO. Alternatywą naprawdę dobrą byłby nowoczesny ruch narodowy, trzymający się z dala tak od sklerotycznego klerykalizmu jak wojującego ateizmu. Bierzmy się zatem (prócz niewątpliwie potrzebnych rozważań zasadniczych) do wymiernej, wspólnej pracy. Ja swoją propozycję w tej mierze przedstawiam. Czekam na uwagi, wnioski i propozycje alternatywne.
Adam Smiech dnia kwiecień 12 2011 10:17:54
Jakobińskie dążności PiS-u... Owszem, ale na długo przed jakobinami ciemny tłum podburzony przez jezuitów dokonywał podobnych wyczynów z krucyfiksem w ręku w Krakowie, Wilnie i w wielu innych miastach.

Jakobińskie w sensie metaforycznym naturalnie. Nie chodzi o Jakobinów sensu stricto. Tacy jakobini na polską miarę i z polską specyfiką (czyli płytkim, zewnętrznym katolicyzmem używanym jako oręż).
Taki obraz Kościoła polskiego nie jest pełny. Zwracam tylko Drogiemu Panu gjw uwagę na fakt, że wspomniany bp Ryczan podczas tego samego wystąpienia wygłosił również pean na cześć zmarłego P. Gosiewskiego. Nie przeszkadzało, że Gosiewski był rozwodnikiem. Jak ktoś jest "nasz", to nie przeszkadza - jak nie nasz, to przeszkadza. Etyka Kalego, która demoralizuje wpatrzonych w biskupa wiernych.
O alternatywie napisaliśmy już bardzo wiele i podstawy nowego ruchu już zakreśliliśmy. Uważam, że nie warto się powtarzać. Czas na konkrety. Wypadałoby się spotkać. Przynajmniej tych kilku myślących i aktywnych naszych Czytelników na początek.
ricardopl77 dnia kwiecień 12 2011 23:38:36
Ja z kolei jestem starokatolikiem - to bardziej herezja czy schizma?smiley
A co do rozwodników - to inny przykład były co prawda, PiSowiec i b. premier Kazimierz Marcinkiewicz, też rozwodnik i ponownie żonaty, obecnie pracownik Golman-sachsa, mający tak ogromną wiedzę , możliwość przekazania danych które nabył jako Premier i jak powiedział w Krakowie rok temu Zygmunt Wrzodak, powinien zostać aresztowany jak tylko przyjedzie na terytorium Polski!
ricardopl77 dnia kwiecień 14 2011 00:20:13

13.04.2011

Warszawa, 12 kwietnia 2011.Prokuratura Okręgowa w Warszawie
ul. Chocimska 28, 00-791 Warszawa


Zawiadomienie
o podejrzeniu popełnienia przestępstwa


Działając w imieniu Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej, składam niniejszym zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez organizatorów i uczestników pikiety przed budynkiem Ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie, przy ul. Belwederskiej, w dn. 9 kwietnia 2011 roku.

Uzasadnienie


Uczestnicy ww. pikiety dokonali publicznego spalenia oraz znieważenia podobizny premiera rządu obcego państwa, to jest przestępstwa określonego w art. 136 Kodeksu karnego. Uczestnicy ww. pikiety skandowali publicznie hasła i słowa mające na celu poniżenie przedstawicieli narodu rosyjskiego, to jest dopuścili się przestępstwa określonego w art. 256 i 257 Kodeksu karnego.

Partia Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej otrzymała cały szereg skarg ze strony przebywających w Polsce obywateli Federacji Rosyjskiej oraz Polaków pochodzenia rosyjskiego, zwracających uwagę, iż ww. wystąpienia w ich ocenie stanowiły podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym.

Sprawa została również nagłośniona przez środki masowego przekazu w Federacji Rosyjskiej, narażając na szwank starania Prezydenta Rzeczypospolitej oraz Rady Ministrów na rzecz normalizacji stosunków z Federacją Rosyjską oraz pojednania polsko-rosyjskiego. Dlatego uznać należy, iż wspomniane czyny stanowią działania o znacznej szkodliwości społecznej, stojące w sprzeczności z interesami Państwa Polskiego.


(-) Andrzej Lepper


za: http://www.samoobrona.pl/
Adam Smiech dnia kwiecień 15 2011 10:15:53
Bardzo dobre posunięcie Leppera. Co prawda do szuflady (z pewnością zostanie przemilczane), ale zawsze dobrze wiedzieć, że ktoś reprezentuje w sprawie rosyjskiej rozsądne poglądy i nie boi się tego ogłosić publicznie.

Przy okazji, nie przypominam sobie protestów Klubów Gazety Polskiej przed ambasadą Ukrainy za rządów banderowca Juszczenki...
ricardopl77 dnia kwiecień 15 2011 10:46:05
Dokładnie, nie znalazłem nigdzie wzmianki o tym co Lepper napisał smiley
gjw dnia kwiecień 15 2011 17:19:01
Za czasów dzieciństwa mojej matki dzieci starokatolickie nie chciały sią bawiś z rzymsko-katolickimi. Wyzywały się nawzajem od kozłowitów i spirytusów (od mszy łacińskiej: pax vobiscum, et cum spiritus tuo). Ma nadzieję, że już wszyscy wyrośliśmy z piaskownicy. Wartością absolutną nie jest postawienie na swoim, w tym w sprawach wyznaniowych. Dla mnie jest nią ta święta trójca, za którą przodkowie nasi walczyli i ginęli: Bóg, honor, ojczyzna. Wartością nadrzędną jest Polska, co rozumiem w duchu nacjonalizmu pozytywnego. Dzielę mieszkańców naszego kraju wyłącznie na tych, którzy to rozumieją właściwie, rozumieją błędnie, nie rozumieją oraz wreszcie takich, którzy celowo mu szkodzą. Polsce trzeba służyć zamiast chcieć ją zagarnąć wyłącznie dla siebie. Ona jest na to zbyt wielka duchem swego honoru i tolerancji. Boże wybaw Polskę, aby mogła być dla wszystkich swoich dzieci matką, a nie złą macochą. smiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014