Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 17 2019 22:35:40
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
1
1
11 lipca 2009 r. w Pabianicach
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Sukces Polaków na Litwie
Jednodniówka Narodowa

Z radością i nadzieją na przyszłość przyjmujemy wyniki wyborów samorządowych na Litwie, zwłaszcza na terenach zamieszkanych w większości przez Polaków, czyli na Wileńszczyźnie. Z radością, gdyż Akcja Wyborcza Polaków na Litwie zwiększyła swój stan posiadania jeśli chodzi o liczbę radnych, a z nadzieją, gdyż przywódca AWPL p. Waldemar Tomaszewski (na zdjęciu podczas Święta NMP w Turgielach 15.08.2008 r.) jawi się dzisiaj, wywołując jakże zasłużony rumieniec wstydu u ludzi zajmujących się polityką w Macierzy, jako najlepszy, najskuteczniejszy i najlepiej rozumiejący mechanizmy, polityk polski. Osiągnął ten status, wraz z organizacją, której przewodzi, doskonale "czytając" politykę, jak również zwalczając tradycyjny zestaw naszych, zawsze przynoszących nieszczęście, wad narodowych, jak bezhołowie, sobiepaństwo, zawiść prowadząca do niszczenia drugiego Polaka z korzyścią dla wrogów itd. Na szczególne podkreślenie zasługuje sojusz polityczno-wyborczy z mniejszością rosyjską na Litwie przynoszący korzyści obu stronom (ze wskazaniem liczebnym na stronę polską). Nie musimy nikomu tłumaczyć, że dla głupo-patriotów mnożących się jak pasożytnicze mrowie wokół nas, w Macierzy, jest to rzecz nie do pomyślenia. Na hasło Rosja reagują bowiem w najlepszym wypadku łapiąc, jak psy Pawłowa, za wirtualną szabelkę. Szczególnie "zasłużeni" są tzw. niepodległościowcy. Niedawno Gazeta Polska promowała polakożercę Landsbergisa, bo "dowalił Ruchom", generalnie zaś, dla polskiej(?) prawicy giedroyciowskiej, wileńscy Polacy są uciążliwym problemem; wyzywa się ich od agentów KGB itd., bo nie chcą na rozkaz kochać litewskich szowinistów w imię rzekomej odwiecznej, wspólnej walki z Moskalem! Wystarczy! Szkoda czasu i miejsca na opisywanie obłędu tych uczestników chocholego tańca odwiecznej już politycznej głupoty polskiej. Wracając do meritum - obserwując komentarze na forach (np. dyskusje internautów na stronie Kuriera Wileńskiego), widać, że ludzie, dla których zniszczenie rodaka, a co za tym idzie i sprawy, jest najważniejsze w życiu, nie zniknęli. Jednak - nic to! Interes polskiej większości na Wileńszczyźnie wymaga jedności i konsekwencji w realizacji założonych celów. Oba te warunki zapewnia i spełnia p. Waldemar Tomaszewski. Ze wspomnianym poczuciem wstydu i bezradności, czując się jak bracia mniejsi, składamy Jemu i Organizacji, której szefuje serdeczne gratulacje za osiągnięty wynik i życzymy dalszej owocnej pracy dla sprawy polskiej na Wileńszczyźnie!

Poniżej, za Kurierem Wileńskim, podajemy wyniki wyborów:

Akcja Wyborcza Polaków na Litwie (AWPL) podczas niedzielnych wyborów samorządowych zdobyła w Wilnie, gdzie występowała w koalicji z Sojuszem Rosjan ("Blok Waldemara Tomaszewskiego"), drugą pozycję uzyskując 15,07 proc. głosów i zdobywając 11 mandatów w 51-osobowej radzie miasta.

Polacy w Wilnie jeszcze nigdy nie osiągnęli takiego wyniku. Na 151 komisji wyborczych w stolicy AWPL wygrała aż w 56.
- To sukces- mówi przewodniczący AWPL, eurodeputowany Waldemar Tomaszewski.

Najwięcej mandatów w Wilnie zdobyła koalicja kandydatów niezależnych, której przewodniczy Arturas Zuokas - 17,74 poparcia i 12 mandatów. Trzecią pozycję uzyskała partia konserwatywna - 13,89 proc. głosów i 10 mandatów.

Do Rady Samorządu miasta Wilna weszła też Partia Pracy - 11,68 proc. głosów i 8 mandatów, socjaldemokraci 7,08proc. i 5 mandatów oraz Porządek i Sprawiedliwość - 6,01 proc. i 5 mandatów.

Akcja Wyborcza Polaków na Litwie zdecydowanie zwyciężyła w rejonach wileńskim i solecznickim, gdzie od 16 lat jest partią rządzącą.

W rejonie wileńskim AWPL uzyskała 64,72 proc. głosów i zdobyła 19 mandatów w 27-osobowej radzie. W rejonie solecznickim uzyskała 70,29 proc. poparcia i 22 mandaty w 25-osobowej radzie.

AWPL umacnia swoją pozycję w rejonie święciańskim - 4 mandaty i 13,24 proc. poparcia, w rejonie szyrwinckim - 2 mandaty i poparcie 4,62 proc.. W rejonie trockim AWPL zachowała 5 mandatów przy 18,74 proc. poparciu.

W Wisagini, gdzie AWPL startowała po raz pierwszy, uzyskała 6,50 proc. głosów i 2 mandaty.

Komentarze
Piotr Kolczynski dnia marzec 03 2011 12:07:11
Ten wynik, to efekt prawidłowego rozumienia otaczającego Polaków na Letuvie, świata. To spojrzenie - chłodna ocena faktów, a potem podjęcie właściwych kroków prowadzących do sukcesu.

Przydałby się w Polsce legion Tomaszewskich.
gjw dnia marzec 03 2011 14:34:29
Jeżeli się chce być skutecznym w polityce, to się robi politykę, a nie np. nawraca schizmatyków.
kot dnia marzec 03 2011 18:55:44
Takie zwycięstwo, szkoda tylko że w przeddzień rozłożenia polskiego szkolnictwa. Nie wiadomo jak ten problem rozwiązać. Ale rasowi politycy powinni brać pod uwagę najróżniejsze scenariusze. Gdyż druga strona wyraźnie dąży do konfrontacji, jak gdyby była wielkim mocarstwem z potężnym wojskiem i sojusznikami smiley
Arek dnia marzec 05 2011 22:27:48
O współpracy polsko -rosyjskiej na Litwie wspominałem w swoim artykule zamieszczonym na łamach Jednodniówki. Współpraca ta niestety jest ignorowana przez Warszawę a prawda jest taka że oprócz wielu innych kwestii z powodu, których dobre relacje Polski z Rosją są konieczne to właśnie trudna sytuacja Polaków i Rosjan na Litwie, tę potrzebę potęguje. Mamy szansę aby razem z Rosjanami dużo bardziej skutecznie wymóc na Litwinach normalne traktowanie naszych rodaków na Litwie. Polska woli jednak łożyć kasę na opozycje białoruską z powodu rzekomych prześladowań Polaków na Białorusi nie dostrzegając niemal zupełnie rzeczywistego ogniska prześladowań i szykan Polaków na Litwie. No ale nie ma się co dziwić skoro Buzek podczas swojej oficjalnej wizyty na Litwie jak przewodniczący PE demonstrujących przeciwko litewskim szykanom Polaków wezwał do nie wszczynania waśni na tle narodowościowym! Człowiek ten zdobył jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy z wyników w wyborach do do PE w Polsce. Tacy ludzie są wybierani przez ogłupiałe społeczeństwo polskie do reprezentowania nas na forum międzynarodowym. wobec systematycznie spadającego odsetka Polaków na Litwie ten sojusz z Rosjanami jest tam dla nas wręcz koniecznością. Rosjanie mimo że jest ich około 4% a Polaków około 8% są i tak w lepszej sytuacji bo rosyjskiego można posłuchać w litewskich stacjach radiowych gdzie sporo jest współczesnej muzyki rosyjskiej czy nawet w restauracjach gdzie menu dostępne jest zazwyczaj po litewsku, angielsku i rosyjsku sporadycznie tylko po polsku. Tygodniowy pobyt na Litwie w ramach oficialnej wizyty państwowej dał mi dość szeroki pogląd na sytuację Polaków, ich relacje z Rosjanami, stan polskich szkół czy poziom jaki reprezentują pracownicy polskiej ambasady w Wilnie.
SecretLegionsPL dnia marzec 08 2011 17:33:58
Miło czytać takie informacje. smiley Mam nadzieję że sojusz wileńskich Polaków z Rosjanami będzie umacniać się i przyniesie pozytywne rezultaty.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014