Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 16 2019 18:41:10
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
17
17
VI Dzień Kultury Kresowej w Kędzierzynie-Koźlu 6.06.2009 r.
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Podwójna miara
Jednodniówka Narodowa

Prezydent Komorowski zaprosił na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego byłych prezydentów i premierów RP. M.in. generała Wojciecha Jaruzelskiego. Specjalne posiedzenie RBN ma związek z nadchodzącą wizytą prezydenta Rosji Dimitrija Miedwiediewa w Polsce. Generał stwierdził, że weźmie udział w spotkaniu. Rozsierdziło to naturalnie p. Jarosława Kaczyńskiego, który na specjalnej konferencji prasowej powiedział: "To jest powrót do okresu tuż po Okrągłym Stole. Nie wyobrażam sobie, by były jakieś inne przyczyny zapraszania byłego dyktatora Polski.(...) Mamy do czynienia z czymś zupełnie zdumiewającym i wymagającym zastanowienia. To pokazuje jak wielka jest różnica pomiędzy mną i obecnie urzędującym prezydentem (...) wobec tego nie widzi możliwości współpracy z prezydentem Bronisławem Komorowskim"(za onet.pl). W sumie, żadne zaskoczenie. Perz z dnia na dzień też się w pszenicę nie zamieni. Generał Jaruzelski "cieszy się" zapiekłą nienawiścią "czerwonej" prawicy (nie dziw się Drogi Czytelniku - wszak to spadkobiercy czerwonych z czasów powstania styczniowego i PPS Frakcji Rewolucyjnej) nie od dziś. Coroczne cyrki 13 grudnia są tego najbardziej jaskrawym wyrazem, ale pamiętamy także zamieszanie z przyznaniem Jaruzelskiemu Krzyża Zesłańców Sybiru i żenujące komentarze Kancelarii zmarłego prezydenta Kaczyńskiego, po których Generał odznaczenie odesłał. Zapiekli wrogowie "dyktatora" jakby nie pamiętali, że możliwość opluwania go dzisiaj zawdzięczają także jemu samemu, niezależnie bowiem od ocen Okrągłego Stołu, wolność słowa po nim stała się w Polsce faktem. Ale jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy. Dyktator II RP w latach 1926-35, Józef Piłsudski, jest dla Jarosława Kaczyńskiego, jego formacji politycznej i dla rzeszy zwolenników, bogiem. Dzieje się tak pomimo oczywistych faktów takich jak odpowiedzialność Piłsudskiego za ok. 400 zabitych Polaków w dniach zamachu majowego, za Brześć, za Berezę i za nieznanych sprawców, a przy okazji, dla ciekawych, i za hasło "zapluty karzeł", które pierwotnie wypowiedział marszałek z myślą o Narodowej Demokracji. Pies z kulawą noga nie wie, gdzie leżą ofiary zamachu majowego, w kościołach nie odprawia się mszy za ich dusze, a w rocznicę zamachu czci się rokoszanina. W ten sposób zwichnięto w Polsce zmysł moralny, otwierając drzwi dla relatywizmu. Szczególne "zasługi" ma w tym względzie tzw. prawica, której "wodzem" jest dzisiaj złotousty szef PiS-u. Kali górą!

Komentarze
radical2 dnia listopad 24 2010 21:48:23
Moim zdaniem wolność słowa naród polski osiągnął wbrew reżimowi komunistycznemu.
radical2 dnia listopad 24 2010 21:50:25
Co do roli i kultu Piłsudskiego - popieram, wolę ND.
Adam Smiech dnia listopad 24 2010 23:28:28
Moim zdaniem wolność słowa naród polski osiągnął wbrew reżimowi komunistycznemu

Niestety, pogląd ten nie jest realistyczny, a co najważniejsze, nie odpowiada prawdzie. Ja nie zamierzam gloryfikować, czy przesadzać w pozytywnych ocenach gen. Jaruzelskiego i reszty ówczesnej ekipy rządzącej Polską. Wiem, że bez Gorbaczowa oraz bez woli Stanów Zjednoczonych dogadania się z nim odnośnie rozmontowania układu wschodniego, prawdopodobnie polscy komuniści nic by nie uzyskali, a może nawet nie chcieli nic robić w kierunku zmian. Ale nie zapominam również, że jednak, kiedy warunki ku temu się pojawiły, wybrali drogę zejścia ze sceny (oczywiście ze wszystkimi przyległościami, w tym negatywnymi, w postaci uwłaszczenia nomenklatury itp., itd.). Naród polski, czy też większość społeczeństwa polskiego w latach 1988-89 była zniechęcona do wszystkiego, i do partii, i do Solidarności. Strajk w stoczni w 1988 r. był żałosną karykaturą wcześniejszych masowych wystąpień robotniczych (mam również własne wspomnienia z tamtego czasu - byłem z klasą, jako uczeń, w Gdańsku, we wrześniu 1988 r., obwieszony znaczkami Solidarności itp.; przez trzy dni, z gorącymi głowami, po kilka godzin wolnego czasu spędzaliśmy na wędrowaniu po miejscach słynnych z robotniczych protestów i na rozmowach z ludźmi; spotkaliśmy jedną jedyną starszą panią w Sopocie, która miała znaczek Solidarności; poza tym, zaskakującą obojętność i marazm; wtedy po raz pierwszy zastanowiłem się nad wartością propagandy RWE i GA i zacząłem weryfikować swój ówczesny "gorący" pogląd na rzeczywistość). To historia, powtarzam, głównie za pośrednictwem wybitnej postaci Michaiła Gorbaczowa, zadecydowała o zmianach. Zasługa gen. Jaruzelskiego polega na tym, że nie tylko się temu nie przeciwstawił, ale stał się uczestnikiem zmian i ostatecznie sam zszedł ze sceny, już jako prezydent tzw. III RP. Że dogadał się z lewicą korowsko-solidarnościową? To fakt, ale czy była jakaś alternatywa? Byli twardzi antykomuniści, którzy chcieli komunistów wsadzać, a generała zlinczować - występowali więc przeciwko samej istocie zmian. Alternatywy narodowej - nie oszukujmy się - nie było. To wszystko powoduje, że nie odnoszę się z entuzjazmem do Okrągłego Stołu. Ale nie mogę, wbrew faktom, tworzyć historii, której nie było. Wolność słowa i brak cenzury, to skutek właśnie tych porozumień. Skutek pozytywny, który jednak przecież nie sprawia, że automatycznie uznamy szereg innych skutków również za pozytywne. Jedno nijak się ma do drugiego. Uwłaszczenie chłopów w 1864 r. było dziełem cara i co z tego? Co do generała Jaruzelskiego, za jego największa zasługę dla Polski uważam skuteczne zapobieżenie wybuchowi powstańczemu w 1981 r., który spowodowałby nie tylko potoki krwi, ale i prawdopodobnie to, że dziś żylibyśmy w rażąco gorszych warunkach i wewnętrznych i międzynarodowych.
Boleslaw Paszkowski dnia grudzień 09 2010 08:42:01
Solidarność i Międzynarodówka Komunistyczna
Stwierdzenia wielce zbulwersowanego posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego z okazji odejścia dwóch członków Kapituły Orderu Odrodzenia Polski r11; Zofii Romaszewskiej i prof. Ryszarda Bugaja. Osób, które rsą wybitnie zasłużonymi antykomunistycznymi opozycjonistami, a więc tego środowiska, które dziś jest beneficjentem odznaczeń państwowychr1;. Jednocześnie stwierdza, że rgłowa państwa nie jest w stanie oprzeć się pokusie upolityczniania polityki przyznawania orderówr1; . Tym bardziej, że rod pamiętnych słów prezydenta Bronisław Komorowski nie jest w stanie mnie niczym zdziwićr1; - gdy w maju tego roku Komorowski stwierdził, że charyzmę ma, a potwierdza to nawet gen. Wojciech Jaruzelskir1;. Tym bardziej obecny kociokwik wywołany z racji zaproszenia przez prezydenta Komorowskiego gen. Jaruzelskiego na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
Powyższe dziwne i wieloznaczne oświadczenia pana posła pod tytułem r11; rJuż na początku prezydentury dochodzi do dużego zgrzytur1; - wywołują wysoce bulwersujące skojarzenia i wnioskowania w zestawieniu z faktami historycznymi wydarzeń ostatnich lat trzydziestu, sięgających korzeniami okresu I Wojny Światowej. Ostatnio związanych szczególnie z osobą gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Faktami a nie zakłamanymi konfabulacjami powszechnej manipulacji społecznej. Skłania to do bardziej analitycznego postrzegania przedmiotowych zagadnień a w szczególności:
1. - rBUND stworzył KOMINTERN. BUND Komintern rozwiązał i stworzył SOLIDARNOŚĆ r11; stwierdził Marek Edelman (TVP). BUND r11; żydowska partia socjaldemokratyczna założona w 1897 roku w Cesarstwie Rosyjskim, przeciwna odbudowie państwa polskiego (EP PWN 1996).
2. Członkowie BUND stanowili trzon ekipy amerykańskich rewolucjonistów z L. D. Trockim (Bronstein) na czele, którzy wespół z ekipą rewolucjonistów niemieckich z W. I. Leninem (Uljanow) na czele, w listopadzie 1917 roku obalili w drodze puczu pro angielski Tymczasowy Rząd Rosyjski z premierem A. F. Kiereńskim (Adlerem) i ustanowili rdyktaturę proletariatur1; (Jim Maars: Oni rządzą światem, tłum. z ang. Warszawa 2005) .
3. Formalnie na czele rpaństwa zwycięskiego proletariatur1; stanął W. I. Lenin. Już w 1917 roku wydał dekret uznający rozbiory Rzeczpospolitej za nieważne w chwili ich dokonania. Wiosną 1918 roku Lenin publicznie stwierdził, że rw najbardziej makabrycznych snach nie przewidział następstw jakie przyniósł BOLSZEWIZMr1; Lenin podjął działania w kierunku odwrotu od szczytnych haseł. W konsekwencji w wyniku ZAMACHU, zorganizowanego przez Gminę Żydowską Moskwy (Ossendowski: Lenin, 1935). W zamachu został ciężko ranny. Do pełni sił już nie powrócił. Był jedynie transparentem w imieniu którego decyzje podejmowały układy trockistowskie (prawica komunistyczna).
4. Trocki w marcu 1919 roku powołał Komintern (parlament światowy), zaś we wrześniu Komitet Wykonawczy Kominternu (komunistyczny rząd światowy) z Ł. M. Kaganowiczem na czele. Pełniły one funkcje podmiotowe w Krajach Obozu Socjalistycznego. Były dyskretnie sterowane przez układy międzynarodowe, głównie przez służby specjalne Stanów Zjednoczonych z Imperium Brytyjskim w roli głównej. Decyzje Kominternu były obligatoryjnie obowiązujące wszystkie partie komunistyczne i robotnicze w skali globalnej z KPZR i NSDAP włącznie. Występowały one najczęściej pod mianem partii socjaldemokratycznych, przepoczwarzające się w komunistyczne.
5. Zamach majowy 1926 roku był wyreżyserowany i wspomagany aktywnie przez BUND. Piłsudski, z racji patologii centralnego układu nerwowego, pełnił zasadniczo rolę atrapową.
Marszalek Piłsudski 13 grudnia 1927 roku podpisał dekret zmiany Godła RP: Zamiana korony SUWERENA na koronę WASALA.
6. Czołowi polscy opozycjoniści już od wczesnych lat 60r17; wywodzili się głównie z kręgów socjaldemokratycznych. Byli w przeważającej mierze etatowymi agentami obcych w zależności od aktualnych potrzeb manipulacyjno propagandowych. Powszechnie zastosowano maskaradę etniczną i wyznaniową. Neofityzm w KK osiągnął niebotyczne rozmiary, szczególnie w latach 80r17;, z totalnym odlotem po 1989 roku.
7. W końcu lat 60 doszło do porozumienia Breżniewa z Nixonem o tworzeniu systemu bezpieczeństwa globalnego i zakończenia zimnej wojny. Było to kontynuacją porozumienia Chruszczow r11;Kennedy z 1962 roku w Wiedniu, brutalnie przerwanego w 1963 roku.
8. Wydarzenia grudniowe 1970 roku na Wybrzeżu Gdańskim były kontynuacją oporu sił neokonserwatywnych i prawicy komunistycznej. Na Wybrzeżu Gdańskim zaobserwowano masowy udział wojsk NKWD w mundurach WP. Przebieg Wydarzeń Grudniowych nosił wszelkie znamiona makabreski, rozgrywanej w naturalnym plenerze, łącznie z użyciem ostrej amunicji w 1 - procentowym wymiarze.
9. 12 grudnia 1981 roku w WARSZAWIE zostały uruchomione procedury ukonstytuowania rządu nacjonalistycznego w drodze PUCZU. 13 grudnia o godz. 03 WP aresztowało w Pałacu Staszica 30 puczystów. Personalia puczystów dotychczas nie zostały publicznie ujawnione.
Komisja Krajowa NSZZ Solidarność, obradująca w Gdańsku, delegowała swoich przedstawicieli (Jacek Kuroń i Karol Modzelewski) do składu rządu puczystów w Warszawie. Delegaci Gdańska nie opuścili.
10. W dniu 13 grudnia 1981 roku w godzinach 4-6 na lotnisku w Warszawie wylądowało w 11 ciężkich samolotach transportowych, jako forpoczta desantu wojsk Specnaz NKWD. Lotniska o godz. 2 zostały obsadzone przez oddziały WP. Na Lotnisku Okęcie doszło do strzelaniny. Śmiertelnie ranny został Michaił Susłow. Wyeliminowanie najwyższej rangi DOWÓDCĘ politycznego operacji desantowej, zdezorganizowało realizację programu: dokonania PUCZU przez wojska NKWD w Warszawie i ustanowienie władzy w Polsce przez międzynarodową prawicę komunistyczną.
Tym samym wprowadzenie stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 roku, uratowało ETOS Solidarności, opanowanej całkowicie przez PRAWICĘ neokonserwatywno KOMUNISTYCZNĄ. A jednocześnie miało ogromny wpływ na dokonanie pokojowych przeobrażeń totalitarnego systemu w Związku Radzieckim.
W konsekwencji gen. Wojciech Jaruzelski i Polski Stan Wojenny walnie przyczynił się do odniesienia zwycięstwa nad siłami prawicy komunistycznej i neokonserwatywnej. rosyjskich sił demokratycznych nad siłami międzynarodówki Komunistycznej wspieranej potęgą wielomilionowych struktur NKWD z ponad milionową armia, dysponującą arsenałem atomowym Związku Radzieckiego.

PS Według wszelkich przesłanek:
a. Układy neokonserwatywne stanowią trzon prawicy kosmopolitycznej. Jednocześnie wykorzystują układy prawicy komunistycznej (internacjonalistycznej) instrumentalnie w walce z systemami demokratycznymi.
b. Walka zapoczątkowana przez Stalina a następnie przez Chruszczowa i Kennedyego o niedopuszczenie do rozwalenia świata na kawałki TRWA.
c. Przedstawiony probabilistyczny, wielce uogólniony obraz pewnego wycinka dziejów najnowszych nie pretenduje do tworu naukowego. Powstał w wyniku wnioskowania dedukcyjnego w oparciu o informacje CZĄSTKOWE i analizę systemową łańcuchów przyczynowo- skutkowych wybranych szczególnie istotnych zdarzeń..
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014