Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 15 2019 09:29:56
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 13
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
30
30
Irak
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Atak szaleńca w Łodzi
Jednodniówka Narodowa

W Łodzi w godzinach przedpołudniowych (wtorek 19.10.10) w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na ul. Sienkiewicza, miał miejsce atak szaleńca, który przy użyciu broni palnej i białej zabił jedną osobę, dwie zaś ranił, w tym jedną ciężko. Jest to wydarzenie bardzo przykre. Zginął człowiek, zapewne pozostawił rodzinę, być może śmierć zabierze jeszcze któregoś z rannych. Wg danych jakie obecnie posiadamy, sprawa wygląda na atak człowieka chorego psychicznie. Trudno sobie wyobrazić, aby zwłaszcza w takich a nie innych okolicznościach, był to jakiś zaplanowany mord polityczny. Jak należało się spodziewać, ważnym osobom z PiS to tragiczne wydarzenie kojarzy się zupełnie inaczej. Ma być to element kampanii nienawiści, za którą to kampanię odpowiada głównie Platforma Obywatelska. Sam prezes Kaczyński raczył był orzec: "To nie był atak przypadkowy. To efekt tej wielkiej kampanii nienawiści, jaka od pewnego czasu toczy się w Polsce(...) Każde słowo, które będzie kontynuacją tej kampanii, wszystko jedno, kto je wypowie, czy polityk, czy dziennikarz, będzie wezwaniem do mordu." Krytyka polityczna wezwaniem do mordu?! Cóż można powiedzieć na podobne brednie (nie wiadomo przy tym, czy p. Prezes jest w fazie brania kolejnej porcji psychotropów, czy tez nie)? Przypominamy, że to PiS od dawna dzieli Polaków na zdrajców i nie-zdrajców, na stojących po stronie właściwej i stojących po stronie ZOMO, na patriotów wielbiących powstanie warszawskie i pewnych o winie Rosji w sprawie Smoleńska oraz zdrajców, którzy tak nie uważają. Czyżby nie wiedziano w PiS, że kto sieje wiatr ten zbiera burzę? Tymczasem miecz okazał się obosieczny. W ostatnich miesiącach spotkałem wielu ludzi pozostających pod wpływem retoryki PiS, którzy, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy, żyją nienawiścią wobec rodaków. Obecne rządy mają być gorsze od czasów stalinowskich itd. Retoryki tej słuchają także ludzie - z takich czy innych powodów, racjonalnych, czy nieracjonalnych, a może nawet patologicznych, - nienawidzący PiS. Szaleńców nie brakuje po żadnej stronie sporu. Jeden z nich zaatakował w Łodzi. To Jarosław Kaczyński z twardym jądrem PiS powinien się zastanowić nad swoją retoryką podsycania podziałów i nienawiści pomiędzy Polakami. Nie liczmy jednak na to. A kampania nienawiści? Cóż to takiego? Co to - mamy do czynienia z panienkami, których nie wolno urazić? Jak echo odbija się tutaj tragiczna i zawstydzająca ustawa o ochronie czci Piłsudskiego z 1937 r. PiS najwyraźniej do takiej ustawy tęskni tyle tylko, że obiekt ochrony miałby być inny. Kończąc, chcę podkreślić dwie rzeczy. Po pierwsze - uważam, że różnić się trzeba rozsądnie i rozumnie a polityczne przeciwności nie muszą oznaczać nienawiści na co dzień. Po drugie - jeśli poszlibyśmy drogą obłędnych teorii spiskowych, którymi PiS, Radio Maryja i Nasz Dziennik żyją po Smoleńsku, należałoby wysunąć równie absurdalną jak te teorie tezę, że za atakiem szaleńca stoi... PiS. By uwiarygodnić tezę.

PS. Ponad 10 lat temu, także w Łodzi miało miejsce zdarzenie, podczas którego starszy mężczyzna postrzelił człowieka. Ten zmarł z upływu krwi. Byłem świadkiem, jak mój znajomy stwierdził tonem nie znoszącym sprzeciwu, że to ubek i komuch, bo tylko tacy mają broń. Potem okazało się, że był to człowiek udający się na spotkanie organizacji... prawicowej i pozostający w orbicie prawicowych poglądów. Było to jedno z wydarzeń, które nauczyło mnie, aby być advocatus diaboli wszelkich teorii spiskowych.

Komentarze
gjw dnia październik 19 2010 20:59:57
Ten podział sceny politycznej między dwie wielkie partie jest niezdrowy. Kolejny przykład na poparcie tego twierdzenia. Potrzebna jest trzecia siła - siła cywilizacji łacińskiej. Naród powinien wreszcie sią obudzić. Należy codziennie poświęcać na ten wielki cel swój czas i wysiłek. Niech każdy nieco poświęci, a wielki cel zostanie osiągnięty. Liczą na to i ufam w miłosierdzie Boże oraz wyższe przeznaczenia naszego własnego narodu, który w końcu musi nabraś rozumu. Inaczej biada!
Adam Smiech dnia październik 20 2010 13:16:57
Oczywiście, podział ten jest chory. Ktoś powie, że znowu się czepiam PiS-u, ale proszę zwrócić uwagę, że to właśnie PiS w sposób mistrzowski zmonopolizował tzw. prawicowo-katolicką stronę sceny politycznej. Zmonopolizował i narzucił własne (w istocie będące modyfikacją pomysłów XIX-wiecznych i piłsudczykowsko-giedroyciowskich) punkty widzenia na historię, politykę zagraniczną itd. Punkty widzenia zwyczajnie złe, a przez to niebezpieczne dla Polski. Odnoszę się tu do PiS-u, gdyż przecież nie pretendujemy do tej części sceny politycznej, którą zajmuje PO, czy tym bardziej SLD. Fakty są takie, że obłędny mistycyzm o podłożu rusofobicznym zapanował dzięki PiS-owi pośród tych ludzi/środowisk, do których tradycyjnie kierowaliśmy swoje przesłanie my-narodowcy. Nie wiem, jakie mamy szansę w najbliższej przyszłości. Z realistycznym przekazem nie dotrzemy do ludzi pogrążonych w niezdrowym mistycyzmie. Chyba najważniejszym zadaniem byłoby dla nas dotarcie do biznesmenów. Ale tych myślących po polsku jest tak niewielu. Są opanowani przez swego rodzaju klasowy egoizm, co w połączeniu z porażającymi brakami wiedzy o własnej tożsamości daje efekt bardzo smutny. Coraz bardziej rozumiem Wielopolskiego...
Piotr Kolczynski dnia październik 20 2010 15:56:52
Wypowiedzi przywódców PiS świadczą tylko o jednym. Oni dążą do podpalenia Polski. Nie mogą znieść tego, że nie rządzą i do władzy pójdą za wszelką cenę, choćby po trupach.
Obawiam się do czego mogą doprowadzić po ogłoszeniu raportu w sprawie katastrofy samolotu prezydenckiego. To są ludzie wysoce niebezpieczni, których powinno się izolować w zakładach zamkniętych. Jest rzeczą tragiczną, że potrafili do swych szalonych planów przekonać tak wielu Polaków.
Arek dnia październik 20 2010 18:03:51
Z przykrością patrzyłem jak katastrofę w Smoleńsku PiS wykorzystywał w kampanii prezydenckiej ale wtedy było to pół biedy bo brat wykorzystywał śmierć brata teraz wykorzystuje się śmierć szeregowego działacza w kampanii samorządowej a wszystko dla realizacji wizji człowieka który wprost przyznaje się do tego, że w trakcie kampanii na głowe państwa 40 milionowego narodu zażywał medykamenty, od których był niepoczytalny. To jest dopiero potwarz dla narodu i brak powagi dla państwa, narodu i kluczowych instytucji w państwie. Niestety choć nie trawię Niesiołowskiego to popieram jego opinię o potrzebie izolacji tych ludzi.
kot dnia październik 21 2010 19:11:46
Opinia Pana Kolczynskiego jakże trafna. Dobrze że spada popularność PiS teraz, jak wyłazi z niego wszytsko co najgorsze. Widać nie można tak łatwo wcisnąć ludziom każdego kitu. Martwi jednak, że tacy ludzie jak czołowi, pożal się Boże , myśliciele w thinktanków , dziennikarze, historycy, generałowie itd. wydają z siebie tak ordynarne kłamstwa i insynuacje uwiarygadniając wszytsko swoimi nazwiskami. Może warto te osoby zapamiętać, a dojdziemy do ciekawych spostrzeżeń jeśli chodzi o teorie spiskowe. To wszystko wychodzi z Gazety Polskiej via Nasz Dziennik. A w tle lobby banderowskie znów zaciera ręce.
gjw dnia październik 22 2010 01:10:07
Panie Adamie drogi, niech pan nie załamuje rąk. Ten medal ma dwie strony. Jest ta ciemna. na którą pan wskazuje, ale jest i jaśniejsza. Otóż teraz poznamy, kto z obozu patriotycznego ma rozum, a kto jest bezrozumny, kto potrafi rzetelnie pracować nie zważając na hałas wytwarzany przez twórców machinacji i ich użytecznych durniów, a kto nie itp., co może nam długoterminowo zapewnić nieocenione wprost korzyści dla naszego kraju.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014