Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumPaździernik 18 2019 16:08:03
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Nie brak również niezwykłych form naturalnych
Nie brak również niezwykłych form naturalnych
Piękno pabianickiego cmentarza
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Polska a szczyt Unii Europejskiej
Polityka ZagranicznaGorącym tematem ostatnich dni jest szczyt Unii Europejskiej, na którym mają zapaść decyzje dotyczące traktatu konstytucyjnego UE. Polskie media koncentrują się wyłącznie na sprawie tzw. pierwiastka, tj. metody liczenia głosów w Radzie Europy, zaproponowanej przez Polskę jako alternatywę dla bardzo niekorzystnego dla Polski systemu liczenia głosów przyjętego w projekcie unijnej konstytucji. Nie będziemy oceniali żadnego z tych systemów, gdyż sprawa ta ma w istocie znaczenie trzeciorzędne.
Istotne jest co innego, a mianowicie, czy polski rząd opowiada się za konstytucją UE ustanawiającą superpaństwo pod nazwą „Unia Europejska”, będące podmiotem prawa międzynarodowego na prawach państwa (którego częściami składowymi na prawach quasi-województw będą dotychczasowe państwa członkowskie umowy międzynarodowej również funkcjonującej pod nazwą „Unii Europejskiej”, i które to państwa utracą poprzez ustanowienie nowego podmiotu swoją odrębność i suwerenność), czy też nie.
To jest kwestia fundamentalna, zasadnicza. Niestety, wypowiedzi członków polskiego rządu (nie mówiąc już o mediach) są zbyt zagmatwane, zbyt niejednoznaczne, abyśmy byli w stanie powiedzieć z całą pewnością, po co przedstawiciele państwa polskiego na ten szczyt jadą. Dlatego nasze stanowisko jest stanowiskiem „sub conditione”.
Jeżeli polski rząd zamierza na szczycie UE walczyć o zachowanie suwerenności państw narodowych, występując przeciwko ustanowieniu superpaństwa europejskiego, a wobec prawdopodobnego braku sukcesu, zerwie ten szczyt swoim wetem, stanowisko to będzie cieszyć się naszym pełnym poparciem. Wówczas walka o pierwiastek ma sens, gdyż dotyczyć będzie sprawy wycinkowej. Konstytucja UE będzie na jakiś czas zarzucona, natomiast rozwiązania cząstkowe, jak właśnie zmiana sposobu liczenia głosów, mogą być przeforsowane, dlatego wtedy pierwiastek będzie ważny.
Natomiast, jeżeli polski rząd jedzie na szczyt tylko po to, aby sprzeciwić się samemu sposobowi liczenia głosów w organie superpaństwa europejskiego, przy braku sprzeciwu wobec ustanowienia superpaństwa jako takiego, to oczywiście postawa taka będzie niezgodna z interesem Polski dzisiaj i w przyszłości, zaś sama walka o pierwiastek będzie nieistotnym przekomarzaniem się z możnymi tego szczytu, być może podejmowanym jedynie pod publiczkę, żeby wywrzeć na Polakach wrażenie, że prowadzi się jakąś, niezwykle ciężką, walkę o narodowe priorytety Polski.
Jak jest i jak będzie nie wiemy. Obawiamy się niestety, że wariant pesymistyczny jest bardziej prawdopodobny, niemniej pozostaje nadzieja, że nawet popełniający dotychczas poważne błędy w polityce zagranicznej rząd, stanie choć w tej sprawie na wysokości zadania. Historia przypomina nam przecież w tym momencie wystąpienie sejmowe Becka, odrzucające żądania niemieckie. Dla Becka była to w istocie katastrofa jego polityki, więcej, katastrofa całej polityki sanacyjnej, ale dla Polski był to krok milowy, był to powrót do polityki (to prawda, że jednorazowy i nie mający dalszych konsekwencji) Dmowskiego. Skoro mógł Beck, może i Kaczyński.
Jeszcze jedno słowo o preambule konstytucji europejskiej. W sposób oczywisty nie będzie ona zawierać odniesienia do Boga, ani do wartości chrześcijańskich, czy też do dziedzictwa chrześcijańskiego. Zresztą nawet gdyby zawierała, to wobec likwidacji suwerenności państw narodowych poprzez ustanowienie superpaństwa europejskiego, jak również wobec w istocie masońskiej proweniencji UE, preambuła z invocatio Dei i tak nie miałaby żadnego znaczenia. Polska propozycja (poza tym, że jest bez znaczenia z wyżej wskazanych powodów) wpisania do preambuły odwołania do judeo-chrześcijańskich korzeni Europy jest swoistym kuriozum. Nie istnieje żadna wspólna tradycja żydowsko-chrześcijańska w Europie. To tak, jakby mówić o judeo-germańskiej tradycji III Rzeszy.

Adam Śmiech
Komentarze
Katamaran dnia czerwiec 22 2007 10:12:42
Porównanie niezbyt celne - żydowsko-chrześcijańska Europa, a Judeo Germańskiej III rzeszy, czy Kościół mordował żydów w europie przez 2000 lat?
Adam Smiech dnia czerwiec 22 2007 13:40:57
Nie chodzi o konkretne wydarzenia i nie chodzi o porównanie na płaszczyźnie historycznej, lecz ideowej. Chodzi o to, że chrześcijaństwo kształtowało się, a później kształtowało Europę w opozycji do Judaizmu i w związku z tym fakt, że w sensie technicznym wyszło z Judaizmu (początkowe korzystanie z synagog itp.) nie ma znaczenia i trudno mówić o jakimś wspólnym dziedzictwie judeo-chrześcijańskim. Podobnie w III Rzeszy. Choć niektórzy autorzy (np. Koneczny) wskazują na zapożyczenie idei wybraństwa przez ideologów nazizmu właśnie z Judaizmu, to jednak nie można mówić o jakiejkolwiek wspólnej tradycji nazistowsko-żydowskiej. I tyle.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014