Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 19 2019 18:49:13
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
foto_x
foto_x
OUN-UPA, zbrodnie - wystawa w Łodzi.
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
List otwarty do kandydatów na prezydenta RP.
Polityka Wewnętrzna

Kresowy Ruch Patriotyczny (Porozumienie Organizacji Kresowych i Kombatanckich) oraz Społeczna Fundacja Narodu Polskiego, zawiadamiają że w dniu 18 maja 2010 roku wystosowały do kandydatów na urząd prezydenta RP list otwarty następującej treści:
Wielce Szanowny Panie!

Zbliża się 11 lipca – 67. rocznica apogeum rzezi wołyńskiej, najokrutniejszej zbrodni ludobójstwa w naszej historii, której dokonały formacje: Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów i tzw. Ukraińskiej Powstańczej Armii oraz dywizji SS Galizien. Setki tysięcy obywateli polskich mordowano w sposób sadystyczny, tak, aby ofiara cierpiała jak najdłużej. Zabijano bez wyjątku, od dzieci w łonie matek, do starców włącznie. Palono i równano z ziemią całe wioski i osiedla, wycinając nawet sady, po to, by nie pozostał żaden ślad polskości. Rzezie i pożogi ogarnęły następnie całe Kresy Południowo-Wschodnie i trwały aż do roku 1947. Do dnia dzisiejszego większość ofiar ludobójstwa nie miała należnego pochówku, a miejsca pogrzebania ich szczątków nie są nawet oznaczone.

W wolnej, demokratycznej Polsce żaden z dotychczasowych rządów nie miał woli, aby społeczeństwo polskie poznało prawdę o tragedii Kresów, a historia była fałszowana. Konsekwencją takich działań polskich władz jest fakt, że do dnia dzisiejszego nie udzielono zgody na wzniesienie w stolicy Polski pomnika ofiar banderowskiego ludobójstwa. Jest natomiast przyzwolenie na gloryfikację zbrodniarzy, a nawet nagradzanie apologetów zbrodni ludobójstwa (np.: prof. S. Kulczyckiego z Kijowa, W. Juszczenki i P. Kowala).

W kontekście katyńsko-smoleńskiej tragedii nasuwa się natarczywe pytanie – co ma się wydarzyć, aby prawda o tej tragedii Kresów dotarła do powszechnej świadomości polskiej i międzynarodowej opinii, a ofiary zbrodni były traktowane jednakowo, niezależnie od tego kto był sprawcą mordów?

Na Ziemiach Odzyskanych żyją Polacy, ekspatrianci z Kresów Wschodnich, a do dnia dzisiejszego Sejm nie uchwalił ustawy przyznającej im prawo własności nieruchomości przez nich użytkowanych, co naraża ich na roszczenia niemieckie, niejednokrotnie uznawane przez nasze sądy.

W imieniu Kresowian i kombatantów zwracamy się do Pana z następującymi pytaniami:

- Czy w przypadku objęcia Urzędu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wystąpiłby Pan do prezydenta Republiki Ukrainy z wnioskiem o uznanie przez odpowiednie władze tego państwa mordów dokonanych na ludności polskiej przez OUN – UPA za zbrodnię ludobójstwa, a organizacje OUN i UPA za zbrodnicze?

- Czy objąłby Pan swoim patronatem wzniesienie w stolicy Polski pomnika ofiar banderowskiego ludobójstwa?

- Czy wobec faktu, że mniejszości narodowe w Polsce są uprzywilejowane, a Polacy w krajach ościennych (Litwa, Ukraina i Niemcy) są dyskryminowani, wpływałby Pan na równorzędne, oparte na zasadach wzajemności, traktowanie naszych Rodaków w krajach sąsiednich?

- Czy złożyłby Pan w Sejmie projekt ustawy o uwłaszczeniu ekspatriantów, użytkowników nieruchomości na Ziemiach Odzyskanych?

Kresowianie i Kombatanci – weterani wszystkich frontów II wojny światowej oraz znaczna część społeczeństwa oczekują od Pana jednoznacznych odpowiedzi.

Ponadto pozwalamy sobie przytoczyć fragment z Uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 15.07.2009 roku w sprawie tragicznego losu Polaków na Kresach Wschodnich:

„Tragedia Polaków na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej winna być przywrócona pamięci historycznej współczesnych pokoleń. Jest to zadanie dla wszystkich władz publicznych w imię lepszej przyszłości i porozumienia narodów naszej części Europy, w tym szczególnie Polaków i Ukraińców.”
Z wyrazami szacunku


Przewodniczący Kresowego
Ruchu Patriotycznego
(-) Jan Niewiński

Prezes Społecznej Fundacji
Pamięci Narodu Polskiego
(-) Stefan Przywóski

Komentarze
Adam Smiech dnia maj 24 2010 15:42:45
Ha! A niektórzy już uważają, że nie należy w obecnej sytuacji (???) artykułować podobnych spraw. O Katyniu za to wolno, a nawet trzeba...
Adam Smiech dnia maj 25 2010 10:01:34
Kontynuując powyższe. Tajemnicze słowa pojawiły się na łamach Naszego Dziennika w dniu wczorajszym (24.05) w tekście red. J. Dytkowskiego. Oto one: "List zaskoczył przedstawicieli innych organizacji zrzeszających Kresowian. Podkreślają, że mają wątpliwości co do zasadności artykułowania tego typu oświadczeń w sytuacji klęsk, jakie przeżywa ostatnio Naród Polski: katastrofy prezydenckiego samolotu oraz powodzi. - Kresowiacy walczyli o te sprawy przez wiele lat, ale w dzisiejszej trudnej dla kraju sytuacji nie popieramy tego listu otwartego - uważa Agnieszka Bogucka, dyrektor biura oddziału warszawskiego Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", działaczka ruchów kresowych. Również Zygmunt Mogiła-Lisowski, prezes Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia, z rezerwą podchodzi do tej inicjatywy."

Konia z rzędem temu, kto wytłumaczy o co chodzi p. Boguckiej. Co to znaczy, że w związku z katastrofa w Smoleńsku i powodzią nie należy artykułować oświadczeń dotyczących tak wielkiej zbrodni jaką było ludobójstwo dokonane przez UPA et consortes na Polakach-Kresowianach?!? Czyżby domaganie się pamięci o ofierze życia 200 tys. Polaków było niestosowne wobec ofiar Smoleńska i powodzian? A cóż to za bezsens?! Powodzianie nie mają tu w ogóle nic do rzeczy, natomiast co do ofiar wypadku Tu-154 - cóż, śmierć, choćby w okolicznościach tragicznych, nie przekreśla dokonań i "dokonań" tych, którzy zginęli. Nie jest też tak, że nagle mamy zostać pozbawieni prawa do oceny tych osób. Faktem jest, że wielu współczesnych Kresowian, którzy byli zawziętymi nawet krytykami prezydenta Kaczyńskiego, zapałało doń gwałtowną miłością po jego śmierci. Niektórzy dokonują wręcz publicznej ekspiacji za swe wydumane przewinienia wobec zmarłego. Przełożyło się to również na żywiołowe poparcie dla J. Kaczyńskiego (np. uczynił to, co stwierdzam z wielkim rozczarowaniem, Światowy Kongres Kresowian). W istocie płk Niewiński i p. Przywóski mają całkowita rację. Ta straszna zbrodnia na narodzie polskim została ponownie zmarginalizowana. Nie wspomniano o niej słowem przy okazji obchodów zakończenia II w.św. Wszędzie tylko Katyń i Katyń. Na własne uszy słyszałem od księdza w czasie mszy, że Katyń to największa zbrodnia wszechczasów (w sensie powszechnym). No, to już jest obłęd. I oto z ND dowiadujemy się, że nie wypada artykułować prawdy o ludobójstwie przewyższającym w sposób nieporównywalny Katyń nie tylko pod względem ilościowym , ale i z powodu faktu dokonania go nie przez totalitarne państwo, ale przez organizację i zwykłą czerń. Banderowcy-sojusznicy Polski w walce z Rosją, się obrażą? Nie. A może przypomni to o gigantycznym wsparciu udzielanym przez całą kadencję przez prezydenta Kaczyńskiego banderowcowi Juszczence? Tak, tu jest pies pogrzebany. Ten nieustraszony bojownik o prawdę o Katyniu jeszcze 8 kwietnia b.r. odmawiał patronatu nad Dniem Kultury Kresowej w Kędzierzynie-Koźlu. No, ale to jest prawda z gatunku tych niewygodnych, o których mówić nie wolno. Dlaczego nie? Bo nie...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014