Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumSierpień 25 2019 12:58:56
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 14
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
...Michał nie przeżył obozu w Działdowie
...Michał nie przeżył obozu w Działdowie
Piękno pabianickiego cmentarza
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Ważne słowa Miedwiediewa
Jednodniówka Narodowa

Na forum przedstawiamy fragmenty wywiadu jakiego udzielił Izwiestii prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew w związku z nadchodzącym Dniem Zwycięstwa. Nie waham się nazwać tego wywiadu doniosłym. Z pełną odpowiedzialnością za słowa stwierdzam, że przyszło nam żyć w czasach, kiedy przywództwo państwa rosyjskiego znajduje się w rękach człowieka jakiego dotąd nie było. Nie ma co wracać do dawnej historii, ale spójrzmy choćby na ostatnie kilkadziesiąt lat - Gorbaczow i Jelcyn byli bardzo Polsce przychylni, jednak działali w warunkach kryzysowych schyłkowego okresu ZSRR i początku nowej Rosji, co naturalnie nie umniejsza ich intencjom, jednak nie pozwala nam zapomnieć o słabości państwa, któremu przewodzili. Dziś Dmitrij Miedwiediew przewodzi państwu, które odzyskało lwią część znaczenia na arenie międzynarodowej, i które odnosi sukcesy w politycznych rozgrywkach nie tylko na kontynencie europejskim, ale i w skali światowej. I to właśnie prezydent tego państwa, niczym nie obligowany do wyrażania Polsce sympatii, czy zrozumienia, wypowiada słowa będące pójściem jeszcze dalej niż do tej pory sam czynił. Potępienie stalinizmu w Dzień Pamięci (tekst dostępny na JN w tłum. Kol. Zawodzińskiej), wywiad w USA i słowa o Katyniu, piękne zachowanie po katastrofie Tu-154, improwizowane wystąpienie na lotnisku po uroczystościach pogrzebowych pary prezydenckiej w Krakowie - to wszystko radowało serca i umysły wszystkich Polaków pragnących ułożenia stosunków Polski z Rosja w sposób godny obu narodów. Teraz Miedwiediew idzie jeszcze dalej - stawia w wielu miejscach kropkę nad "i". Takich słów o Katyniu, o zbrodniach stalinowskich nie słyszeliśmy dotąd nigdy. Jednocześnie Miedwiediew słusznie, w zgodzie z prawdą historyczną domaga się szacunku i uznania dla wkładu narodów ZSRR w zwycięstwo nad Niemcami. Kto zna historię i potrafi mówić o niej bez ideologicznego fanatyzmu, wie, że był to wkład absolutnie decydujący. Człowiek uczciwy musi docenić najnowsze wystąpienie prezydenta Rosji. Trzeba naprawdę zupełnie wyjątkowego zaprzaństwa i politycznej bezmyślności najwyższego rzędu, aby słowa Miedwiediewa uznać za obłudną grę, czy choćby tylko zbagatelizować. Takie komentarze najzwyklejszych głupców (nie chcę nazywać ich np. imbecylami, gdyż obraziłbym nieszczęśliwych ludzi dotkniętych rzeczywistym upośledzeniem umysłowym) już się w internecie pojawiły. To właśnie oni są prawdziwym problemem Polski i polskiej polityki. Czyżby, kpiąc z Miediwiediewa, woleliby u steru Rosji nowego Stalina, czy Andropowa? Nie, oni po prostu są przerażeni rysującą się perspektywą normalności w stosunkach z Rosją. Ich świat, to świat ślepej i permanentnej nienawiści, w którym Rosja gra zawsze rolę diabła. Rosja rzeczywiście przyjazna Polsce, to dla nich życiowa klęska, załamanie wszystkiego w co tak gorąco wierzą. Interes Polski dzisiaj i w przyszłości leży w ograniczeniu ich wpływu na politykę polską do minimum.

PS. No i proszę, już odezwał się naczelny ideolog prometejczyków i rusofobów, Paweł Kowal (PiS), który naturalnie zupełnie zdyskredytował wystąpienie Miedwiediewa. Mówi to człowiek, który występował przeciwko rezolucji Parlamentu Europejskiego potępiającej przyznanie Banderze honorów przez Juszczenkę, uważający, że to wewnętrzna sprawa Ukrainy (kogo honoruje). Etyka sytuacyjna w postaci czystej.

Komentarze
SecretLegionsPL dnia maj 13 2010 22:59:18
Musimy dążyć do normalizacji stosunków polsko- rosyjskich ale nie za wszelką cenę. Powinniśmy wykazywać jednocześnie daleko idącą ostrożność. Rosja jest jak ten przysłowiowy niedźwiedź. Jeden nieodpowiedni krok i może na ciebie się rzucić.

Poza tym dziwne jest to że prezydent Miedwiediew wypowiada te słowa właśnie teraz kiedy w Polsce z każdym dniem narastają wątpliwości co do prawdziwych przyczyn katastrofy prezydenckiego Tupolewa.
SecretLegionsPL dnia maj 13 2010 23:09:32
Dzisiaj po Polsce krążą rozmaite spiskowe teorie na temat katastrofy pod Smoleńskiem. Z bólem trzeba jednak przyznać że wynika to po części z postawy władz rosyjskich które do dnia dzisiejszego nie przekazały nam 2 czarnych skrzynek oraz nie zabezpieczyły miejsca katastrofy...
Adam Smiech dnia maj 14 2010 15:36:27
O jakiej wszelkiej cenie Pan myśli?
Ja po prostu uważam, że zaczynanie każdego dnia Katyniem nie jest przejawem normalności. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy dokładnie ci sami ludzie przechodzili do porządku nad znacznie straszliwszą zbrodnią i rzeczywistym ludobójstwem dokonanym przez banderowców z przyległościami, a nawet więcej, popleczników banderowców uważali za przyjaciół i partnerów antyrosyjskiej gry politycznej.

Wie Pan, z tymi wątpliwościami to jest tak, że być może Pańskie i wielu innych ludzi narastają, ale np. moje nie narastają.

Żeby z bólem stwierdzać, że władze rosyjskie nie przekazały nam czarnych skrzynek, trzeba by pokazać, że na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów w ruchu lotniczym międzynarodowym, władze te były do przekazania zobowiązane w określonym terminie i tego nie zrobiły. Wtedy można mówić o wątpliwościach itd. Jeżeli pod tym względem jest w porządku, trudno mieć pretensje. Piszę "jeżeli", gdyż tych przepisów nie znam i nie mogę się ani w jedną ani w drugą stronę wypowiedzieć autorytatywnie.
gjw dnia maj 16 2010 02:30:57
Na podstawie tego, co podaje np. RM można sobie wyrobić zdanie, że samolot z prezydentem LK nie wylądowałby bezpiecznie nigdzie. Jego śmierć była przesądzona, ale wyszła Polsce na korzyść, bo teraz już cały świat wie, co to takiego Katyń. Tak oto 87 osób zmówiło się w sprawie poniesienia męczeńskiej śmierci, aby zedrzeć maskę z tego mordercy Putina. smiley

W takim razie nowy Katyń. To ma w zamyśle uniemożliwić wszelkie porozumienie z Rosją. Dla mnie jest jasne jak słońce, kto za tym stoi i jakie są tego cele. Co do samej katatsrofy, to jak można było kołować we mgle przez godzinę koło słabo wyposażonego lotniska samolotem tej klasy, łatwym do przeciągnięcia? To nie są jakieś tam twiedzenia jednej strony, to słyszało mnóstwo świadków. W końcu trafiło na ten fatalny parów, wysokościomierze oszalały, pilot podjął decyzję zmniejszenia wysokości i tragedia gotowa. To albo przeciągnięcie (utrata siły nośnej) było zapewne główną przyczyną. Ktoś jednak musiał wydać wariackie rozkazy lądowania za wszelką cenę, aby się nie spóźnić na uroczystości = komuś nie być czegoś winien (Mińsk, Witebsk), a kogoś innego nie widzieć na oczy (Moskwa). Ta ważna osoba oczywiście nie przypuszczała, że zabije w ten sposób siebie i innych. Jak to? Taki wysoki urząd, tacy oddani piloci, Matka Boska i duch Marszałka? Pycha poprzedza upadek... Tym razem potwierdziło się to dosłownie. Prawdopodobnie nagrało się to na taśmie (czy też twardym dysku) i tu moje główne przypuszczenie, jest przyczyna kociokwiku takich "prawdziwych Polaków" jacy stale występują w RM w sprawie przekazania czarnych skrzynek.
Ela_W dnia maj 20 2010 20:11:15
No cóż, mentalność piłsudczykowska...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014