Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 19 2019 19:42:31
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Ankieta...
AnkietaZdecydowana większość naszych czytelników, bo aż 92% opowiedziało się za karą śmierci, zaledwie 4% przeciw, i 4% wstrzymało się z oceną...
Od dziś nowa ankieta, zapraszamy do udziału...
Komentarze
Marzena Zawodzinska dnia czerwiec 03 2007 20:36:27
To jak to w końcu jest, giną, czy "całe życie w więzieniu"? I niby z jakiej racji mamy wydawać jeszcze więcej pieniędzy na utrzymanie bandytów? A może, skoro system karania jest taki niedoskonały, zupełnie z niego zrezygnować? Niech bandyci nami rządzą.
A, zaraz, zaraz, przecież tam jest napisane: "nie sa systemami nie doskonalymi"... I jak ja mam rozumieć ten cały niejasny komentarz??
Administrator dnia czerwiec 03 2007 21:25:35
A co kolega powie na taki przykład...
Człowiek zabił 7 osób, dostał najwyższy wymiar kary - dożywocie. Został osadzony... Podczas odsiadki zabija 3 współwięźniów i 5 strażników. Co mu zrobisz ?? Więcej, nie czuje oporów aby dokonać tej zbrodni, no bo i tak ma najwyższy wymiar kary...
Administrator dnia czerwiec 03 2007 21:28:52
Przy recydywie istnieje raczej małe prawdopodobieństwo popełnienia błędu przez sąd...
Adam Smiech dnia czerwiec 04 2007 11:15:04
Tak, każdy system karania jest niedoskonały. Więc, idąc drogą biblijnej gorliwości(dosłowności), powiedzmy "nie" dla karania w ogóle. No, bo jakim prawem wolno nam pozbawiać kogoś wolności albo karać grzywną? Mechanizm jest ten sam, niezależnie od rodzaju kary. Mówienie, że nie wolno nam pozbawiać życia oznacza, de facto, zanegowanie całego wymiaru sprawiedliwości. Niestety, przeciwnicy kary śmierci nie są w stanie tego zrozumieć. Lata prania mózgów dają efekty.
tomaszl dnia czerwiec 04 2007 19:14:39
dwa cele kary śmierci wg o. Jacka Woronieckiego OP "Katolicka etyka wychowawcza".
"Jasne jest bowiem, że karze śmierci nie brak uzasadnienia ze względu na dwa następne cele. Obawa przed utratą tego, co człowiek uważa za najdroższe, wstrzyma niejednego od dogadzania na drodze przestępstwa swym pożądaniom lub namiętnością. A skoro go nie wstrzymała i dopuścił się jednego z tych najcięższych przewinień naruszających porządek społeczny, przede wszystkim zabójstwa, to sprawiedliwe jest, aby sam został pozbawiony życia, skoro nie ceni go u innych. Najwyższe dobro doczesne, jakim jest życie, winno być chronione karą pozbawiającą tego, co stoi najwyżej w skali dóbr doczesnych, a taka jest właśnie kara śmierci. Jej stosowanie nie jest bynajmniej sprzeczne z V przykazaniem, bo jak widzieliśmy (we wcześniejszym rozdziale - tl) zakazuje ono zabijania powagą własną i załatwiania tą drogą porachunków osobistych, nie odnosi się zaś do prawa, jakie posiada społeczeństwo - karania najcięższych przestępstw śmiercuą. Najlepszym tego dowodem jest to, że natychmiast po ogłoszeniu Dekalogu Mojżesz ustanowił karę śmierci za cały szereg przewinień, nawet nie najcięższych, np. za złożeczenie rodzicom.(...)
Poprawczy charakter kary śmierci, gdy rozważa się ją z nadprzyrodzonego punktu cnoty pokuty, występuje w całej pełni i doświadczenie krajów, w których obyczaj chrześcijański jest jeszcze żywy, wskazuje, że ogromna większość przestępców pod wpływem wstrząsu, jakim jest wyrok śmierci, poddaje się łasce nawrócenia. Znane są przypadki, że tak nawrócony skazaniec nie chce składać prośby o ułaskawienie, widząc jasno, że śmierć przyjęta w tych warunkach jako odkupienie grzechów daje mu taką nadzieję zbawienia, jakiej nie miałby spędzając resztę życia w więzieniu. Bo żeczywiście, przy największych wysiłkach, jakie czynią społeczeństwa, aby z więzień zrobić zakłady poprawcze, człowiek skazany na długoletnie zamknięcie albo w samotności, albo w towarzystwie ludzi często głęboko zdeprawowanych, zbyt narażony jest na to, że nie wytrwa w nastroju pokuty, jaki wywołała w nim groza śmierci.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014