Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumLipiec 16 2019 18:55:01
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
16
16
UNSO-OUN UPA
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
IPN - UPA=AK=WiN=NZW
Historia Polski

Instytut Pamięci Narodowej prowadzi katalog osób represjonowanych w Polsce Ludowej. Na pierwszy rzut oka wszystko w porządku, ale, jak się okazuje, sprawa ma drugie dno. Znajomy zwrócił moją uwagę na fakt, że wśród tych osób znajdują się, a jakże, banderowscy bandyci! Zajrzałem i rzeczywiście. Z drugiej strony, trudno się temu dziwić, trudno mieć dalej złudzenia, że IPN to instytucja kierująca się interesem Polski. Przecież już w swoim słynnym wydawnictwie pt. "Atlas podziemia niepodległościowego" straty OUN/UPA na terenie powojennej Polski zaliczono do strat właśnie podziemia niepodległościowego! To smutne, ale panom z IPN antykomunizm odebrał już rozum, odebrał zdolność do racjonalnej oceny wydarzeń historycznych. Oczekujemy na następne kroki IPN, np. na uznanie za podziemie niepodległościowe Wehrwolfu, którego członkowie walczyli przecież także w pewnym sensie przeciwko komunistycznemu zniewoleniu, a dodatkowo o swoje heimaty, zabrane im decyzją komunistycznego dyktatora Stalina. To ważny wątek, gdyż ostatnio obserwujemy niebezpieczny trend, który podważa celowość przyłączenia Ziem Odzyskanych do Polski. Co gorsza, takie opinie głoszą również ludzie z kręgów IPN (np. znany rusofob, obywatel niemiecki, a jednocześnie pracownik IPN, Bogdan Musiał). Jednocześnie IPN nie zasypia gruszek w popiele na ważnym odcinku umacniania antysowieckich (w istocie antyrosyjskich) kręgów na Ukrainie i w Polsce. Dziś, 9.02 zaprasza na prezentację na temat Głodu 1932-33 z udziałem ambasadora Ukrainy. Chyba zasłużą sobie na medale. Pytanie tylko czy ambasador zdąży z odznaczeniem przed nadchodzącą zmianą władzy na Ukrainie?
Gdzie tego wszystkiego źródło? Truizmem byłoby powtarzanie po raz n-ty jedynie tych samych słów o chorobie na Moskala, o prometeizmie, o nieuleczalnym pociągu do tworzenia antyrosyjskiej Ukrainy. To wszystko prawda, ale jest jeszcze jeden ważny aspekt, którego pominąć nie sposób. 65 lat temu wywiady USA i Wlk. Brytanii rozpostarły swe opiekuńcze skrzydła nad ludźmi i organizacjami, które mogły okazać się przydatne w walce z blokiem komunistycznym. Były to środowiska antysowieckich współpracowników i kolaborantów III Rzeszy (SS Galizien, OUN/UPA, dywizje i legiony krajów bałtyckich), a także pewna część środowisk polskich w tym niektóre elementy oenerowskie. W przypadku środowisk polskich potężnym ciosem dla nich była afera Bergu, której ujawnienie doprowadziło do kompromitacji osób i samej idei płatnej pracy na rzecz obcych wywiadów, ale pewne sentymenty pozostały, a i później, kiedy standardy moralne polskiej opozycji gwałtownie się obniżyły, zaczęto inaczej patrzeć na tę kwestię.
Tak się dziwnie składa, że w Radzie Programowej czasopisma Glaukopis o niewątpliwie oenerowskiej proweniencji, znajduje się prof. Herbert Romerstein, człowiek współpracujący już w latach 60-tych z emigracyjnymi środowiskami antysowieckimi, w tym z OUN, potem dyrektor w Amerykańskiej Agencji Informacyjnej, współcześnie zapraszany na konferencje IPN-owskie. Z Glaukopisem i IPN-em związany jest zaś m.in. dr hab. Jan Żaryn, człowiek reprezentujący właśnie kierunek oenerowski. Nawet jeśli to tylko zbieg okoliczności, to okoliczności tych nie wolno nam nie brać pod uwagę.

Komentarze
Piotr Kolczynski dnia luty 09 2010 13:04:44
W POLITYCE NIE MA PRZYPADKÓW. Przedstawione fakty świadczą zwyczajnie o jawnej ochronie służb specjalnych USA i Wlk. Brytanii zbrodniarzy wojennych z OUN-UPA oraz niemieckich dywizji SS-Galizien, Letland i innych rekrutujących żołnierzy z t.zw. ukrainy, Litwy, Estonii i Łotwy.
Ukrywano ich zbrodnie w imię walki z Związkiem Sowieckim, a dziś odbija się to czkawką. Jest rzeczą tragiczną, że obecnie polską polityką kierują durnie zupełnie tego nie rozumiejący, gotowi zniszczyć Polskę w imię obłędu antyrosyjskiego.
gjw dnia luty 11 2010 12:42:23
Rzecz jest mi znana. Dzięki jednak za dodanie pewnych szczegółów. Jest to jednak z drugiej strony zbiór kamyczków w pewnej mozaice, na której wypisane jest: polskim interesom narodowym z Anglosasami cały czas nie po drodze. Jedynym wyjątkiem od tej reguły była wspólna walka z Niemcami na wojnach światowych, ale... Wielkie ale (Wersal, Teheran, Jałta, postawa wojsk brytyjskich na Górnym Śląsku itd. itp.). Polska dopiero wtedy bądzie na swoim miejscu, gdy o tym wszystkim będzie się uczyć starsze dzieci i młodzież w polskich szkołach.
RomanK dnia luty 11 2010 14:39:57
W polityce nie ma tez sentymentow i polityka nei zna poecia wdziecznosc czy przyjazn,,,pewnych faktow nie da sie usunac z historii...,,jak niewygodny wpis:-)))
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014