Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 19 2019 18:41:51
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
8
8
11 lipca 2009 r. w Pabianicach
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Tajne nauczanie?
Polityka Wewnętrzna

Niewiarygodne, ale chyba prawdziwe. Piszą o tym również portale internetowe, cytując wypowiedzi zainteresowanych stron. Dyrektorzy przedszkoli deklarują, że uczniów uwsteczniać nie będą i zapowiadają łamanie bądź obchodzenie przepisów. Resort edukacji w zasadzie zajmuje neutralne, czyli nijakie stanowisko - Bożena Skomorowska z biura prasowego MEN informuje: Nie zamierzamy stawiać w szkołach policjantów, którzy będą pilnować, czy dzieci noszą w tornistrach podręczniki (Źródło). Spokojnie mogła tak powiedzieć, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto pilnować będzie. Na stronie TVPInfo czytamy:
Ale kuratorzy oświaty do łamania prawa nie zamierzają dopuścić. Zastępca dyrektora Wydziału Wychowania Przedszkolnego w świętokrzyskim kuratorium Urszula Wojsław-Kozłowska podkreśla, że odstępstwa od podstawy programowej są niedopuszczalne. Placówki będą skrupulatnie sprawdzane, a wobec każdej osoby łamiącej przepisy w przedszkolu będą wyciągane konsekwencje służbowe.
– Nauczyciele i dyrektorzy muszą przestrzegać prawa i nie mogą lekceważyć nowej podstawy programowej – przestrzega Artur Dzigański, małopolski kurator. – Będziemy sprawdzać, w jaki sposób szkoły wywiązują się z tego obowiązku."

Z obowiązku nieuczenia? Doprawdy dziwny to obowiązek. I dlaczego akurat w zerówkach ma być tak restrykcyjnie przestrzegany? Dlaczego nikt nie sprawdza, czy czasami któraś nadgorliwa nauczycielka nie każe uczniom w szkole podstawowej czytać całego "Pana Tadeusza" zamiast wybranych fragmentów? Albo czy któryś matematyk nie wprowadza za wcześnie równania z dwiema niewiadomymi? Podstawa programowa, jak sama nazwa wskazuje, jest tylko podstawą, musi być zrealizowana w całości, do tej pory nikt jednak nie twierdził, że nauczanie dodatkowo czegoś spoza podstawy jest jej lekceważeniem!
Warto się jeszcze zastanowić, dlaczego czytanie i pisanie usunięto z programu klas "zerowych". Oficjalna wersja jest taka, że miał to być program dla pięciolatków. W przedszkolu zaś "odbywa się jedynie przygotowanie do nauki, bo jak przekonuje minister edukacji Katarzyna Hall "edukacja to jest też mnóstwo innych rzeczy, które dzieci robią w przedszkolu" (Cytat również za TVPInfo). No właśnie, też. A zatem mogłyby też czytać i pisać. Ale nie wolno. I to jest właśnie zastanawiające.
Tajne nauczanie odbywało się pod zaborami i w czasach okupacji. Wtedy uczyć się zabraniał zaborca bądź okupant. Teraz kurator? Polak? W imię czego? Ta służalcza nadgorliwość, straszenie kontrolami, służbowymi konsekwencjami, zmuszanie tak naprawdę nauczycieli, aby zeszli "do podziemia", ujawnia prawdziwe intencje reformatorów. Dzieci trzeba jak najwcześniej odebrać rodzicom, wyrwać spod ich wpływu, poddać manipulacji. Powinny też jak najwcześniej zacząć pracę. W końcu "nowoczesna" edukacja ma je przygotować do funkcjonowania na "rynku pracy"... A że rodzice się buntują, to mały szantażyk nie zaszkodzi. Bo cała sprawa jest ewidentnym szantażem! "Nie chcecie sześciolatków posyłać do szkół? To w zerówkach nie będą się uczyć czytać i pisać!" Gdyby tak nie było, nikt nie robiłby afery z "obchodzenia" przepisów przez nauczycieli!
Jesteśmy świadkami stopniowego, konsekwentnego niszczenia polskiej szkoły. Skutki upadku dyscypliny, utylitarnego traktowania przedmiotów ("rynek pracy" ma swoje wymagania), ciągłego reformowania, a właściwie deformowania szkolnictwa już są widoczne. A w przyszłości, zamiast nauki czytania i pisania, może będzie... wychowanie seksualne? W końcu to podstawa...


Marzena Zawodzińska
Komentarze
gjw dnia wrzesień 06 2009 04:00:53
Niestety. Fragment szerzsego zjawiska - walko o zniszczenie cyywilizacji zachodniej. Dla samej przyjemności niszczenia, mam coraz silneijsze wraenie. Debile palący swego czasu szkolne biblioteki, archiwa, wybiajjący szyby w sklepach w pamiętnym 1968 dorośli, posiwieli, pracując na rzezc jedynie słusznych ideologii obrośli w piórka i teraz mamy krakać jak oni, bo jak nie. Wiadomo, kury orlęta zadziobią. smiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014