Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumLipiec 16 2019 18:05:35
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 11
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Zjazd Kresowian 15
Zjazd Kresowian 15
XV Zjazd Kresowian na Jasnej Górze - 5.07.09 r.
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Marsz. Sejmu o zbrodni w Ponarach
Historia Polski

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski udzielił 17.06 b.r. wywiadu Gaz. Wyb., w którym wypowiedział się na temat litewskiej zbrodni w Ponarach koło Wilna (ok. 100 tys. Zamordowanych - w tym do 20 tys. Polaków - przez bandytów z litewskiej formacji kolaboranckiej Ypatingas Burys). Najważniejsze słowa padły w ostatnim zdaniu wywiadu:

"Należy docenić to, że niepodległa Litwa umożliwiła uczczenie pomordowanych Polaków osobnym pomnikiem, który zresztą miałem satysfakcję odsłonić w ponarskim lesie w roku 2000. Mamy natomiast prawo oczekiwać od współczesnych Litwinów i państwa litewskiego potępienia i odcięcia się od formacji kolaboracyjnych i ukarania sprawców zbrodni."

Pozostaje nam oczekiwać od p. Marszałka podobnej postawy i konsekwencji w sprawie ludobójstwa popełnionego przez zbrodniarzy ukraińskich z OUN/UPA i SS Galizien na Polakach, na Kresach Płd.-Wsch. RP. Mamy bowiem prawo oczekiwać od współczesnych Ukraińców i państwa ukraińskiego potępienia i odcięcia się od formacji kolaboracyjnych i ukarania sprawców zbrodni. Skądinąd wiadomo, że postawa B. Komorowskiego nie jest w tym wypadku konsekwentna. Przypomnijmy, że w 2008 r. Marszałek zablokował podjęcie przez Sejm uchwały (projektu PSL) potępiającej zbrodnie OUN/UPA i oddającej hołd jej ofiarom oraz udzielił wypowiedzi, w których starał się przerzucić odpowiedzialność z ukraińskich szowinistów na Sowietów, np.: "Dla mnie jako syna Kresowian nie do zaakceptowania jest próba przeniesienia odpowiedzialności za tragedię Kresów na kogokolwiek innego niż Sowieci"(Rzeczpospolita, 23.07.08 r.). Postawa Marszałka poniekąd nie dziwi. Jest on czołowym wyznawcą ideologii Giedroycia, tak w PO, jak i w Polsce w ogóle, więc Polacy na Kresach, zwłaszcza żyjący współcześnie oraz ci, którzy zostali wymordowani w czasie II w. św., są dla niego tak naprawdę jedynie problemem blokującym możliwość miłego i przyjemnego sojuszu antyrosyjskiego z państwami-karłami, takimi jak Litwa i Ukraina, które to państwa, czego entuzjaści podobnych "sojuszy" nie chcą widzieć, w dużej części swe soki żywotne czerpią z nienawiści do Polski i na tejże nienawiści budują swoją tożsamość. Niemniej, B. Komorowski i tak powiedział zaskakująco dużo. Może liczył na to, że wywiad zamieszczony na 15, czy 17 stronie Gaz. Wyb. nie zostanie przeczytany przez zbyt wielu? A jednak został, a słowa nie tylko wypowiedziane, ale i utrwalone drukiem, zobowiązują...

Komentarze
radical2 dnia czerwiec 23 2009 22:45:00
Wypadało wspomnieć coś o braku pisowni polskich nazwisk na Litwie. Bał się marszałek ?
Adam Smiech dnia czerwiec 24 2009 20:53:04
Nie wiem, czy się bał. Jest on czołowym wyznawcą ideologii Giedroycia, tak w PO, jak i w Polsce w ogóle, więc Polacy na Kresach są dla niego tak naprawdę jedynie problemem, blokującym możliwość miłego i przyjemnego sojuszu antyrosyjskiego z państwami-karłami, takimi jak Litwa i Ukraina, które w dużej części swe soki żywotne czerpią z nienawiści do Polski i na tejże nienawiści budują swoją tożsamość. Dlatego nie wspomina programowo o współczesnych naszych Rodakach żyjących na odwiecznie polskich ziemiach. Zresztą i tak powiedział zaskakująco dużo. Myślę, że liczył na to, że wywiad zamieszczony na 16, czy 18 stronie Gaz. Wyb. nie zostanie przeczytany przez zbyt wielu...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014