Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 19 2019 19:29:21
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Zjazd Kresowian 17
Zjazd Kresowian 17
XV Zjazd Kresowian na Jasnej Górze - 5.07.09 r.
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Sześciolatki do szkół - marsz!
Polityka Wewnętrzna

Polska szkoła (i rodzina) nie od dziś jest niszczona przez różnej maści "reformatorów", zarówno z tzw. "prawej", jak i "lewej" strony. Teraz wchodzi w życie kolejny "genialny" pomysł, tym razem Platformy Obywatelskiej, poparty skwapliwie przez całą lewicę - obniżenie wieku szkolnego. 19 marca większość (265) posłów, wbrew woli najbardziej zainteresowanych - rodziców i nauczycieli, wbrew zdrowemu rozsądkowi, wbrew dobru dzieci - odrzuciła prezydenckie weto.

Ich argumentacja była doprawdy kuriozalna: bo wielu rodziców nie stać na przedszkola, bo "cała lewica europejska" tak postuluje, bo to "wyrównuje szanse". Jakie szanse? Czyje szanse? Przecież teraz dzieci równo zaczynają naukę - sześciolatki idą do zerówki, a siedmiolatki do pierwszej klasy. Czyje szanse się wyrównają, jeśli wszystkie rozpoczną rok wcześniej?
Przeciwnicy reformy podnoszą przede wszystkim kwestię odbierania maluchom dzieciństwa oraz nieprzygotowania szkół. I bardzo słusznie. Ale gdyby nawet wszystkie szkoły były idealnie przygotowane, to i tak ten szkodliwy projekt należałoby odrzucić! Istota problemu tkwi bowiem gdzie indziej.
Chodzi o zburzenie klasycznego porządku, opartego na podziale życia na siedmioletnie etapy. Zgodnie z nim do szkoły idą dzieci w wieku siedmiu lat, bo wtedy kształuje się umiejętność koncentracji (1) i można rozpocząć regularną, usystematyzowaną naukę. Burzy się ten porządek tak naprawdę z przyczyn ekonomicznych - aby młody człowiek jak najszybciej skończył naukę i rozpoczął pracę. Szkoła zresztą dzisiaj nie ma już dawać ogólnego wykształcenia, tylko ma przygotowywać do "funkcjonowania w warunkach gospodarki rynkowej", na "rynku pracy".
Po drugie, chodzi o to, by jak najwcześniej wyrwać dzieci spod wpływu rodziców i poddać je odpowiedniej indoktrynacji, na którą maluchy są najbardziej podatne.
"Gazeta Wyborcza" informuje: "W ustawie jest jednak zastrzeżenie, że o tym, czy dziecko idzie do szkoły w wieku sześciu lat, decydują ostatecznie jego rodzice. Nawet jeśli samorząd przygotuje szkoły, rodzice będą mogli powiedzieć 'nie'" (2). I gdyby tak pozostało, nie byłoby właściwie powodów, aby protestować. Tymczasem "Zgodnie z ustawą obowiązek szkolny dla sześciolatków ma wejść w życie dopiero w 2012 r." (3). Wtedy rodzice nie będą już mieli nic do powiedzenia. W taki sposób skutecznie dokonano kolejnego zamachu na suwerenność rodziny. Co będzie dalej?


Przypisy
1. Wyjątki potwierdzają regułę.
2. Pezda A., Sześciolatki idą do szkoły, "Gazeta Wyborcza" 2009, nr 67, s. 3
3. Ibidem
Komentarze
gjw dnia marzec 23 2009 18:47:09
No i cały czas mamy niestety do czynienia z ideologiami totalnymi jeśli nie totalitarnymi, usiłującymi zagospodarować życie człowieka od kołyski aż po grób wyłącznie dla siebie. Nic dziwnego, że tak się szarga teraz Benedykta XVI. Tu nie chodzi o jakieś poszczególne wypowiedzi czy posunięcia obecnego papieża, ale o wściekłość z powodu wciąż istniejącej autonomii Kościoła Rzym.-Kat.. Te ideologie wykluczają wszelką autonomię człowieka. Szkoła ucząca od szóstego do szesnastego roku życia oraz od 1 IX do 22 VI nie jest na nic potrzebna do nauczenia rzeczy naprawdę ważnych i pożytecznych. To dałoby się zrobić od siódmego do trzynastego roku życia i od 1 X do 3 VI. Chodzi o totalitarne urabianie ludzi od małego!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014