Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumPaździernik 18 2019 15:13:27
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 11
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
9
9
Irak
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Skrajni rusofobi u Wildsteina
Polityka Zagraniczna

W programie B. Wildsteina wyemitowanym w telewizyjnej Jedynce 10.12.2008 r. swoje poglądy na sprawę rosyjską, obok gospodarza programu, zaprezentowało grono najskrajniejszych rusofobów. Ludzie ci są, co trzeba stwierdzić z przykrością, całkowicie odarci z racjonalnego, rozsądnego myślenia nie tylko o Polsce, ale z myślenia politycznego w ogóle. Rusofobiczny, antyrosyjski aksjomat w sposób zupełny opanował ich spojrzenie na świat w każdym jego aspekcie. A przecież są to naukowcy, dziennikarze, ludzie pełniący funkcje państwowe. Kiedy dochodzi jednak do kwestii rosyjskiej klapki bezrozumnej nienawiści przesłaniają im wszystko. Padały, powtarzane jak mantra przez cały program, hasła: "Rosja nasz wróg", "mamy wroga na wschodzie", "odwieczny wróg", "agresja rosyjska na Gruzję". Sugerowano, że Polska znajduje się o krok od rosyjskiej inwazji! Że zagrożone tą inwazją są Finlandia i Szwecja! W związku z tym mówiono o obronie linii Białegostoku i Poznania (prof. Wieczorkiewicz), o konieczności szkolenia polskich żołnierzy do walk w miastach (sam Giedroyc w nagraniu z 1999 r.), czy o sytuacji w pierwszych (!!!) tygodniach spodziewanej okupacji rosyjskiej (nie pomnę nazwiska). Nie zabrakło też pompatycznej muzyki, będącej ilustracją do defilady armii rosyjskiej na Placu Czerwonym... Zgroza po prostu. Grupa ludzi, trzeba powiedzieć wprost - politycznie szalonych, w ostatnim stadium choroby na Moskala. Przerażające, ale jeszcze gorzej, że ludzie ci w dużej mierze wyznaczają kształt i kierunek polskiej polityki zagranicznej, mając ogromne wpływy w ośrodku prezydenckim, który przecież głosi podobne poglądy tyle, że w nieco złagodzonej formie, a ich opinie znajdują również podatny grunt w Platformie Obywatelskiej, gdzie rusofobów nie brakuje. Najlepszym komentarzem do problemu niech będą słowa Jędrzeja Giertycha z Jego książki "Kulisy powstania styczniowego" słowa, które oddają istotę sprawy celnie i wyjątkowo precyzyjnie:

"Poruszamy się jak w obłędnym śnie, jak w tańcu chochoła z "Wesela" Wyspiańskiego. Robimy nie to, czego wymaga dobro naszej ojczyzny, ale to, co jest pseudo-patriotycznym rytuałem, jest sposobem zachowania i myślenia podszeptywanym nam - w podobny sposób jak Kurdom - przez tych, co oplatającymi nas nićmi konspiracyjnymi zdobyli nad nami hipnotyczny wpływ.
Ciekawe jest, jak zwalczane są w naszym narodzie prądy myślowe i polityczne, przeciwstawiające się stupięćdziesięcioletniej tradycji polityki powstańczej i antyrosyjskiej. Obowiązuje w naszym narodzie swoista ortodoksja: wolno jest myśleć i działać tylko tak; nie wolno jest myśleć i działać inaczej. Coś jak w partii komunistycznej.
Zadaniem Polaków jest zwalczać Rosję. Sprawa polska jest funkcją sprawy rosyjskiej. Polityka polska tylko o tyle ma sens i rację, o ile szkodzi Rosji, o ile podważa jej potęgę i kładzie tamę jej ekspansji. Gdyby Rosji nie było, Polska właściwie nie miałaby racji istnienia. Stosunkiem do Rosji mierzy się patriotyzm Polaka, jego lojalność narodową, jego wartość moralną i osobistą. Jeśli Polak kwestionuje pogląd, że Polska ma być tylko swoistym cieniem Rosji, jej przeciwstawieniem i jej negacją i jeśli występuje on z tezą, że groźniejszym od Rosji wrogiem Polski jest naród niemiecki - budzi to zgrozę, bo ma cechę herezji. Polityczne różnice zdań w narodzie polskim to nie są tylko różnice poglądów. To są herezje. Akty odstępstwa i zdrady."

Komentarze
Piotr Kolczynski dnia grudzień 11 2008 10:46:49
Oglądałem tylko częściowo ów program. Częściowo - ponieważ żaden rozsądny człowiek nie był w stanie słuchać wypowiadanych tam idiotyzmów. Jakiś "krąg" psychiatryczny wylewających publicznie swoje żale, pokwikujących utopijnymi pomysłami.
Niestety nie była to transmisja ze szpitala psychiatrycznego, to tęgie "polskie" głowy przedstawiały swoje poglądy na politykę rosyjską i Rosję w ogóle. Trwoga mnie ogarnia kiedy pomyślę, że ci ludzie mają wpływ na polską politykę zagraniczną. Kwestia upadku polskiego Państwa jest przesądzona.
RomanK dnia grudzień 12 2008 03:41:06
Ja na szczescie nie musialem tego ogladac:-)
Slusznie panowie prownujecie to do slynnych wystapien przed powstaniem styczniowym...i tu lezy klucz. Te same sily, ci sami ludzie ta sama polityka. Antyrosyjska ,antypolska, antyslowianska, murgieltnicza i sluzalcza...temu samemu panu.
Program Widelsteina..dziwi to kogos?
Marzena Zawodzinska dnia grudzień 13 2008 00:03:56
Nie dziwi.
Ja też na szczęście nie oglądałam. Wcale nie jest tak łatwo zastosować w praktyce zalecenie "Nie pozwól, aby głupie poglądy wyprowadzały cię z równowagi"...
RomanK dnia grudzień 15 2008 23:43:36
Poczytajcie panstwo ten artykol:
http://www.alternet.org/audits/112457
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014