Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumMarzec 27 2017 16:29:03
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Drugi od prawej płk Jan Niewiński, dalej mec. Jan Skalski i dr Jacek Wilczur
Drugi od prawej płk Jan Niewiński, dalej mec. Jan Skalski i dr Jacek Wilczur
VI Dzień Kultury Kresowej w Kędzierzynie-Koźlu 6.06.2009 r.
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
I nadsekretarz Kaczy...
Inwazja Korei Płn na...
Ważna data:15.07.1945
Rosja ciężkozbrojna
"O realny program w ...
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Zobacz Temat
Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl | Aktualności | Polska
Autor Moja rozmowa z Niemcem
gjw
Użytkownik

Data rejestracji: 15.09.07
Dodane dnia 09-02-2017 00:29
Tak, z Niemcem! Herezja? Już od bardzo dawna jest ze mnie heretyk. Idę pod prąd. nie uznaję "wartości" owych 99,5 procent spod budek z piwem itd. Nie bawi mnie polowanie na pedofilów, bo widzą w tym szukanie latwiejszego wroga i jeden z tematów zastępczych - rozdmuchiwanie skrajnego, bardzo rzadko w praktyce spotykanego odchylenia od przeciętnej normy zdrowia psychicznego. Nie bawią mnie spory wokół TK i inne teatry polityczne odstawiane dla maluczkich. Nie przypominam sobie też, bym kiedykolwiek głosował według wskazówek z telewizora albo z kazalnicy. Nie wierzę też w bajki polityczne dla dorosłych: o Międzymorzu, o dobrym wujku Samie, a także o spodziewanym cudownym nawróceniu islamistów pod wpływem wody z Odry. Patrząc realnie widzę raczej konieczność wyboru między breją a Rosją, nie kończącą się anglosaską metodę rzucania sprzymierzeńców na pożarcie, a także to jak wojujący islamiści są jeszcze gorsi i po stokroć bardziej fanatyczni od hitlerowców.

Mój rozmówca, 25-letni student, a już człowiek nadzwyczaj inteligentny, poniekąd nawet wybitny. Zresztą czytajcie sami. Dwie wersje tego wywiadu, który przeprowadziłem przez Facebooka, różnią się od siebie nawzajem na ok. 25 procent. Po prostu stosownie do tzw. różnic kulturowych i zainteresowań między oboma krajami.

http://pl.blastingnews.com/polityka/2017/02/tylko-na-blasting-news-wywiad-z-wybitnym-niemieckim-przeciwnikiem-merkel-001448051.html

http://de.blastingnews.com/meinung/2017/02/hass-neid-und-unfrieden-in-europa-das-interview-mit-robin-classen-001426663.html
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Moja rozmowa z Niemcem
Adam Smiech
Administrator

Miejscowość: Pabianice
Data rejestracji: 15.05.07
Dodane dnia 09-02-2017 01:27
Szanowny i Drogi Kolego gjw!

Zawsze z radością witam każde pojawienie się Kolegi na łamach JN. Zapoznam się z wywiadami.

Jedna szybka myśl - świat podlega zmianom, UE stoi w obliczu poważnych przeobrażeń, zachodni Europejczycy ją coraz częściej odrzucają, a u nas cymbały w 75% "za".

Ale ponieważ moim zdaniem zbliża się koniunktura dla nas - normalnych Polaków i Europejczyków, przeciwników koncepcji i instytucji UE, zwolenników swojego państwa narodowego i przyjaciół wszystkich narodów europejskich, które pragną swoje państwa narodowe rozwijać nie czyimś kosztem i nie przeciwko komuś.

Rzucam zatem pomysł - spróbujmy jeszcze raz! Dwuetapowo. W pierwszym etapie trzeba zbudować polską koalicję antyunijną, zbudowana wokół celu, czyli wyjścia z UE z jednoczesnym zaproponowaniem nowego ładu europejskiego (lub totalnego przekształcenia UE z podważeniem i odrzuceniem dotychczasowych koncepcji zasadniczych, czyli superpaństwa z jego prerogatywami, likwidacji państwa narodowego, ideologii multi-kulti, przyjmowania imigracji oraz absolutnej kontroli gospodarki i handlu). Należy skupić ludzi i środowiska rozmaitych poglądów wokół tego celu z jednym kryterium przystąpienia - podzielaniem powyższych poglądów i celu w postaci wyjścia/zniszczenia UE. Żadnych innych warunków klerykalnych czy ateistycznych i na żadnej innej płaszczyźnie. Przed tym ruchem dwa zasadnicze zadania - wybory do sejmu i do PE oraz przygotowanie do wystąpienia w razie nagłej destrukcji UE. Ruch ten musi współpracować blisko z ruchami innym narodów europejskich. Także z Niemcami. Z pełnym otwarciem, jednak z warunkiem bezwzględnego nie ruszania w jakikolwiek sposób kwestii granic i z kontrolą, czy druga strona nie prowadzi działań zakulisowych. Wtedy pełna współpraca wolnych narodów europejskich. Wspólna praca nad nową koncepcja bezpieczeństwa europejskiego i światowego, otwarcie na Rosję i wspólne zaproponowanie nowego rozdania bezpieczeństwa z wygaszeniem NATO i poważną reformą ONZ.

Drugi etap - po osiągnięciu tego celu nastąpi naturalne rozejście się ludzi o różnych poglądach. Pierwszy etap powinien pomóc w wykrystalizowaniu się nowoczesnego obozu nawiązującego do tradycji endeckiej pod hasłem nova et vetera. To musi być ruch nowoczesny, jak pierwsza Endecja. Otwarty także na rozwój technologiczny świata, bez tragicznej zaściankowości widzącej w postępie technicznym dzieło szatana. Polak w tej wizji ma być świadomym swojej tradycji kultury i tożsamości (te elementy maja stanowić o jego sile, a nie być powodem do umartwiania się celebracją klęsk i destrukcyjnego cierpiętnictwa) nowoczesnym obywatelem państwa narodowego i uczestnikiem życia światowego w dziele poszerzania zakresu szeroko rozumianego dobra, współpracującego z każdym, kto ma podobne zamiary.

Potrzebny jest generalny przewrót pod hasłem "jak najwięcej 'za', jak najmniej 'przeciw' ". Program pozytywny zamiast negatywnego.

To tyle na gorąco.
Serdecznie pozdrawiam Kolegę!

PS. Patrząc wstecz, mam bardzo podobne doświadczenia.
Autor RE: Moja rozmowa z Niemcem
gjw
Użytkownik

Data rejestracji: 15.09.07
Dodane dnia 09-02-2017 19:09
Witam Sz. Kol. Adamie! Dłuższy czas mnie brakowało na JN, ale teraz postaram się być tu dość aktywny. Przebywałem, powiedzmy, na nieco innym odcinku walki (myśl jest bronią), poświęcając główną uwagę temu, jak ważą się losy Zachodu i co robią w tym czasie Rosjanie. Wniosków wiele! Wracając do Niemców to rzeczywistą sytuację z ich nastrojami przedstawiłem w ogromnym skrócie w ostatnim akapicie tutaj:

http://pl.blastingnews.com/europa/2017/01/martin-schulz-zapowiada-wziecie-wszystkich-pod-nadzor-i-przykladne-karanie-001437011.html

Adenauer wyprorokował kiedyś, że ten, kto przeniesie z powrotem stolicę do Berlina będzie odpowiedzialny za powrót polityki pruskiej. W tymże miejscu i w wywiadzie z red. Classenem widoczne jest jak to proroctwo się spełniło. Polityka pruska w żadnym wypadku nie jest w interesie naszego kraju! Prędzej już jakaś sasko-nadreńska i to jest właśnie całe życie szefowej AfD. Ona startuje do Bundestagu z okręgu Pirny. To tam Sasi ponieśli, w wyniku ciapowatości króla Augusta III i nieodpowiedzialnych rad Brühla, historyczną klęskę w walce z Prusakami. Oby zaczęło się teraz ostateczne odwracanie jej skutków. Przed Niemcami twarda walka o przeżycie. To naród pragmatyczny i w związku z tym tęskniący za utraconymi ziemiami wschodnimi do ciężkiej jak podkuty but przesady są wśród nich do policzenia na palcach. Pozostali doskonale wiedzą, że w końcu mogą być zdani na słowiańską pomocną rękę i umieją wyciągnąć z tego logiczne wnioski.

Edytowane przez gjw dnia 09-02-2017 19:10
Skocz do Forum:
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014