Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumMaj 22 2018 23:23:16
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Projekt euromajdanu ...
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Zobacz Temat
Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl | Aktualności | Polska
Autor K.Rękas - Sprawa Piskorskiego
Adam Smiech
Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 644
Miejscowość: Pabianice
Data rejestracji: 15.05.07
Dodane dnia 22-05-2016 18:48
Konrad Rękas o sprawie zatrzymania Mateusza Piskorskiego na stronie konserwatyzm.pl:

http://www.konserwatyzm.pl/artykul/13715/sprawa-piskorskiego

Konrad Rękas

Sprawa Piskorskiego


Nie jest się człowiekiem inteligentnym, odważnym, ani przyzwoitym jeśli wierzy się w zarzuty stawiane Mateuszowi Piskorskiemu, a tym bardziej jeśli się choćby tylko udaje przekonanie, że są one prawdziwe.

Wyparcie oczywistości

Krytykom PiS z wewnątrz systemu politycznego III RP niezręcznie jest krytykować aresztowanie Mateusza, bo przyznając, że zarówno ABW, jak i prokuratura oraz sądy pozostają w Polsce dyspozycyjne wobec każdej kolejnej władzy - podważyliby samą istotę ostatnich 27 lat w naszym kraju.

Na innych oddziałuje najprostszy mechanizm manipulacji, dający się streścić zdankiem "no, ale może coś jest na rzeczy?? No przecież by go tak nie zamknęli, jakby nic nie mieli... Przecież tam na pewno taki gruby akt oskarżenia napisali, coś w nim musiało być...". Działa tu reakcja wypierania oczywistości, częsta o ile tego typu złe przypadki zdarzają się komu innemu, a nie nam samym. Przeciętny człowiek chciałby, czasem tylko podświadomie, by świat był zbudowany jakoś sensownie i celowo, a przy tym by cel ten był w jakiś sposób życzliwy, a przynajmniej niegroźny dla otoczenia. Dlatego do takiej pozornej racjonalności odwołują się niekiedy nawet ci, którzy w istocie cały świat przyjmują na wiarę. To inny rodzaj tego samego przekonywania się, że przecież taka gruba książka nie może być głupia, skoro napisali w gazecie, to coś w tym musi być, no przecież nawet mityczni ONI tak bezczelni i wszechwładni zarazem nie są, żeby wprost fałszować otaczającą nas rzeczywistość.

Dopiero, kiedy fałszywe oskarżenia dotkną nas samych, kiedy okaże się, że żadne reguły, ani zasady zdrowego rozsądku nie rządzą życiem publicznym, wymiarem sprawiedliwości, polityką, rządem, niemal każdym aspektem naszego istnienia regulowanym odgórnie, przez mających władzę - dopiero wtedy z całą ostrością widzimy, że zaprzeczaliśmy oczywistemu. Że nie wierzyliśmy w Matrixa nawet, gdy ten ujawniał się na naszych oczach.

Pokaz i zastraszenie

Przypadek Mateusza Piskorskiego jest tak prymitywny, że aż powinien zawstydzić Polaków - tak nisko bowiem ceniona okazuje się być ich inteligencja, samodzielność myślenia, zdolność przeniknięcia prowokacji - ale także odwaga i niezależność. Oto przecież minister Mariusz Kamiński, posłowie PiS i publicyści związani z tą partią otwartym tekstem mówią jaka była przyczyna i jaki jest cel aresztowania lidera ZMIANY. Po pierwsze - jak stwierdził koordynator służb specjalnych - chodziło o "pokazanie ich sprawności". Po drugie - co dopowiadają portale pro-rządowe aresztowanie Mateusza ma "zrobić wrażenie na Rosji". Proszę jeszcze raz to dokładnie przeczytać - obóz rządzący jasno mówi, że sprawa ma charakter pokazowy! Nawet nie starają się udawać, że "coś jest na rzeczy", co powtarzają nawet niektórzy przestraszeni, że podzielą los Piskorskiego.

Zastrzeżenie "ale na pewno ABW coś ma" nie brzmi przecież zresztą jak przekonanie, że faktycznie Mateusza przyłapano na działalności nielegalnej, tylko wydaje się wyrazem nadziei/obawy, że organom ścigania udało się sprokurować/skompilować coś, co choćby wyglądałoby prawdopodobnie. Tego boją się ci przekazujący po cichu, przez kogoś wyrazy poparcia, z zastrzeżeniem "no ale wiecie, nie możemy zadzwonić, ani napisać tego wprost, bo sami przecież rozumiecie...". W oczach tych wszystkich, którzy jeszcze niedawno spieszyli z absurdalnymi życzeniami w rodzaju "pan powie prezydentowi Putinowi, że go popieramy" Mateusz urósł nagle do pozycji Dziedzica [Wawrzyńca] Pruskiego, który wiadomo z kim się kumał - więc lepiej uważać. To do stronnictwa drżących skierowany został kolejny przekaz (po pierwszym, sprowadzającym się do ogólnego, triumfalnego sygnału "zamykamy bo możemy i kto nam co zrobi?"), stanowiący ostrzeżenie o treści "na was też możemy sfabrykować akt oskarżenia!". Niektórzy już zrozumieli, że naprawdę mogą, więc lepiej zapomnieć co się mówiło i pisało i powrócić do bezpieczniejszych tematów. Po tak zwanej, czy raczej rzekomo "niezależnej" części blogosfery i politycznego marginesu idzie właśnie fala takiego zrozumienia i tłumaczenia się, że "może i rząd z tym aresztem to się posunął za daleko, no ale ten Piskorski też przesadzał, więc w sumie nie ma o czym mówić". O ile wierzący, że "coś jest na rzeczy" nie zdali testu na inteligencję, o tyle ci zagadujący, że "no wiadomo z kim się kumał" właśnie oblewają test na odwagę.

Ofiara zastępcza

Reszta przekazu skierowana jest do tzw. zwykłych ludzi, z których wielu pierwszy raz usłyszało o Piskorskim, Zmianie, albo że w ogóle ktoś myśli innego niż podawane w telewizorze "ten Putin to jednak świnia". Ci z tego grona, którym z różnych powodów zdarzyło się głosować na PiS - Piskorski ma wystarczyć za wszystkich Tusków, Sikorskich, Nowaków i innych niby to obrzucanych błotem - ale przecież nietkniętych w swych realnych wpływach i majątkach. "To na dobry początek" - sugerują zwolennicy PiS, ale sami muszą przecież przyznać, że zamknięcie szefa ZMIANY zamiast ludzi odpowiedzialnych za 27 lat upadku Polski to jednak nie jest uczciwa zmiana priorytetów...

Dla "normalsów" jest zresztą przeznaczona cała ta papka, którą zaserwowano z różnych stron w związku z zatrzymaniem Mateusza. Jakby ktoś kończył korespondencyjny kurs dezinformacji dla średnio lotnych - pojawiły się wszystkie oczywiste elementy: mieszanie tropów dla kogo niby miał "szpiegować" zatrzymany; zróżnicowanie poziomu dyskusji: dla prostszych i mniej zainteresowanych po prostu szpieg, dla bardziej dociekliwych niuans, na zasadzie "współpraca niejedno ma imię", słowem wywołano szum informacyjny mający podtrzymać zasadnicze elementy "sprawy Piskorskiego" - zakładany efekt pokazu siły, oddziałanie na drążących i rzucenie zastępczej ofiary własnym wyborcom. Zwykłych zaś obywateli umocniono po raz kolejny w przekonaniu, że wprawdzie niekiedy można ostrożnie nie zgadzać się np. z ministrem edukacji na temat stanu polskiego szkolnictwa albo w duchu polemizować z ministrem zdrowia odnośnie położenia naszej służby zdrowia - ale już odmienna opinia na tematy dyplomatyczne i geopolityczne inna niż kolejnych ministrów spraw zagranicznych - to zdrada stanu!

Po wyjściu na te pozycje kluczowe było jednak uniknięcie zasadniczego zagrożenia, a więc wykreowania Piskorskiego na męczennika, człowieka, którego się czepiają, a zatem zyskuje na wiarygodności pomimo wagi ciążących na nim zarzutów. III RP, sama narodzona przecież m.in. w inkubatorze zafałszowanej lub przechwyconej martyrologii nie ma zamiaru powtórzyć błędu wywołania współczucia, które zagroziło im gdy bez pamięci starano się niszczyć np. Stana Tymińskiego, czy Andrzeja Leppera. Nie, Mateusza przejechano w ludzkiej świadomości, po czym szybko ściągnięto lejce propagandy. Siedzi to siedzi - ciszej nad tą celą. Ta sprawa już została osądzona - zabrzmiało echo znane z przeszłości...

Konrad Rękas

Edytowane przez Adam Smiech dnia 22-05-2016 18:52
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: K.Rękas - Sprawa Piskorskiego
Adam Smiech
Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 644
Miejscowość: Pabianice
Data rejestracji: 15.05.07
Dodane dnia 22-05-2016 19:16
Oświadczam, że podzielam zdanie wyrażone przez kol. Konrada Rękasa.

"Wiarygodności" tzw. sprawy Piskorskiego w największym stopniu dowodzą:

- patronująca całej akcji osoba p. Mariusza Kamińskiego, skazanego za wcześniejszą ustawkę przeciwko Andrzejowi Lepperowi

- nie dopełnienie własnych procedur przez ABW i włamanie się do siedziby Zmiany pod nieobecność kogokolwiek z jej reprezentantów - wiarygodność dowodów uzyskanych w ten sposób jest zerowa. Nb. - w jakim celu bohaterscy funkcjonariusze ABW zawłaszczyli także np. flagi biało-czerwone?

Przykre jest milczenie ludzi, którzy dotąd byli w jakimś sensie po stronie p. Piskorskiego (nie dosłownie, ale na płaszczyźnie walki z systemem). Niestety, zbywające temat banały wypowiedział także Janusz Korwin-Mikke, który, jeśli nawet nie jest następny w kolejce, jako powszechnie oskarżany o grę na rzecz Rosji, nadto często wyjeżdżający do Rosji oraz bywalec ambasady rosyjskiej (na oficjalnych uroczystościach, naturalnie, ALE?!), to jest wysoko na liście obecnego układu władzy. Milczą też Kukiz '15 i kolejna groteska "endecka" z Ziemkiewiczem na czele.

Sprawa Piskorskiego ukazuje małość i miałkość całego cyrku występującego pod nazwą KOD. Test papierka lakmusowego został przez KOD totalnie oblany, co zresztą dla mnie osobiście nie jest żadnym zaskoczeniem. Wielu uczciwych ludzi chodzi na marsze KOD-u, ale wierchuszka to cyniczni gracze, którzy chcą jedynie zmienić PiS przy żłobie i potrzebują do tego kolejnych naiwnych.

Wielokrotnie pisałem o obecnym państwie polskim, z wielką przykrością, jako o republice bananowej USA. Sprawa Piskorskiego potwierdza to w całej rozciągłości. To, co zrobiono z Mateuszem Piskorskim można przyrównać do początkowych działań (kiedy nie zaczęli jeszcze mordować) tych wszystkich kacyków z Afryki i Ameryki Środkowej, z Papa Doc'iem, czy innym Bokassą lub Aminem na czele.

W tej sprawie nie ma żadnego znaczenia, czy się z p. Mateuszem Piskorskim zgadzamy, czy nie. Sam nie podzielam szeregu Jego poglądów, choćby na sprawy gospodarcze i nie tylko. Chodzi o zasadę, o prawo, o wolność człowieka, której nie wolno łamać w państwie, które pretenduje do bycia cywilizowanym. Chodzi o wolność przekonań i sumienia.

Adam Śmiech

Edytowane przez Adam Smiech dnia 22-05-2016 20:27
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: K.Rękas - Sprawa Piskorskiego
gjw
Użytkownik

Postów: 610
Data rejestracji: 15.09.07
Dodane dnia 22-05-2016 21:39
Długo to nie potrwa. Postawili na upadającego mocarza, który już za parę lat może paść trupem jeśli nie zmądrzeje i nie ograniczy swoich apetytów.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: K.Rękas - Sprawa Piskorskiego
ricardopl77
Użytkownik

Postów: 396
Data rejestracji: 01.06.10
Dodane dnia 22-05-2016 23:45
co Korwin powiedział na temat aresztowania Mateusza Piskorskiego? Bo na blogu nic nie znalazłem smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: K.Rękas - Sprawa Piskorskiego
Adam Smiech
Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 644
Miejscowość: Pabianice
Data rejestracji: 15.05.07
Dodane dnia 23-05-2016 07:56
Proszę bardzo:

"Janusz Korwin-Mikke
18 maja o 12:01 ·

UWAGA: ABW aresztowała p.Mateusza Piskorskiego, szefa partii ZMIANA. Partia raczej pro-sowiecka, niż pro-rosyjska, a p.MP przez lata robił, co mógł, by uważano Go za rosyjskiego agenta (co dodaje ponoć ważności...). Sądzę, że żadnym rosyjskim szpiegiem nie jest - bo kto by człowieka z taką opinią dopuścił do jakichś tajemnic?"Oczekiwałem więcej odwagi od Korwina i przede wszystkim twardego stanowiska w sprawie działań ABW, a tak mamy sytuację opisaną przez kol. Rękasa.

"przez lata robił, co mógł, by uważano Go za rosyjskiego agenta" - no, przecież wszyscy nawiedzeni pisowcy to samo powiedzą o JKM.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: K.Rękas - Sprawa Piskorskiego
ricardopl77
Użytkownik

Postów: 396
Data rejestracji: 01.06.10
Dodane dnia 23-05-2016 09:43
no cóż JKM tak już ma że całe zagadnienie przekierowuje na mało istotny wątek bagatelizując w ten sposób sprawę, poza tym nie zawsze był "prorosyjkski", miewał bowiem oświetlenia proamerykańskie a nawet prochińskie (ze wspieraniem niepodległej Ukrainy i Białorusi) więc może ABW da Mu spokój smiley

W podobnym tonie Robert Winnicki (RN):

@RobertWinnicki 19.05

Też mnie to trochę dziwi. Oznajmić, że Piskorski repr.interesy FR w Polsce to jak ogłosić, że nad szyją ma głowę.

choć przynajmniej zaraz dodaje:

@RobertWinnicki
Swoją drogą, liczę na równie gorliwe ściganie wpływów RFN, USA etc. Agentura to agentura, a suwerenność to suwerenność, nieprawdaż?

O tym że sprawa może być "polityczną pokazówką" pisze natomiast GW: http://wyborcza.pl/1,75968,20105730,jawny-szpieg-z-partii-zmiana-dlaczego-zatrzymano-mateusza-piskorskiego.html
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: K.Rękas - Sprawa Piskorskiego
Adam Smiech
Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 644
Miejscowość: Pabianice
Data rejestracji: 15.05.07
Dodane dnia 23-05-2016 10:08
Tak, artykuł w GW jest całkiem do rzeczy.

Natomiast jeśli Winnicki liczy na równie gorliwe ściganie wpływów RFN, USA etc. , to ja już tego nie skomentuje. Sam sobie wystawia świadectwo.

A JKM? Twierdzi, że jest prorosyjski, nie prosowiecki, chwalił ostatnio bez sensu Własowa, a potem przyszedł na Dzień Zwycięstwa do ambasady. Wygląda to na brak konsekwencji.

A propos tradycji Armii Czerwonej w Rosji. Oczywiście są one bardzo silne, a to dlatego, że ze zwycięstwa nad Niemcami uczyniono ważną część nowej świadomości/tożsamości rosyjskiej. Dla nas to dobrze. Lepiej, że Rosja odwołuje się do tradycji antyniemieckiej niż do proniemieckiej. JKM mówi o białych generałach. Też ich bardzo wysoko cenię, ale bliżej mi do Denikina, który zajął w istocie stanowisko proradzieckie w czasie II w.św. niż do Dragomirowa, który poparł III Rzeszę i dołączył do Własowa. To ciało Denikina sprowadzono i z honorami pochowano w nowej Rosji. Wyciągajmy z tego wnioski.

Edytowane przez Adam Smiech dnia 23-05-2016 10:09
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: K.Rękas - Sprawa Piskorskiego
ricardopl77
Użytkownik

Postów: 396
Data rejestracji: 01.06.10
Dodane dnia 01-06-2016 09:12
https://www.youtube.com/watch?v=ZePkoL4pj6A a to co znowu ma być - "Rejs 2"? smiley

Edytowane przez ricardopl77 dnia 01-06-2016 09:12
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: K.Rękas - Sprawa Piskorskiego
ricardopl77
Użytkownik

Postów: 396
Data rejestracji: 01.06.10
Dodane dnia 12-06-2016 09:26
Opinie polityków różnych partii w tej sprawie zebrane przez Europe Insight. Dość chwiejne i niejednoznaczne - może najbardziej klarowne stanowisko przedstawiła posłanka PO: http://en.europeinsight.net/if-anyones-next/
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: K.Rękas - Sprawa Piskorskiego
Adam Smiech
Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 644
Miejscowość: Pabianice
Data rejestracji: 15.05.07
Dodane dnia 15-06-2016 12:26
ad. ricardopl77

Dziękuję za link. Bardzo ciekawe. Zdecydowanie, posłanka PO wypada najlepiej. Reszta mniej lub bardziej zalatuje cykorią...
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: K.Rękas - Sprawa Piskorskiego
Adam Smiech
Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 644
Miejscowość: Pabianice
Data rejestracji: 15.05.07
Dodane dnia 15-06-2016 12:28
A tu link do wiadomości o kolejnych akcjach służb US..., przepraszam, Polski:

http://wyborcza.pl/1,75398,20235794,abw-szuka-agentow-rosji-teraz-wsrod-skrajnej-prawicy.html#ixzz4BYIkw5d8
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: K.Rękas - Sprawa Piskorskiego
Adam Smiech
Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 644
Miejscowość: Pabianice
Data rejestracji: 15.05.07
Dodane dnia 15-06-2016 12:40
Patrzę coraz bardziej pesymistycznie na rozwój sytuacji. Polacy patrzą na wszystko, co się dzieje wokoło, jak świnia, która rozmyśla o orle z Ziemi obiecanej. Bezwład, apatia, grill, piwo, galeria i wszystkojedność w stosunku do tego, co z nami robią i co zrobią. Dlatego - jestem o tym przekonany - obecny neosanacyjny układ władzy, pójdzie jeszcze dalej. Ustawa 1066 uchwalona przez PO nie wystarcza, to robi się ustawę antyterrorystyczną. Władza upoważnia obce wojska i obce służby specjalne do działań wobec polskich obywateli dotąd będących prerogatywą służb polskich, łamie się pod żałosnymi pretekstami konstytucyjną wolność przekonań, i NIC. Czym jest Myśl Polska, konserwatyzm.pl, JN, czy Zmiana. Totalnym marginesem. 99,5% ludzi mających obywatelstwo polskie w ogóle nic nie obchodzi. Grupka Zmiany protestowała w Olsztynie przeciw NATO, a bezmyślny tłum przylazł i się ślinił, bo może dadzą cukierka, kiełbasę albo pozwolą darmo zalać ryj... I to stado baranów się cieszy i jak będzie trzeba zagłosuje jeszcze sto razy na własną zgubę.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: K.Rękas - Sprawa Piskorskiego
ricardopl77
Użytkownik

Postów: 396
Data rejestracji: 01.06.10
Dodane dnia 15-06-2016 23:52
"99,5% ludzi mających obywatelstwo polskie w ogóle nic nie obchodzi. "

Zostaje jeszcze te 0,5 % smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: K.Rękas - Sprawa Piskorskiego
ricardopl77
Użytkownik

Postów: 396
Data rejestracji: 01.06.10
Dodane dnia 03-07-2016 20:09
i jeszcze Grzegorz Braun: http://www.cda.pl/video/855205e2
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: K.Rękas - Sprawa Piskorskiego
gjw
Użytkownik

Postów: 610
Data rejestracji: 15.09.07
Dodane dnia 15-07-2016 20:21
Ktoś myśli podobnie.
http://pl.blastingnews.com/felietony/2016/07/czy-grozi-nam-wojna-dlaczego-mateusz-piskorski-byl-niewygodny-dla-pis-001006527.html
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: K.Rękas - Sprawa Piskorskiego
ricardopl77
Użytkownik

Postów: 396
Data rejestracji: 01.06.10
Dodane dnia 08-02-2017 20:28
Kolejne trzy miesiące aresztu dla Mateusza Piskorskiego. Prokuratura dała sobie dodatkowy czas na sporządzenie aktu oskarżenia, którego do tej pory nie potrafiła sporządzić... Areszt wydobywczy, czy już tylko represyjny? Lista poparcia Mateusza Piskorskiego zawiera nazwiska które według oficjalnej politycznej logiki nie powinny się na niej znaleźć... Bo co innego może łączyć Janusza Korwin-Mikkego z Piotrem Ikonowiczem?http://uwolnicpiskorskiego.pl/glowna/poparcie-dla-mateusza-2/
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: K.Rękas - Sprawa Piskorskiego
Adam Smiech
Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 644
Miejscowość: Pabianice
Data rejestracji: 15.05.07
Dodane dnia 09-02-2017 00:23
Ale ta lista to działa pod psem. Z kol. Zawodzińską już dawno zgłosiliśmy akces, a nikt nas nie dopisał.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: K.Rękas - Sprawa Piskorskiego
gjw
Użytkownik

Postów: 610
Data rejestracji: 15.09.07
Dodane dnia 09-02-2017 00:39
Dzięki za kolejne wiadomości w tej nadzwyczaj smutnej sprawie. Niestety, ale takich jest mnóstwo. Tylko nietypoowe zabarwienie polityczne nadaje jej wyjątkowe znaczenie. Potem poszkodowani zwracają się do unijnego sądu w Strasburgu (nie pamiętam jak się nazywa: mam słabą pamięć do nazw własnych; zresztą w dzisiejszych czasach szybko można sprawdzić) pozywając państwo polskie. To zaś ma tam rekord wyroków skazujących na wypłatę odszkodowania dla obywatela. smiley Tak to, jasny gwint, wygląda. Na mdłości się zbiera. Jeszcze wrócę do takich tematów jako publicysta. O Kaczyńskim... Już wręcz szkoda słów. Duch PMP albo raczej PSRz naprawdę mocno go nawiedził. smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014