Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumSierpień 25 2019 06:57:38
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 13
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
10
10
Protest w Lublinie 30.06.09 r.
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Zobacz Temat
Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl | Różne | Różne
Autor Płacimy podatek od koszerności??
Piotr Kolczynski
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 49
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 15.05.07
Dodane dnia 20-01-2009 13:49
Otrzymałem od Pana Tomasza Jana Czarnika taki oto tekst, który zamieszczam. Niestety nie znam autora choć należy przypuszczać, że jest nim Pan Tomasz.


"
PODATEK KOSZERNY


Są sprawy na tym świecie, o których mało się mówi, choć na to bardzo zasługują. Do niech należy podatek koszerny włączany w ceny produktów żywnościowych i niektórych artykułów używanych w kuchni, jak płyny do mycia naczyń, foliowe woreczki śniadaniowe, czy folia aluminiowa. Mało kto o tym wie. A jeżeli już kto próbuje zapytać producentów, to unikają odpowiedzi lub udzielają jej niechętnie.

Towary objęte podatkiem koszernym oznakowane są na opakowaniach specjalnymi symbolami o małych rozmiarach. W Stanach Zjednoczonych, gdzie zjawisko to ma bardzo duży zasięg, najbardziej popularnym symbolem jest umieszczona w kółku litera "U". Oznacza to, że produkt jest po spełnieniu religijnych wymogów, certyfikowany przez The Union of Ortodox Jewish Congregations mającą swoją siedzibę w Nowym Jorku. Ocenia się, że organizacja ta wystawia 85% certyfikatów w USA.

Proces przekonywania producentów na zgodę na certyfikaty i prawo umieszczania odpowiedniego symbolu, wygląda tak, że do dyrekcji firmy przychodzi ortodoksyjny rabin i informuje, że jeśli produkty firmy nie będą certyfikowane z punktu widzenia koszerności, to nie będą kupowane przez żydowskich klientów. Producenci zwykle się zgadzają, gdyż i tak podatek zostaje włączony do ceny, czyli koszt ponosi konsument. Jeżeli rozmówca rabina odrzuca propozycję rabina, to traci na tym na różne sposoby. Dość powiedzieć, że znany jest przypadek, gdy w ciągu 16 miesięcy oporną firmę odwiedziło 40 kontroli. Możliwości są duże. Wymienie przykładowo tylko kilka urzędów: ochrona środowiska, imigracja, rich" Sanepid, straż pożarna itd.

Podatek koszerny wynosi 0.1% ceny towaru. Do tego dochodzą różnego rodzaju opłaty ponoszone przez producenta: wstępna, okresowa oraz na rzecz rabinów-okresowo dokonujących inspekcji. W samych Stanach Zjednoczonych jest 1200 takich inspektorów. Największe przedsiębiorstwa zatrudniają rabinów-inspektorów na pełnych etatach.

Stworzony został mechanizm sprawiający, że setki milionów dolarów płyną systematycznie do kas organizacji żydowskich. Zjawisko to ma tendencję rozwojową. W połowie lat 50-ych tylko kilkaset towarów w USA było objętych podatkiem koszernym. Obecnie jest ich kilkadziesiąt tysięcy. Co tydzień przybywa 50 nowych.
Proces certyfikowania produktów z punktu widzenia koszerności dociera do Polski i okolic. W Czechach jest The Ortodox Council of Kashruth "MaHa-Ral" z siedzibą w Pradze (symbolem jest litera "M" w kółku), a na Ukrainie - Kashruth Council of Ukraine w Doniecku (symbol - litery "UK" w kółku).
W Polsce opisywany proces dopiero się zaczyna. Koszerny certyfikat mają pierniczki "Katarzynki" produkowane w Toruniu. Logika sytuacji jest taka, że w sklepach polskich pojawiać się będzie coraz więcej artykułów z koszernym certyfikatem."


Edytowane przez Piotr Kolczynski dnia 22-01-2009 10:37
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Płacimy podatek od koszerności??
Marzena Zawodzinska
Administrator

Postów: 267
Miejscowość: Pabianice
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 20-01-2009 21:09
http://www.radiopomost.com/index.php?option=com_content&task=view&id=7090&Itemid=42&PHPSESSID=b8b7c17d29e089fcf3de5ecfaec76ed3


"Prawda nie ma udziału w klęskach jej obrońców"
Nicolas Gomez Davila
***
GG 704004
www.chesterton.fidelitas.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Płacimy podatek od koszerności??
gjw
Użytkownik

Postów: 611
Data rejestracji: 15.09.07
Dodane dnia 24-01-2009 14:33
Tymczasem zaś w linku podanym przez kol. Romana K znalazłem ujęcie tego i podobnych (stanowiących obrazę zdrowego rozsądku i kamień w tryby wolnego rynku) zagadnień w sposób znacznie szerszy:

Speaking between ourselves, take any annual handbook concerning the economics of any country and divide rents and the total income by all those receiving wages or salaries, and you will see what an extraordinary result emerges. This result is the most counter-revolutionary fact, and we must keep it a complete secret. This is because if you deduct from the theoretical dividend the salaries and expenses of the directors, which would be the consequence on the abolition of ownership, then almost always there remains a dividend which is a debit for the proletariat. In reality always a debit, if we also consider the reduction in the volume and quality of production. As you will now see, a call to strike, as a means for achieving a quick improvement of the well-being of the proletariat is only an excuse; an excuse required in order to force it to commit sabotage of Capitalistic production. Thus to the contradictions in the bourgeois system are added contradictions within the proletariat; this is the double weapon of the revolution, and it r12; which is obvious r12; does not arise of itself : there exists an organization, chiefs, discipline, and above that there exists stupidity.

http://yamaguchy.netfirms.com/7897401/symphony/red3.html

Skracając na język ojczysty:
Nie da się doprowadzić do wzrostu dobrobytu warstw parcujących przez strajki. Twierdzenie Marksa, jakoby wzrost płac mógł się odbywać kosztem wartożci dodanej (zysku brutto) wyszarpanej kapitalistom jest jego celową dezinformacją. Wzrost płac wymuszony strajkami prowadzi w każdym wypadku do spadku produkcji. Po uwzględnieniu tego faktu można wyliczyć, że nawet zniesienie własności prywatnej oraz uprzywilejowanej płacowo kadry zarządzającej i technicznej i podzieleniu dochodów właścicieli i kadry między robotników po równo, załogi fabrycznie nie odziedziczą żadnych bogactw, ale deficyt, wymagjący pokrycia jeszcze cięższą pracą niż wykonywana dotąd dla tzw. burżujów. Po co zatem organizacje rewolucyjne mają organizować stjaki? Aby wyniszczyć gospodarczo kaipitalizm jako taki, co otworzy drogę do zbudowania nowego porządku na gruzach dawnych gospodarek narodowych.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014