Jednodniówka Narodowa :: jednodniowka.pl
Strona Główna Artykuły Galeria ForumWrzesień 16 2019 18:40:49
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kategorie aktualności
Linki
Szukaj

Forum

Redakcja
Kontakt
Archiwalna wersja JN
Regulamin komentarzy
Użytkowników Online
Gości Online: 13
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 70
Najnowszy Użytkownik: carlos
Losowe zdjęcie
8
8
11 lipca 2009 r. w Pabianicach
Polecamy

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wojna ekonomiczna USA
Ataki wrogów Narodow...
Pakt Ribbentrop-Beck...
Reforma SN polityka ...
Wolna Polska narodowa
Najciekawsze Tematy
Uczmy się angiels... [50]
Kto pomoże mi sfo... [46]
Bałkany [35]
Klerykalna Partia... [33]
Mateusz Piskorski... [32]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Smiech
10/03/2014 10:21
No, ostrożnie ze słowami, panie anonimie! Może by tak zerwać przyłbicę i stanąć, jak mężczyzna, twarzą w twarz? Brak argumencików, to plujemy, co?

Yareck
04/03/2014 21:18
Jesteście ostoją... politycznej prostytucji. Więcej pisać nie trzeba!!!

Piotr Kolczynski
22/01/2012 21:55
Może być?

Marzena Zawodzinska
11/11/2011 22:18
Porządek by trzeba zrobić...

Marzena Zawodzinska
31/10/2011 07:55
Ten shoutbox jest za nisko, nie widać go.

Archiwum
Artykuły: Tematyka ukraińska
Fałszowanie prawdy o ludobójstwie OUN - UPA...
Referat Prezesa SUOZUN, p. Szczepana Siekierki na konferencji w Kijowie.

Geneza szowinizmu ukraińskiego.
Tragicznym znakiem rozpoznawczym ukraińskiego szowinizmu stał się nieludzki, wyjątkowo okrutny i przerażający mord, który stanowił sam sobie pewien pogański rytuał nienawiści.

Historia w wersji dla naiwnych

Nacjonalizm to "jedyna idea, która ma przyszłość". Bez niej "Europa stanie się komfortowym (do czasu) hotelem dla emigrantów". A "im dalej świat postępuje 'na drodze globalizacji', tym silniejszy staje się nacjonalizm", który nie był wszak potrzebny, "kiedy do sąsiedniego plemienia trzeba było jechać trzy dni konno, (...) a narody mogły nawet nie wiedzieć wzajemnie o swoim istnieniu. Teraz świat stał się ciasny. Żeby przeżyć w bezrozumnej konkurencji, narody powinny rozwijać swoje najlepsze cechy." - Te wyrwane z kontekstu sformułowania przy pierwszej, powierzchownej lekturze mogą się wydawać jak najbardziej słuszne. Po chwili jednak przychodzi refleksja - co właściwie miał na myśli ich autor, jak rozumie pojęcie "nacjonalizm", jakie idee chciałby wcielać w życie, w jaki sposób i wreszcie - kim jest?List Związku Ukraińców w polsce do KRRiTV
Skandaliczne wystąpienie ZUwP w Polsce w związku z programem "Warto rozmawiać" Jana Pospieszalskiego z 30.10.2008 r., w którym poruszony był temat zbrodni ludobójstwa dokonanego na narodzie polskim na Wołyniu i Kresach Płd-Wsch RP przez ukraińskich nacjonalistów. Bezczelność Związku Ukraińców w Polsce, organizacji finansowanej po części z budżetu państwa polskiego, nie zna granic. Reprezentuje ona od dawna stanowisko jednoznacznie banderowskie, kpi sobie z ofiar rzezi dokonanej przez jej ideowych antenatów, wreszcie, jest organizacją członkowską Światowego Kongresu Ukraińców, grupującego spadkobierców banderowskiej i melnykowskiej wersji ukraińskiego nacjonalizmu. Publikujemy za Naszym Słowem nr 47 z 23.11.2008 r.(wersja elektroniczna).

Pamięć o ofiarach ludobójstwa OUN-UPA.
W dniu 3 maja b.r., w Święto Konstytucji, w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej pamięci ofiar ludobójstwa dokonanego przez szowinistów ukraińskich spod znaku OUN-UPA na Kresach Południowo-Wschodnich RP w latach 1941 – 1947. Idea wystawy narodziła się 6 lipca 2003 r. podczas obchodów 60 – lecia wołyńskich rzezi w Częstochowie, na Jasnej Górze. Inicjatorem pomysłu był Kresowiak z Beresteczka, dziś mieszkaniec Poznania, p. Jan Młotkowski.

Rys historyczny Kresów Południowo – Wschodnich Rzeczypospolitej.
Mówiąc o Kresach Południowo – Wschodnich Rzeczypospolitej mamy na myśli Ziemię Lwowską, Podole, a także Wołyń, który w szczególny sposób zrósł się z tymi ziemiami poprzez wspólne, dramatyczne doświadczenie historyczne ostatniej wojny, w ich kształcie międzywojennym, z lat 1918 – 1939, kiedy tereny te należały do Polski.

SS Galizien i inni.
Ukraiński ruch szowinistyczny nie był jednorodny. Główną rolę pełniła w nim OUN Stefana Bandery i UPA, ale także inni przywódcy szowinistyczni, z różnych względów skłóceni z Banderą, tworzyli swoje organizacje, które działały samodzielnie bądź znajdowały się pod bezpośrednim, lub operacyjnym dowództwem Niemiec.

UPA.
11 lipca 2003 r. Naród Polski obchodził rocznicę jednego z najbardziej dramatycznych wydarzeń jakie miało miejsce w całej Jego 1000-letniej historii. 11 lipca – to data symboliczna. Tego dnia 1943 r. masowe mordy, dokonywane na ludności polskiej Wołynia i Małopolski Wschodniej przez szowinistów ukraińskich z Ukraińskiej Powstańczej Armii i innych pokrewnych organizacji, osiągnęły apogeum. W tym dniu oprawcy zaatakowali Polaków w kilkudziesięciu miejscowościach, w całym lipcu w co najmniej 530 wsiach i osadach.

Wiktor Juszczenko o ukraińskim nacjonaliźmie.
„Jaki jest stosunek Wiktora Juszczenki do tych (chodzi o eksterminację ludności polskiej Kresów Płd. - Wsch. RP w latach 1943 – 47 – przyp. A. Śmiech) polsko-ukraińskich fragmentów historii? – Nie wiem. Pochodzi ze wschodniej Ukrainy, tam taki problem nie istnieje. Na zachodniej Ukrainie z kolei tradycja UPA otaczana jest szacunkiem i przyjmowana bez zastrzeżeń. Nieliczni tylko dystansują się od zbrodni dokonywanych na ludności polskiej i żydowskiej. Najczęściej zaś twierdzą, że zbrodni w ogóle nie było.” - Andrzej Łomanowski z Instytutu Wschodniego w rozmowie z Katarzyną Hejke (Gazeta Polska. Wydanie z 1 grudnia 2004 r. Nr 47 (592))

Wywiad z prof. Wiktorem Poliszczukiem. Przeprowadziła Monika Orlik (Jednodniówka NArodowa)
"Decydującym momentem była moralność. Po ujawnieniu zbrodni OUN-UPA powiedziałem sobie, że nie mógłbym umrzeć spokojnie, gdybym nie powiedział ludziom prawdy. Moja w tym względzie postawa jest postawą humanisty i chrześcijanina."
W naszym serwisie

POST NA FORUM SERWISU ANTY ORANGE

ARTYKUŁY PROF. WIKTORA POLISZCZUKA...

ARTYKUŁY L. KULIŃSKIEJ
Tłumaczenia JN


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014